آیا گاو در دریا آینده کشاورزی است؟ | بحران آب و هوا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ساموئل ال جکسون می تواند مارهای خود را در هواپیما داشته باشد. پیتر و مینک ون وینگردن چیزی حتی وحشی تر ساخته اند: گله ای از گاوهای شناور روی دریا.

آزمایش تیم زن و شوهر هلندی بر روی کشاورزی پایدار، یک کارخانه لبنیات پیشرفته با تکنولوژی بالا به نام مزرعه شناور، را می توان در بندر روتردام پیدا کرد. این سازه مدرن 40 گاو Maas-Rijn-Ijssel را در خود جای داده است که در مجموع حدود 200 گالن (757 لیتر) شیر در روز تولید می کنند. مزرعه آبی علاوه بر کمک به تغذیه جامعه محلی، در گفتگوهای جهانی در مورد اینکه چگونه بحران آب و هوایی کشاورزان را وادار به تجدید نظر در نحوه – و مکان – تولید غذا می کند، نقشی ایفا می کند.

سیل، گرمای شدید، خشکسالی شدید و حتی افزایش دمای شبانه، سیستم غذایی را از محور خود خارج کرده و به تنهایی بیش از یک میلیارد دلار هزینه برای صنعت کشاورزی ایالات متحده داشته است. مسابقه برای پیشی گرفتن از یورش دائمی هوای شدید به خوبی در جریان است: تیمی از دانشمندان در مکزیک در حال توسعه گونه‌های گندم مقاوم در برابر آب و هوا هستند، در حالی که باغ خورشیدی جک در لانگمونت، کلرادو، بستر آزمایشی برای روش نوظهور کشاورزی agrivoltaic است. یک سیستم کارآمد در فضا که به آرایه‌های خورشیدی و کشاورزی سنتی اجازه می‌دهد در یک قطعه زمین همزیستی داشته باشند، یک نوآوری چندوظیفه‌ای که طرفداران آن می‌گویند منجر به عملکرد محصول بیشتر از کشاورزی سنتی می‌شود. بایرون کومینک، مالک نسل سوم جک، می‌گوید: «اگر یک سیستم اکولوژیکی قوی در زیر پنل‌های خورشیدی دارید، می‌توانید برای تغییرات آب و هوایی یک برد-برد داشته باشید.»

جاشوا فاکنر، استادیار پژوهشی و هماهنگ‌کننده برنامه کشاورزی و تغییرات آب و هوایی دانشگاه ورمونت، می‌گوید آب و هوای شدید جهان کشاورزی را نسبت به آنچه که تنها چند دهه پیش بود، غیرقابل تشخیص کرده است. کشاورزان می‌توانستند روی عادی بودن برخی چیزها حساب کنند، مانند تاریخ کاشت و تاریخ برداشت. در طی 10 تا 15 سال گذشته، این فرضیات از پنجره بیرون ریخته شده و کشاورزان مجبورند کتاب را بازنویسی کنند.

به نوبه خود، ون وینگردن ها روی روشی شرط بندی می کنند که به طور کامل بدون زمین انجام می شود. پیتر یک توسعه‌دهنده سابق املاک با پیشینه مهندسی، الهام‌بخش خود را برای مزرعه شناور در یک فاجعه آب و هوایی در نیمی از جهان دورتر یافت. در بازدید از نیویورک پس از طوفان سندی در سال 2012، که شمال شرق ایالات متحده را درنوردید، دید که چگونه سیل مانع از تحویل غذای تازه به میلیون ها نفر شد، مشکلی که او مطمئن بود در آینده شدیدتر خواهد شد. سال ها. بنابراین او به تخصص خود در معماری آبزیان روی آورد و تقریباً 10000 فوت مربع (929 متر مربع) فضایی را برای کشاورزی ایجاد کرد که روی آب شناور است. در صورت موفقیت آمیز بودن، آزمایش او در برابر افزایش سطح دریا یا سیل های مخرب آسیب پذیر نخواهد بود.

روتردام در حال حاضر خود را به عنوان یکی از سازگارترین مکان ها با آب و هوا در جهان تثبیت کرده است. همه چیز از ساختمان های اداری گرفته تا کل محله ها بر روی آب در شهر ساخته شده اند که 90 درصد زیر سطح دریا است. مزرعه شیری شناور ون وینگردنز یک پیچ جدید اما اجتناب ناپذیر بود. در صورت بروز یک بحران آب و هوایی، مزرعه آبی لزوماً در جای خود گیر نمی کند. مزرعه شهری که به ساکنان شهرها خدمات می دهد، انتشار کربن مرتبط با حمل و نقل مواد غذایی را نیز کاهش می دهد. و یک مزرعه روی آب همچنین به کاهش فشار کمی از «فشار زمین جهانی» کمک می‌کند، اصطلاحی که حافظان حفاظت از محیط زیست برای توصیف تنش فزاینده‌ای استفاده می‌کنند که زمانی ایجاد می‌شود که مقدار محدودی از زمین منجر به افزایش مقدار زمین وحشی شود. جانت رانگاناتان، مدیر عامل استراتژی، یادگیری و نتایج در موسسه منابع جهانی، یک سازمان غیردولتی مبتنی بر تحقیقات جهانی که بر استفاده پایدار از زمین تمرکز دارد، توضیح می‌دهد که به کشاورزی به منظور خدمت به اشتها برای “غذا، خوراک، سوخت و فیبر” .

مزرعه آزمایشی ون وینگردنز روی پانتون ها شناور است و همراه با جزر و مد (که در روتردام هر روز حدود هشت فوت در نوسان است) بالا و پایین می شود. انباری با کف لاستیکی که سطح بالای سازه را اشغال می‌کند، جایی است که گاوها به صورت روباتیک دوشیده می‌شوند، شیر می‌خورند و تغذیه می‌شوند (آن‌ها همچنین می‌توانند از یک تخته باند تا یک منطقه مرتعی کنار آب راه بروند). سطح میانی جایی است که شیر به کره، ماست و سایر محصولات لبنی تبدیل می شود. در این سطح است که باران و آب شیرین شده دریا برای مصرف گاوها تصفیه می شود. در همین حال، کود حیوانی برای کود مورد استفاده در زمین‌های فوتبال محلی – که بریده‌های چمن آن به عنوان خوراک برمی‌گردد – فرآوری می‌شود. در پایین سازه فضایی به طور طبیعی خنک وجود دارد که برای رسیدن به 1000 چرخ پنیر به سبک گودا در یک زمان استفاده می شود، برخی از کاری طعم دار، برخی دیگر با سیر وحشی – همه از طریق فروشگاه مزرعه برای فروش. به عبارت دیگر، این یک سیستم دایره ای است که خودپایدار است – نه فقط از نظر اکولوژیکی، بلکه از نظر اقتصادی.

مدل ون وینگردنز برای تولید مثل آماده است – این دقیقا همان چیزی است که تیم ۱۴ نفره مزرعه شناور روی آن کار می‌کنند. برنامه‌هایی در دست اجراست تا مزرعه سبزیجات شناور به فضای کنار مزرعه شناور فعلی منتقل شود. درخواست های مجوز نیز برای سازه های مشابه در دبی، سنگاپور و شهرهای هلندی هارلم و آرنهم وجود دارد.

سرمایه گذاری های جدید درس های آموخته شده از پروژه اصلی روتردام را به کار خواهند گرفت. پیتر می گوید: «شما باید یک خانه بسازید تا بدانید چگونه خانه بسازید. برخی از نکات کلیدی او عملی بوده اند، مانند مواردی که مربوط به مکانیک در مورد چگونگی جریان مواد مزرعه از طریق ساختار آب است. او همچنین چیزهای زیادی در مورد برخورد با بوروکراسی و تفکر ریشه دار آموخته است.

بزرگترین موانعی که او پیش رو می بیند مالی یا فیزیکی نیست، بلکه سیاسی و اداری است. پیتر می‌گوید: «به‌عنوان یک دنیا، ما به یافتن راه‌حل‌هایی برای 30 سال آینده نیاز داریم. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که در سرتاسر جهان با آن روبرو هستیم، مقررات است. شهرها باید تفکر مخرب داشته باشند. شهرها باید ادارات اخلالگر داشته باشند. شهرها باید مناطقی داشته باشند که بتوانید بگویید: خوب، این منطقه آزمایشی است. زیرا آنچه پیتر و تیمش انجام می‌دهند، ترتیب متفاوتی از اقدامات معمول پایداری شما دارد. او می گوید: «ما نوآور نیستیم. “ما اخلالگر هستیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اعتراضات در جزایر سلیمان به دلیل برکناری سیاستمدار منتقد کلیدی چین با رأی عدم اعتماد | جزایر سلیمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیر یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های …