ادعای دعوی قضایی، آب پرتقال کاملاً طبیعی دارای سطوح سمی PFAS بالایی است | PFAS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک شکایت دسته جمعی جدید در ایالات متحده ادعا می کند که کوکاکولا و آب پرتقال ساده مشتریان را با ادعای یک محصول کاملاً طبیعی و سالم فریب داده اند، در حالی که مشخص شده است که آب میوه با PFAS سمی در سطوح “صدها برابر” بالاتر از فدرال آلوده شده است. محدودیت های توصیه ای برای آب آشامیدنی

PFAS یک کلاس از حدود 12000 ماده شیمیایی است که معمولاً برای ساختن هزاران محصول مصرفی در برابر آب، لکه ها و گرما استفاده می شود. آنها را “مواد شیمیایی برای همیشه” می نامند زیرا به طور طبیعی تجزیه نمی شوند و با سرطان، عوارض جنینی، بیماری کبد، بیماری کلیوی، اختلالات خود ایمنی و سایر مسائل جدی سلامتی مرتبط هستند.

آب به عنوان مسیر اصلی قرار گرفتن در معرض در نظر گرفته می شود، اما محققان اخیرا دریافته اند که مواد غذایی آلوده بیش از آنچه قبلا تصور می شد خطرآفرین است. با این حال، سازمان غذا و دارو (FDA) اقدامات کمی برای مقابله با آلودگی مواد غذایی انجام داده است. سالانه برخی از محصولات غذایی را برای مواد شیمیایی آزمایش می کند، اما روشی را توسعه داده است که سطوح خطرناکی را که طرفداران بهداشت عمومی می گویند نادیده می گیرد.

تام نلتنر، مدیر سیاست مواد شیمیایی در محیط زیست گفت: «همانطور که ما بهتر و بهتر می‌توانیم PFAS را در سطوح پایین‌تر اندازه‌گیری کنیم و FDA از آنچه در حال آزمایش است عقب‌تر می‌افتد… پس شما همچنان شاهد ظاهر شدن این شکایت‌ها خواهید بود.» صندوق دفاع، یک سازمان غیرانتفاعی است که FDA را تحت فشار قرار می دهد تا اقدامات قوی تری در مورد PFAS انجام دهد.

شکایتی که در ناحیه جنوبی نیویورک تنظیم شده است، از قاضی می خواهد که دستور غرامت پولی و اقدامات «مناسب» دیگر را انجام دهد.

وکلای شاکیان و کوکا کولا به درخواست های متعدد برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

هدف این شکایت چندین ادعای خاص در مورد بسته بندی و نام تجاری Simply است، از جمله ذکر «همه مواد طبیعی»، «به سادگی طبیعی» و «هیچ چیز برای پنهان کردن». در این شکایت آمده است که گنجاندن “آب فیلتر شده” “مصرف کنندگان منطقی را به این باور می رساند که مراقبت های بیشتری برای حذف هر گونه مواد شیمیایی یا ناخالصی های اتفاقی انجام شده است.”

“در واقعیت، آزمایش نشان داد که محصول حاوی [PFAS]در این شکایت آمده است، دسته ای از مواد شیمیایی مصنوعی که طبق تعریف طبیعی نیستند.

این برچسب بخشی از کمپین بازاریابی گسترده‌تر Simply است که آب پرتقال را به عنوان «شفاف، طبیعی، ساده به منظور جلب اعتماد مصرف‌کنندگان معقول که به طور منطقی معتقدند محصول فاقد مواد مصنوعی است» قرار می‌دهد.

شکایت ادامه می‌دهد که بازاریابی Simply «عمداً برای هدایت فروش و افزایش سود با هدف قرار دادن مصرف‌کنندگان آگاه طراحی شده است».

در این پرونده آمده است که آزمایش شخص ثالث PFOA و PFOS، دو تا از خطرناک‌ترین ترکیبات را پیدا کرده است که برای دهه‌ها قبل از حذف تدریجی در ایالات متحده استفاده می‌شدند، اما همچنان محیط زیست کشور را آلوده می‌کنند.

آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) سال گذشته دریافت که تقریباً هیچ قرار گرفتن در معرض این دو ترکیب در آب آشامیدنی ایمن نیست. این شکایت نتایج آزمایش خاصی را ارائه نمی‌کند، اما گفت که آزمایش نشان می‌دهد که سطوح PFOA و PFOS “صدها برابر” بالاتر از آن چیزی است که EPA برای آب آشامیدنی ایمن می‌داند. هیچ محدودیتی برای PFAS در آب پرتقال یا سایر محصولات غذایی در ایالات متحده وجود ندارد.

این کت و شلوار در میان افزایش نظارت بر استفاده از PFAS در پلاستیک آمده است. شکایتی که در اواخر دسامبر، درست چند روز قبل از طرح دعوای دسته جمعی ارائه شد، از یک قاضی می خواهد که به شرکت Inhance مستقر در هیوستون دستور دهد تا اضافه کردن PFAS به پلاستیک را متوقف کند. آزمایش‌های محققان دانشگاهی و EPA در دو سال گذشته نشان می‌دهد که سطوح بالای این مواد شیمیایی می‌تواند به مواد غذایی و سایر محصولاتی که با PFAS درمان شده‌اند نفوذ کند.

مشخص نیست که چگونه و چرا PFAS در رنگ نارنجی ساده وجود دارد زیرا مواد شیمیایی می توانند آب مخلوط شده با آب میوه، میوه یا بسته بندی را آلوده کنند. نلتنر گفت، اگر مواد شیمیایی عمداً به محصول اضافه شده باشد، احتمالاً سطح آن بسیار بالاتر خواهد بود.

صرف نظر از این، گفته می شود که مواد شیمیایی مصنوعی در محصولی وجود دارد که ادعا می کند از آنها عاری است.

نلتنر می‌گوید: «این نشان می‌دهد که اگر شرکتی به شدت خالص بودن خود را بازاریابی می‌کند، پس این دعوی حقوقی می‌گوید که شرکت باید استانداردهای بالاتری داشته باشد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …