بازگشایی باندهای فرودگاه منچستر با ادامه اختلال در هوای سرد | آب و هوای انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرودگاه منچستر صبح روز پنجشنبه دو باند پرواز خود را برای حدود دو ساعت تعطیل کرد زیرا پیش‌بینی‌ها نسبت به اختلال گسترده در سراسر بریتانیا به دلیل برف و یخبندان هشدار دادند.

فرودگاه در ساعت 6:20 صبح تعطیل شد و دلیل آن برف سنگین اعلام شد. در ساعت 8:43 صبح اعلام شد که باند فرودگاه ها پاکسازی شده است و از صبر مسافران تشکر کرد.

دمای هوا در ساعات اولیه روز پنجشنبه در برخی مناطق بریتانیا به منفی 10 درجه سانتیگراد کاهش یافت و هشدارهای هواشناسی زرد در بخش‌های وسیعی از این کشور اعمال شد.

سخنگوی فرودگاه منچستر در اوایل صبح گفت: «سلامت و ایمنی همیشه اولویت اصلی ما خواهد بود و عملیات در اولین فرصت از سر گرفته خواهد شد. به مسافران توصیه می شود برای دریافت به روزترین اطلاعات پرواز با شرکت هواپیمایی خود تماس بگیرند.

برای بسیاری از آن‌ها صبحی بود که در سالن‌های خروج یا در هواپیما منتظر بودند و برخی از مسافران ناراحتی خود را در رسانه‌های اجتماعی ابراز می‌کردند. یکی از مسافران، کندیس کوپر، توییت کرد: “وقتی فرودگاه منچستر می گوید “برف سنگین” به سختی یک اینچ است! 2 ساعت تاخیر در هواپیما.”

رسیدن به فرودگاه نیز چالش برانگیز بود، با تاخیرهای طولانی و 5 مایل ازدحام شدید در M56 از تقاطع 1 تا تقاطع 6، فرودگاه خاموش است.

بزرگراه های ملی گفت بارش برف حذف کارهای شبانه بین J5 و J6 را ناامن کرد. پیمانکاران ما برای پاکسازی برف و بازگشایی خطوط کار می کنند.

Drumnadrochit در نزدیکی اینورنس در ارتفاعات، در ساعات اولیه روز پنجشنبه به -10.4 درجه سانتیگراد سقوط کرد که سردترین دمای ثبت شده در سال است.

Topcliffe در شمال یورکشایر به -7.4 درجه سانتیگراد سقوط کرد که سردترین دمای ثبت شده در انگلستان است.

اداره هواشناسی هشدارهای زرد آب و هوا را برای اختلال در نتیجه بارش برف و یخبندان در شمال و غرب اسکاتلند، شمال غرب انگلیس، جنوب غرب انگلیس، ولز و ایرلند شمالی صادر کرد. انتظار می رفت حداکثر تا ظهر روز بلند شوند.

مارکو پتاگنا، پیش‌بینی‌کننده اداره هواشناسی گفت که در بخش‌هایی از شمال غرب اسکاتلند هنوز 34 سانتی‌متر برف در جاهایی وجود دارد، در حالی که ارتفاع آن در مناطق دیگر 9 سانتی‌متر است.

نکته اصلی در جاهای دیگر یخبندان و یخ است. رگبارها به سمت شمال و غرب بریتانیا متمرکز شده اند، بنابراین در جاهای دیگر یخبندان و یخبندان اما خشک شروع می شود. بادهای خفیف‌تر در جنوب در روز پنجشنبه می‌وزد، بنابراین احساس نمی‌شود که کاملاً خام باشد – حتی اگر دما هنوز سرد است، اثر سرمای باد کمتر خواهد بود.

یک هشدار سطح سه هوای سرد که توسط آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا صادر شده است، هشدار می دهد که “می تواند خطرات بهداشتی را برای بیماران آسیب پذیر افزایش دهد و در ارائه خدمات اختلال ایجاد کند” تا ساعت 9 صبح روز دوشنبه 23 ژانویه برقرار است.

یک حادثه بزرگ در سامرست به دلیل خطر سیل در سراسر شهرستان اعلام شد. به رانندگان هشدار داده شد که از سیل عبور نکنند. سامرست وست و شورای تاونتون گفتند: “این عامل شماره یک مرگ و میر در طول سیل است و شما و سازمان های نجات را در معرض خطر قرار می دهد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …