مایکل گوو انکار می کند که جنوب شرق با افزایش بودجه مورد علاقه است | مایکل گوو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر سطح بالا رد کرده است که جنوب شرق نسبت ناعادلانه ای از پول با هدف مقابله با نابرابری در بریتانیا دریافت می کند.

در یک دور رسانه ای، مایکل گوو بارها این موضوع را رد کرد که آخرین اعلام 2.1 میلیارد پوند برای 100 پروژه، دور شدن از تامین مالی شمال انگلیس است.

تجزیه و تحلیل نیروی کار نشان می دهد که لندن بودجه بیشتری نسبت به یورکشایر و شمال شرق دریافت خواهد کرد. ارتقاء سطح قبلاً به عنوان برنامه ای برای از بین بردن شکاف ثروت بین شمال و جنوب مطرح می شد، اما جنوب شرق دومین دریافت کننده بزرگ جدیدترین پول نقد است که 210 میلیون پوند تخصیص داده شده است که تقریباً دو برابر شمال شرق است.

گوو صبح پنج‌شنبه به رادیو تایمز گفت: «این که سرمایه‌های افزایشی به طور نامتناسبی در لندن و جنوب شرق متمرکز شده است، به سادگی نادرست است.

او افزود: «اگر به سرانه مبلغی که ما خرج می کنیم نگاه کنید، بزرگترین برندگان آن کسانی هستند که در شمال غرب هستند – و البته، بله، در لندن و جنوب شرق مقداری هزینه وجود دارد، اما برخی مناطق وجود دارد. محرومیت در لندن و جنوب شرق. اما اکثراً مناطقی که بیشترین سود را دارند شمال غربی، شمال شرقی و شرق میدلندز هستند.

گوو در صحبت از بلکپول، که 40 میلیون پوند برای یک پردیس آموزش عالی جدید “چند دانشگاهی” دریافت خواهد کرد، اصرار داشت که شمال شکست نمی خورد.

هنگامی که در برنامه امروز رادیو 4 از وی پرسیده شد که آیا مردم به اشتباه متوجه شده اند که پروژه تراز کردن “درباره کمک به جوامع در شمال انگلیس برای رسیدن به سطوحی است که ما در جنوب می بینیم”، او پاسخ داد: “افزایش تراز دقیقاً در مورد است. اطمینان حاصل شود که جوامعی که در گذشته از بهره وری پایین تر رنج می بردند و توجه اقتصادی لازم را نداشتند، ابزارهایی برای ایجاد سرمایه گذاری و مشاغل با ارزش بالا در اختیارشان قرار می گیرد. و به همین دلیل است که سرمایه گذاری به شدت به سمت شمال انگلستان، میدلندز و همچنین به بخش هایی از اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی متمایل شده است.

دولت همچنین توسط حزب کارگر متهم شده است که از کرسی‌های محافظه‌کاران بر کرسی‌های حزب کارگر ترجیح می‌دهد. Catterick Garrison، یک شهر کوچک ارتش در حوزه انتخابیه ثروتمند Rishi Sunak ریچموند در شمال یورکشایر، 19 میلیون پوند بودجه برای بازسازی مرکز شهر خود دریافت خواهد کرد.

گوو در پاسخ به این ایده که افزایش پول به «سوری شمال» می‌رود، به اسکای نیوز گفت: «ما به کاتریک پول می‌دهیم اما آن پول به بزرگترین پایگاه پیاده نظام ارتش در کشور می‌رود. در هفته‌های اخیر من این فرصت را داشتم که با خانواده‌های خدماتی در مورد محل اقامتشان صحبت کنم… اگر مردم می‌خواهند بگویند که خانواده‌های خدماتی و پادگان کاتریک مستحق پول نقد نیستند، به آنها اجازه دهید.»

او به رادیو تایمز گفت: «باز هم، شما اغلب با موقعیت‌هایی مواجه می‌شوید که نمایندگان محافظه‌کار نماینده مناطقی خواهید بود که دارای مقامات محلی کارگر هستند و این یکی از ویژگی‌های جغرافیای سیاسی در حال تغییر کشور است و به این دلیل است که در سال 2019 تعداد قابل توجهی از مردم در آن مناطق مناطقی که توسط دولت های کارگر و در واقع برخی از شوراهای کارگری در گذشته نادیده گرفته شده بودند، تصمیم گرفتند که داشتن یک دولت محافظه کار ایده خوبی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خارج شدن قطار اوهایو از ریل: ساکنان دور نگه داشته می شوند زیرا هوا برای دود سمی کنترل می شود | اوهایو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مایک دی واین، فرماندار اوهایو …