سه کودک در میان شش کشته در جشنواره بادبادک‌بازی هند | هندوستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شش نفر از جمله سه کودک پس از بریده شدن گلویشان توسط رشته‌های بادبادک با روکش شیشه‌ای در جریان جشنواره سالانه بادبادک‌بازی در هند جان خود را از دست دادند.

در آخر هفته در جشنواره اوتارایان در ایالت گجرات در غرب هند، صدها نفر به تراس ها و پشت بام ها هجوم آوردند تا بادبادک های خود را به سمت آسمان باز کنند.

مقامات به Press Trust of India (PTI) گفتند که قربانیان زمانی که رشته های بادبادک تیغی به دور گردنشان در هم پیچیده شد، طبق گزارش ها تا حد مرگ خونریزی کردند. حداقل 176 نفر دیگر به دلیل بریدگی و سقوط مجروح شدند.

برخی از شرکت‌کنندگان معروف هستند که رشته‌های بادبادک خود را با شیشه پودر می‌پوشانند تا طناب‌های حریف خود را در هوا برش دهند. اگرچه این عمل از سال 2016 ممنوع شده است، منتقدان می گویند که به ندرت اجرا می شود.

به نقل از یک مقام پلیس بورتالاو، PTI به نقل از یک مقام پلیس بورتالاو گفت: گزارش شده است که یک دختر دو ساله پس از اصابت یک رشته بادبادک به گردن او در حالی که با پدرش سوار یک اسکوتر بود جان خود را از دست داد.

مردی قبل از جشنواره بادبادک اوتارایان در احمدآباد، ریسمانی برای پرواز بادبادک ها با پودر شیشه رنگی می پوشاند.
مردی قبل از جشنواره بادبادک اوتارایان در احمدآباد، ریسمانی برای پرواز بادبادک ها با پودر شیشه رنگی می پوشاند. عکس: سام پانتاکی/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

گفته می شود این دختر که تنها به نام کرتی شناخته می شود، در جریان درمان در بیمارستانی در روز یکشنبه درگذشت.

دختر دیگری سه ساله روز شنبه با مادرش در شهر ویسناگار به خانه می رفت که نخی گردن او را برید. یک مقام پلیس ویسناگار گفت که او به بیمارستان منتقل شد اما در بدو ورود اعلام شد که مرده است.

یکی از مقامات ایستگاه پلیس آجی دم گفت که ریشابه ورما، پسر هفت ساله‌ای که با والدینش سوار بر اسکوتر بود، در راجکوت نیز مورد اصابت سیم قرار گرفت.

🔸با در نظر گرفتن اوتارایان، یک هماهنگی شدید پلیس در احمدآباد ترتیب داده شده است

6000 افسر پلیس، پرسنل و 4000 پرسنل گارد خانگی در حالت آماده باش هستند.

🔸پلیس همچنین ۱۷۵ جلسه آگاهی بخشی برای آگاهی مردم در مورد بند ناف چینی برگزار کرد @AhmedabadPolice @sanghaviharsh #اوتارایان #گجرات pic.twitter.com/adVHjenAyH

— DD News Gujarati (@DDNewsGujarati) 14 ژانویه 2023

به گفته پلیس، حوادث مشابهی در مناطق وادودارا، کوچ و گاندیناگار گزارش شده است که در آن سه مرد در شرایط مشابه کشته شدند.

نیکونج شارما، یک کمپین مردمی برای رفتار اخلاقی با حیوانات (پتا) هند، قبلاً به آبان نیوز گفته بود که از دست هارشته نایلونی که برای پرواز بادبادک ها به جای پنبه استفاده می شود، می تواند صدمات را شدید کند. شارما گفت: «برخلاف رشته‌های پنبه‌ای، این رشته‌ها تجزیه‌پذیر نیستند، به راحتی نمی‌شکنند و ماه‌ها پس از جشنواره همچنان باعث آسیب می‌شوند.

یک تاجر بادبادک در خیابانی در احمدآباد بادبادک های رنگارنگ می فروشد
یک تاجر بادبادک در خیابانی در احمدآباد بادبادک های رنگارنگ می فروشد. برخی از شرکت‌کنندگان از رشته‌هایی استفاده می‌کنند که با چسب پوشانده شده و با شیشه پودری مخلوط شده‌اند تا بروشورها بتوانند خطوط رقبا را برش دهند. عکس: Saurabh Sirohiya/Zuma/Rex/Shutterstock

در احمدآباد، بزرگترین شهر گجرات، اداره پلیس نسبت به استفاده از بادبادک های پوشش دار در جشنواره هشدار داد.

“از مانجاهای کشنده چینی برای پرواز بادبادک ها استفاده نکنید.” گفت. پلیس از شرکت کنندگان خواست هنگام پرواز بادبادک ها در طول جشنواره مراقب باشند و گفت که “لذت لحظه ای” بریدن بادبادک دیگر می تواند به قیمت جان یک نفر تمام شود.

با این حال، جیش شینده، یکی از فعالان مبارز علیه استفاده از مانجا، گفت که دولت نتوانسته این ممنوعیت را رعایت کند و باید به قربانیان برای درمان آنها غرامت بپردازد.

«شهروندان نباید برای نگرش بی‌رویه دستگاه‌های دولتی هزینه کنند. اگر ممنوعیت رسمی اجرا نشود، دولت باید به قربانیان غرامت بدهد.

این جشنواره محبوب آغاز بهار است که در آن بادبادک‌بازی اغلب در طول جشن‌ها در سراسر کشور استفاده می‌شود.

صدها پرنده نیز به داخل رشته بادبادک ها پرواز می کنند یا در آنها گرفتار می شوند و باعث بریدگی عمیق در بال های آنها، آسیب های عصبی، شکستگی، دررفتگی و در بسیاری موارد مرگ می شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با بحث لیگ برتر و EFL، صعود و سقوط به دسته تغییر می کند | سیاست فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، مندر هفته‌های آینده، کاغذ سفید دولت …