کلیسای انگلستان به «برکت» برای زوج‌های همجنس بله می‌گوید، اما ازدواج نه

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

کلیسای انگلیس از اجازه ازدواج زوج‌های همجنس‌گرا در کلیساهایش خودداری می‌کند، بر اساس پیشنهادی که در روز چهارشنبه ارائه شد و در آن این موسسه با قدمت چند صد ساله اعلام کرد که به آموزه‌های خود مبنی بر اینکه ازدواج بین یک مرد و یک زن است، پایبند است.

این پیشنهادها توسط اسقف ها، که یکی از سه بخش هیئت حاکمه کلیسا معروف به مجمع عمومی را تشکیل می دهند، پس از مشورت شش ساله کلیسای انگلستان در مورد مسائل جنسی و ازدواج – در میان موضوعات دیگر – ارائه شده است و در اختیار شورای نگهبان قرار خواهد گرفت. مجمع عمومی در نشست ماه آینده.

کلیسای انگلستان مرکزی در اجتماع گسترده تر آنگلیکن است که بیش از 85 میلیون نفر در بیش از 165 کشور را نمایندگی می کند.

در این بیانیه آمده است: «زوج‌های همجنس باز هم نمی‌توانند در کلیسای کلیسای انگلستان ازدواج کنند.

بر اساس این پیشنهادها، زوج‌های همجنس می‌توانند خدماتی داشته باشند که در آن «دعاهای فداکاری، شکرگزاری یا برای برکت خداوند بر زوجین» در کلیسا پس از ازدواج مدنی انجام شود. ازدواج همجنس گرایان در بریتانیا در سال 2013 قانونی شد.

کلیسای انگلستان گفت، با این حال، این دعاها برای روحانیون داوطلبانه خواهد بود و می‌توانند در ترکیباتی استفاده شوند که «منعکس کننده تنوع الهیات کلیسا است»، به این معنی که رهبران روحانی می‌توانند چنین برکاتی را ارائه ندهند.

“من هیچ توهمی ندارم که آنچه امروز پیشنهاد می کنیم برای برخی بسیار دورتر از حد و برای برخی دیگر به اندازه کافی دور نیست، اما امیدوارم آنچه را که توافق کرده ایم با روحیه سخاوتمندی دریافت شود و به دنبال چیزهای مشترک باشد. جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری، گفت: خوب است.

طبق این بیانیه، اسقف‌های کلیسای انگلیس به‌طور جداگانه، اواخر این هفته از افراد LGBTQI+ به دلیل «رد، طرد و خصومت» که در کلیساها با آن‌ها مواجه شده‌اند، عذرخواهی خواهند کرد.

کلیسای انگلستان، که در سال 1534 تأسیس شد، سال‌ها در مورد نحوه برخورد با ازدواج‌های همجنس‌گرایانه، با فعالان لزبین، همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا و تراجنسیتی (LGBT) که برای حقوقی برابر با مسیحیان دگرجنس‌گرا مبارزه می‌کنند، اختلاف نظر داشت.

ولبی در تلاش برای رسیدگی به این موضوع بحث برانگیز، سال گذشته از اسقف ها خواست که «در عشق همه به وفور باشند»، حتی در حالی که او از اعتبار قطعنامه ای که در سال 1998 تصویب شد، حمایت کرد که «عمل همجنس گرایی را به عنوان ناسازگار با کتاب مقدس رد کرد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با بحث لیگ برتر و EFL، صعود و سقوط به دسته تغییر می کند | سیاست فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، مندر هفته‌های آینده، کاغذ سفید دولت …