جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند استعفای خود را اعلام کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

انتظار می‌رفت که او تاریخ انتخابات را تعیین کند، اما با اعلام خروج از سیاست، خبرنگاران را شوکه کرد.

آردرن اعلام کرد که از 7 فوریه از سمت نخست وزیری کناره گیری می کند اما تا انتخابات اکتبر به عنوان نماینده پارلمان باقی خواهد ماند. در سال 2017، آردرن در سن 37 سالگی با تبدیل شدن به جوانترین نخست وزیر کشور در بیش از 150 سال، و جوانترین رئیس دولت زن جهان، تاریخ ساز شد.

اکنون رقابت برای حزب کارگر برای انتخاب رئیس جدید خود ادامه دارد و چندین نماینده از جمله معاون مالی آردرن و معاون نخست وزیر، گرانت رابرتسون، خود را از نامزدی رد کرده اند.

رای گیری گروهی برای رهبر جدید حزب کارگر روز یکشنبه برگزار می شود.

رهبری آردرن بسیاری را – در داخل و در سطح جهانی – تحت تأثیر قرار داده است که کشورش را از طریق بدترین حمله تروریستی، همه‌گیری و فوران آتشفشان جزیره سفید در سال 2019 هدایت می‌کنند.

در سال 2018، شهر کرایست چرچ با تیراندازی دسته جمعی در دو مسجد آن به لرزه در آمد که توسط یک برتری طلب سفیدپوست استرالیایی انجام شد و به صورت زنده در شبکه های اجتماعی پخش شد و 51 نفر را کشت.

در حالی که او در سال 2020 حزب خود را با پیروزی قاطع رهبری کرد، اخیراً محبوبیت داخلی آردرن کاهش یافته است، تا حدی به دلیل انبوهی از وعده های انتخاباتی محقق نشده. آخرین نظرسنجی‌ها محبوبیت شخصی او را به پایین‌ترین حد خود از زمان انتخاب شدنش نشان می‌دهد و میزان رضایت از عملکرد حزبش به همان میزان پایین است.

واکنش‌ها به اعلامیه غافلگیرکننده او متفاوت بوده است، از ستایش به تحقیر، با برخی از افراد زن‌ستیز و قلدرها پس از اینکه او به طور فزاینده‌ای هدف تهدیدات خشونت‌آمیز قرار گرفت، به‌ویژه از سوی نظریه‌پردازان توطئه و گروه‌های ضد واکسن به خاطر سیاست‌های همه‌گیری و واکسن‌اش، انتقاد کردند.

آردرن تاکید کرده است که تهدیدها و کاهش محبوبیت دلیل کناره گیری او نبوده و گفته است که پشیمان نیست و دوست دارد از او به عنوان فردی که همیشه سعی کرده مهربان باشد، یاد شود.

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …