در کتاب پمپئو آمده است که نیکی هیلی با کوشنر و ایوانکا برای معاونت رئیس جمهور ترامپ نقشه کشیده اند | کتاب ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، در خاطرات جدیدی که با رقبای احتمالی در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری 2024 پر شده است، نیکی هیلی را متهم می کند که با جرد کوشنر و ایوانکا ترامپ به عنوان معاون رئیس جمهور، حتی زمانی که او به عنوان دونالد خدمت می کرد، توطئه کرده است. سفیر ترامپ در سازمان ملل.

پمپئو در تشریح عصبانیت خود از زمانی که هیلی بدون اینکه با ترامپ تماسی با ترامپ داشته باشد ملاقاتی با دفتر بیضی شکل شخصی خود برقرار کرد، می نویسد که هیلی در واقع «جان کلی» رئیس دفتر وقت ترامپ را «بازی» کرد و به جای دیدار با رئیس جمهور به تنهایی، دختر ترامپ را همراهی کرد. و شوهرش، هر دو مشاور ارشد.

پمپئو می‌نویسد: «همانطور که کلی می‌توانست بگوید، آنها گزینه احتمالی «هیلی برای معاونت رئیس‌جمهور» را ارائه می‌کردند. من نمی توانم این را تایید کنم، اما [Kelly] مطمئن بود که او بازی شده است و از این موضوع خوشحال نبود. واضح است که این دیدار منعکس کننده یک تلاش تیمی نبود، بلکه کار ما برای آمریکا را تضعیف کرد.»

این قطعه شایعه آمیز در کتاب جدید پمپئو، هرگز یک اینچ ندهید: مبارزه برای آمریکا که دوست دارم، وجود دارد که هفته آینده منتشر خواهد شد. آبان نیوز یک نسخه به دست آورد.

داستان هیلی تنها صحنه حیرت‌انگیز کتابی نیست که همچنین می‌گوید ترامپ «ایده احمقانه» داشت که پمپئو می‌تواند همزمان وزیر امور خارجه و وزیر دفاع باشد.

اما داستان درباره هیلی کاملاً در رگ گزارش های واشنگتن و گویای همه چیزهایی است که پمپئو ادعا می کند آنها را تحقیر می کند. همچنین به داستان‌هایی که می‌گفتند ترامپ واقعاً در نظر داشت معاون رئیس‌جمهورش، مایک پنس، را به خاطر هیلی کنار بگذارد، وزن می‌افزاید، شایعه‌ای که ترامپ در سال 2019 مجبور به رد آن شد.

این موضوع همچنین به فتنه‌ها پیرامون گزارش‌هایی مبنی بر اینکه خانواده کوشنر در حال جمع‌آوری کمک‌های مالی برای هیلی در آستانه رقابت‌های او در سال 2024 هستند، می‌افزاید.

یک سال مانده به انتخابات مقدماتی، ترامپ هنوز تنها نامزد اعلام شده برای نامزدی جمهوری خواهان است. اما جوکی برای موقعیت در حال افزایش است. در میان کتاب‌های مبارزات انتخاباتی رقبای احتمالی، پمپئو از پنس پیروی می‌کند اما یک ماه جلوتر از ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا که تنها رقیب جدی ترامپ در نظرسنجی است، قرار دارد.

پمپئو در توصیفات خود از پنس، مسیحی متدین خودخوانده، و بیشتر از شخص ترامپ، بسیار محترمانه است. برخلاف پنس در خاطراتش، پس خدایا کمکم کن، پمپئو از انتقاد آشکار رئیس سابق خود اجتناب می کند. پمپئو همچنین با زبان اغلب مبتذل رئیس جمهور سابق راحت تر است.

به عنوان مثال، پمپئو توصیف می‌کند که ترامپ جان بولتون، سومین مشاور امنیت ملی خود را «بازنده خوار» خطاب کرده است. بولتون پس از اخراج، خاطرات خود را با عنوان «اتاقی که اتفاق افتاد» تولید کرد. ترامپ به دنبال جلوگیری از انتشار بود، اما این کتاب پرفروش بود و مکالمات خصوصی رئیس جمهور و آنچه پمپئو مطالب بسیار حساس می‌داند را بازگو می‌کرد.

بولتون اکنون در کاخ سفید برای جلوگیری از ترامپ تلاش کرده است. پمپئو راه بولتون را نادیده گرفت و در نقطه‌ای او را با ادوارد اسنودن مقایسه کرد که اسرار جاسوسی را در سال 2013 به رسانه‌ها فاش کرد، اما گفت که پیمانکار آژانس امنیت ملی «حداقل این نجابت را داشت که درباره انگیزه‌اش دروغ نگوید».

پمپئو می نویسد، بولتون باید «به دلیل ریختن اطلاعات طبقه بندی شده در زندان باشد». پمپئو همچنین می گوید که امیدوار است روزی در دادگاه بولتون به اتهامات جنایی شهادت دهد.

پمپئو در مورد هیلی، که کتاب‌هایی نیز منتشر کرده است، هم نقش سفیر سازمان ملل را – «شغلی که اهمیت بسیار کمتری از آنچه مردم فکر می‌کنند» – و هم عملکرد هیلی در آن را تحقیر می‌کند.

پمپئو می نویسد: «او نقش خود را به عنوان پا به پای ظالمان توصیف کرده است. «اگر چنین است، پس چرا او در چنین زمان مهمی از شغلی به این مهم دست می‌کشد؟»

هیلی در اکتبر 2018 استعفا داد – یا به قول پمپئو، “بی بند و بار” – در اکتبر 2018. پمپئو می نویسد، با کناره گیری، هیلی با استعفا از سمت فرمانداری، ترامپ را همان گونه که “مردم بزرگ کارولینای جنوبی” داشت، “رها کرد”. .

پامپئو وفادار به عنوان خود، در توصیف موفقیت خود، ابتدا به عنوان مدیر سیا و سپس در رأس وزارت امور خارجه، یک اینچ توضیح نمی دهد.

اما این سرباز سابق و نماینده کنگره جزئیات یک گفتگوی خصوصی را منتشر می کند که در آن، به گفته او، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت که ترامپ از او می خواهد در حالی که وزیر خارجه باقی می ماند، وزیر دفاع را به کارنامه خود اضافه کند.

به گفته پمپئو، در 19 ژوئیه 2020، در اواسط تابستان طوفانی همه‌گیری ویروس کرونا و اعتراضات برای عدالت نژادی، آخرین رئیس ستاد ترامپ، مارک میدوز، به او گفت که مارک اسپر برای مدت زیادی در پنتاگون نمی‌تواند موفق شود. طولانی تر

پمپئو می‌گوید میدوز به او گفته بود که ترامپ می‌خواهد وزیر امور خارجه‌اش «کلاه دوگانه» داشته باشد، به این معنی که «سرکردگی وزارت دفاع را به‌عنوان یک وظیفه اضافی به عهده بگیرد».

پمپئو می‌گوید که به میدوز گفته است که این یک «ایده‌ای احمقانه» بود، زیرا او «کارهای زیادی» برای انجام دادن در ایالت داشت و «احتمالاً نمی‌توانست همزمان فرماندهی دفاع را نیز بر عهده بگیرد».

پمپئو می نویسد و همچنین این تنها باری نبود که ترامپ از او خواست دو کار انجام دهد. او می نویسد، پس از رفتن بولتون، «کسی به رئیس جمهور یادآوری کرده بود که هنری کیسینجر هم مشاور امنیت ملی و هم وزیر امور خارجه» ریچارد نیکسون و جرالد فورد بوده است.

پمپئو می نویسد: رئیس جمهور ترامپ این ایده را به من ارائه کرد. “فکر می کنم او نیمه شوخی می کرد.”

ممکن است ترامپ با خواندن توصیفات پمپئو از چنین «ایده‌های پوچ» که به‌سرعت محو شد، «ایده‌های پوچ» را می‌خواند، حال و هوای شوخی نداشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …