قاضی ویکتوریا وثیقه برای یک نوجوان 13 ساله را رد کرد که با 181 اتهام “شگفت انگیز” روبروست | حقوق (استرالیا)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک قاضی دادگاه عالی ویکتوریا وثیقه برای یک نوجوان 13 ساله که با 181 اتهام مواجه است را رد کرد و گفت که اگر از بازداشت جوانان آزاد شود “تقریباً اجتناب ناپذیر” وجود دارد که او دوباره توهین می کند.

پسری که در دادگاه با نام RN شناخته می شود، از 30 نوامبر 2022 در بازداشت به سر می برد. درخواست وثیقه در 16 دسامبر توسط دادگاه اطفال رد شد.

او روز دوشنبه برای وثیقه از دادگاه عالی درخواست کرد و وکیلش استدلال کرد که هشت عامل از این درخواست حمایت می کند، از جمله فقدان سابقه کیفری پسر، و وزارت دادگستری جوانان ایالت نگران است که پسر در خطر “تحکیم زودهنگام در دادگاه” باشد. سیستم عدالت کیفری» و اینکه او به دلیل سن، اختلال زبانی و عملکرد کلی شناختی اش در بازداشت آسیب پذیر بود.

اما قاضی فیلیپ پریست این درخواست را رد کرد و دریافت که جرایم ادعا شده توسط پسر “بسیار جدی بوده و نمی توان به درستی آن را به عنوان یک شیطنت کودکانه یا صرفاً ارزش آزاردهنده توصیف کرد”.

پریست گفت: “تا حد زیادی، جرم ادعا شده نماد فردی است که هیچ احترامی برای شخص یا اموالی که در یک جنایت دخیل است، قائل نیست.”

من بسیاری از توهین‌ها را ظالمانه، خطرناک و بسیار ناراحت‌کننده می‌دانم.»

این تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که دولت اندروز با درخواست‌های جدیدی برای افزایش سن مسئولیت کیفری در این ایالت به 14 سال مواجه است و دولت او با حضور بیش از حد جوانان سودان جنوبی-استرالیایی، مانند RN، در سیستم عدالت کیفری دست و پنجه نرم می‌کند.

پریست گفت که بر اساس محاسبات وی، پسر با 181 اتهام جداگانه روبرو شده است، از جمله بیش از 12 اتهام دزدی شدید، اتهامات متعدد حمله به منزل، دزدی، سرقت، سرقت، اقدام به سرقت، اختلاس، ایجاد جراحت عمدی، حمله، حمله در شرکت، حمله با لگد، و حمله با سلاح.

پریست در تصمیم خود گفت که این پسر بین 1 می تا 30 نوامبر 2022 هشت بار دستگیر شد، اما پس از آزادی به قید وثیقه به توهین ادامه داد.

وکیل این پسر گفت که موکلش بین 3 ژوئن تا 30 دسامبر 97 روز را در بازداشت سپری کرده است.

پلیس در این جلسه با وثیقه مخالفت کرد.

دادگاه شنید که یک روانشناس بالینی دریافت که پسر می تواند درک کند که رفتار او به طور جدی اشتباه است و اصل معروف به doli incapax را نفی می کند.

در ویکتوریا، قانون فرض می کند که یک کودک بین 10 تا 14 سال فاقد ظرفیت مسئولیت کیفری برای اعمال خود است. فرض doli incapax مبتنی بر این دیدگاه است که کودک از نظر عقلی و اخلاقی به اندازه کافی رشد نکرده است تا تفاوت بین درست و غلط را درک کند.

اما گزارش روانشناس به این معنی بود که RN نمی توانست بر این فرض تکیه کند. وکیل پسر که درخواستی برای اظهار نظر نداده است، به دنبال نظر دوم است.

روانشناس که برای گزارش خود با RN مصاحبه کرد، دریافت که اگرچه تشخیص گذشته نگر دشوار است که آیا RN می دانست که رفتار او به طور جدی اشتباه است، عوامل متعددی وجود دارد که نشان می دهد او متوجه می شود.

اینها شامل این بود که او می دانست که ارتکاب اعمالی مانند کشیدن حشیش، سرقت اموال، نفوذ به خانه های شخصی و رانندگی بدون گواهینامه غیرقانونی است، و او «درکی ظریف از جدیت نسبی ارتکاب جرایم مختلف را نشان داد (مثلاً او اظهار داشت. که دزدیدن ماشین جدی‌تر از دزدیدن مداد بود)» و به نظر می‌رسد که «رمز» را برای ارتکاب خشونت درونی کرده است که به موجب آن او معتقد است مشت زدن به یک زن اشتباه است اما مشت زدن به یک مرد قابل قبول است».

“او دارد [also] از روش‌هایی برای جلوگیری از دستگیر شدن توسط پلیس برای ارتکاب جرم استفاده کرد (مثلاً پوشیدن دستکش برای اطمینان از اینکه اثر انگشت او در صحنه جرم باقی نمی‌ماند، پرداخت پول نقد به رانندگان تاکسی برای جلوگیری از مرتبط شدن با صحنه جرم) دوباره به این معنی است که او این روانشناس گفت: آگاه است که چنین اعمالی غیرقانونی است و در صورت گرفتار شدن، عواقب منفی برای خود به همراه خواهد داشت.

یکی از افسران پلیس که به عنوان خبرچین برای اتهامات علیه RN فهرست شده است، در گزارشی به دادگاه گفت که او “به طور مکرر به گونه ای توهین می کند که قربانیان را تحت تاثیر قرار می دهد”.

RN روز جمعه دوباره با دادگاه کودکان روبرو خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزیر سابق ولز “اختلاف” با دومینیک راب | دومینیک راب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، رابرت باکلند تایید کرد که …