بسته تعطیلات و پروازها تا 30 درصد گرانتر از سال گذشته | پول

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس تحقیقات، قیمت تعطیلات بسته و پروازها به مقاصد محبوب در سال گذشته افزایش یافته است.

یک سفر یک هفته ای به یونان حدود 30 درصد بیشتر از سال گذشته هزینه دارد و تعطیلات در ایتالیا، اسپانیا و ترکیه یک پنجم یا بیشتر افزایش یافته است.

ارقام نگران کننده، از گروه مصرف کننده کدام؟، می تواند برای کسانی که قصد فرار از هزینه های زندگی را با تعطیلات تعطیلات دارند، تجدید نظر کند.

این خبر برای کسانی که ترجیح می دهند سفرهای خود را با هم انجام دهند به همان اندازه تلخ است: میانگین قیمت پرواز در عید پاک به 15 مقصد از محبوب ترین مقصدها در مقایسه با سال 2022، 51 درصد افزایش یافته است، با نرخ بلیت هواپیما به ایتالیا و یونان 71 درصد افزایش یافته است. .

علاوه بر این، پس از رسیدن به مقصد تعطیلات خود، هیچ مهلتی برای افزایش قیمت ها وجود ندارد: نرخ هتل های خارج از بریتانیا و اروپا به طور متوسط ​​23 درصد افزایش یافته است، از حدود 138 پوند در عید پاک 2022 به 170 پوند برای عید پاک امسال. نرخ هتل های اروپایی به طور متوسط ​​10 درصد افزایش یافته است از 108 پوند در سال 2022 به 119 پوند در سال جاری.

روری بولند، ویراستار Who، می‌گوید: «مسافران احتمالاً قیمت‌های بسیار بالاتری را نسبت به سفرهای خارج از کشور در سال جاری تجربه خواهند کرد، با تقاضای زیاد برای تعطیلات همراه با فشار تورمی برای ایجاد طوفانی کامل از هزینه‌های مارپیچی؟ مسافرت رفتن.

وی افزود: اگر نیاز به رزرو مقصد یا تاریخ خاصی دارید، مانند تعطیلات تابستانی مدارس، هر چه زودتر رزرو کنید تا از بهترین قیمت مطمئن شوید.

«انتخاب یک استراحت فراگیر نیز ممکن است ارزش بررسی داشته باشد، زیرا از نوسانات ارز محافظت می‌شوید و این اطمینان را دارید که هزینه‌هایی مانند غذا و نوشیدنی از قبل پوشش داده شده است.

“اگر بتوانید در مورد زمان و مکانی که می روید انعطاف پذیر باشید، همچنان می توانید در طول سال معاملاتی پیدا کنید، بنابراین ارزش خرید را دارد.”

کدام؟ دریافتند کسانی که بسته تعطیلات تابستانی 2023 را بین 1 نوامبر 2022 و 3 ژانویه امسال رزرو می کنند، به طور متوسط ​​19٪ بیشتر از تعطیلات تابستانی در سال 2022 پرداخت کرده اند.

با این وجود، هنوز هم می‌توان تعطیلات با ارزش‌تری پیدا کرد: از میان شش مقصد محبوبی که قهرمان مصرف‌کننده به آن‌ها نگاه کرد، پرتغال کمترین افزایش قیمت را داشت و هزینه تعطیلات یک هفته‌ای به‌طور متوسط ​​7 درصد افزایش یافت و به 705 پوند رسید. علیرغم افزایش قابل توجه هزینه‌های متوسط، اسپانیا همچنان ارزان‌ترین اقامتگاه‌ها را ارائه می‌کند و بسته تعطیلات یک هفته‌ای برای هر نفر 693 پوند هزینه دارد.

کدام؟ همچنین هشدار می دهد که هیچ هک تعطیلات برای کسانی که قصد استراحت در بریتانیا را دارند وجود ندارد. با توجه به اینکه بسیاری از هتل ها با افزایش قبض انرژی و دستمزدهای بالاتر مواجه هستند، میانگین قیمت یک هتل سه و چهار ستاره بریتانیا در عید پاک 2022 و عید پاک 2023 تقریباً یک پنجم افزایش یافته است، از 100 پوند به 119 پوند.

نکاتی برای رزرو تعطیلات با بهترین قیمت:

  • سفر در به اصطلاح “فصول شانه” از مه تا ژوئن و سپتامبر تا اکتبر.

  • یک سفر همه جانبه رزرو کنید. اسپانیا و پرتغال ارزان ترین مقاصد برای تعطیلات همه جانبه هستند.

  • در صورت افزایش هزینه ها از جمله سوخت و مالیات، ارائه دهندگان تعطیلات می توانند تا 8٪ از تعطیلات شما را هزینه اضافی دریافت کنند. پنج ارائه‌دهنده – Jet2holidays، Kuoni، Trailfinders، Inghams و Hays – متعهد شده‌اند که امسال هزینه‌های اضافی را وضع نکنند.

  • اگر بسته ای را رزرو نمی کنید، تا جایی که ممکن است، مستقیماً با هتل رزرو کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …