ولدیمیر زلنسکی به رهبران داووس می‌گوید: «استبداد از دموکراسی پیشی گرفته است»

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز چهارشنبه گفت که تدارکات تسلیحات غرب باید از حملات روسیه پیشی بگیرد. او در یک سخنرانی ویدئویی به مجمع جهانی اقتصاد در داووس، سوئیس، از جهان خواست تا در تصمیم‌گیری سریع‌تر حرکت کند، زیرا «تراژدی‌ها از زندگی پیشی می‌گیرند. استبداد در حال پیشی گرفتن از دموکراسی است.

زلنسکی همچنین ایستاده و برای قربانیان سقوط هلیکوپتر صبح چهارشنبه در اوکراین که وزیر کشور او نیز در میان آنها حضور داشت، یک لحظه سکوت خواست. در حالی که علت ناشناخته است، او گفت که “هر فردی، هر مرگی در نتیجه جنگ است.”

او گفت که جهان باید سریعتر به امنیت جهانی، تغییرات آب و هوا و گرسنگی واکنش نشان دهد. وی افزود: زمانی که روسیه جنگ را آغاز کرد، جهان به روزهایی نیاز داشت تا با اولین تحریم ها واکنش نشان دهد.

او گفت: «زمانی که جهان آزاد برای فکر کردن استفاده می کند، توسط دولت تروریست برای کشتن استفاده می شود.

«تامین سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین باید از حملات موشکی گسترده روسیه پیشی بگیرد. زلنسکی افزود: تدارکات تانک‌های غربی باید از تهاجم دیگر تانک‌های روسیه پیشی بگیرد.

وقتی از زلنسکی درباره تعامل با روسیه پرسیده شد، گفت: «آنها باید اشتباهات خود را بشناسند».

آنها باید قوانین اوکراین را به رسمیت بشناسند و باید واقعا به تمامیت ارضی ما احترام بگذارند.”

برای اطلاعات بیشتر گزارش یورونیوز را در ویدیوی بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن سرمایه داری دموکراتیک را احیا کرد – و پارادایم اقتصادی را تغییر داد | رابرت رایش

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، چگونه می توان همزمان با افزایش …