سازمان دیده بان تحقیقاتی را در مورد پرواز کانتاس آغاز می کند که در اردیبهشت ماه پس از از دست دادن موتور | کانتاس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان دیده بان ایمنی هوانوردی شروع به جمع آوری صدای کابین خلبان و داده های پرواز کرده است، زیرا تحقیقاتی را در مورد پرواز کانتاس که پس از از کار افتادن یکی از موتورهای آن هنگام پرواز از اوکلند به سیدنی، تماس Mayday صادر کرد، آغاز کرده است.

بعدازظهر چهارشنبه، QF144 هنگام پرواز بر فراز دریای تاسمان، زمانی که موتور سمت چپ آن از کار افتاد، خلبانان را مجبور کرد تا بوئینگ 737 را تنها با یک موتور فرود بیاورند.

داده های رادار پرواز نشان می دهد که هواپیما در طول پرواز ارتفاع و سرعت خود را از دست داده است، اما Mayday بعداً کاهش یافت.

هواپیما حدود ساعت 3:30 بعدازظهر به سلامت فرود آمد و تمام 145 مسافر به طور عادی از هواپیما پیاده شدند و تنها هنگام خروج از دروازه ورودی مملو از رسانه ها از خرابی موتور مطلع شدند.

چهارشنبه شب، اداره ایمنی حمل و نقل استرالیا تحقیقات ایمنی خود را در مورد این حادثه آغاز کرد.

آنگوس میچل، کمیسر ارشد ATSB، بعدازظهر پنجشنبه گفت که سه محقق با تجربه در تعمیر و نگهداری هواپیما، عملیات هواپیما و بازیابی اطلاعات به این تحقیقات اختصاص داده شده اند.

میچل گفت آژانس او ​​از کانتاس درخواست کرده است که ضبط کننده های صدای کابین و اطلاعات پرواز هواپیما را قرنطینه کند.

او گفت: “پس از دانلود، اطلاعات آن ضبط کننده ها در تاسیسات فنی ATSB در کانبرا تجزیه و تحلیل خواهند شد.”

میچل گفت که سایر فعالیت‌های تحقیقاتی احتمالی شامل مصاحبه با خدمه پرواز، بررسی روش‌های اپراتور، تجزیه و تحلیل اطلاعات آب‌وهوا، بررسی هر گونه اجزای موتور مربوطه، و حضور بالقوه در هر بازرسی خرابی موتور است.

میچل گفت: «محققان ما اکنون به طور روشمند کار خواهند کرد تا به تدریج توالی رویدادها و اطلاعات زمینه ای حادثه را با در نظر گرفتن تعیین عوامل مؤثر و هر گونه مسائل ایمنی اساسی که در گزارش نهایی تحقیقات به تفصیل بیان می شود، تعیین کنند.

Mayday به کنترل‌کنندگان ترافیک هوایی هشدار می‌دهد که پاکسازی ترافیک را در اولویت قرار می‌دهند تا به هواپیمای آسیب‌دیده در سریع‌ترین زمان ممکن فرود بیاید.

یکی از سخنگویان کانتاس گفت که در حالی که یک Mayday در ابتدا صادر شده بود، آن را به Pan تنزل داده است (کمک احتمالی مورد نیاز)”.

کانتاس گفت مهندسان خود در حال بازرسی هواپیما در عصر چهارشنبه بودند.

در حالی که خاموش شدن موتور در پرواز نادر است و طبیعتاً برای مسافران نگران کننده است، خلبانان ما برای مدیریت ایمن آنها آموزش دیده اند و هواپیماها برای پرواز طولانی مدت با یک موتور طراحی شده اند.

مسافران گزارش دادند که صدای موتور را در اواسط پرواز شنیده اند. یک زن به ABC گفت: «در آن زمان ما متوجه نشدیم که در واقع کل موتور از بین رفته است. “ما فقط صدای انفجار شنیدیم و تمام شد، بنابراین شما نمی دانید.”

حادثه روز چهارشنبه دومین بار در کمتر از یک ماه بود که یک پرواز کانتاس دچار اورژانس هوایی شد. در 23 دسامبر، یک پرواز کانتاس از سنگاپور به لندن به دلیل نگرانی از وجود دود در انبار بار مجبور به فرود اضطراری در آذربایجان شد.

خلبانان آن پرواز از کد squawk 7700 استفاده کردند – همان کدی که در پرواز از اوکلند در روز چهارشنبه صادر شد.

انجمن خلبانان استرالیا و بین‌المللی اعلام کرده‌اند که هنوز زود است که درباره علت خرابی موتور حدس بزنیم.

«این نوع حادثه بسیار نادر است. ما خوشحالیم که خلبانان ماهرانه و حرفه ای کانتاس تمام اقدامات مناسب را برای مقابله با این حادثه انجام دادند و توانستند با خیال راحت به سیدنی برگردند. اولویت هر خلبان رفاه مسافران و خدمه ماست.

کاترین کینگ، وزیر حمل و نقل فدرال، گفت که از فرود سالم هواپیما راحت شده است.

کینگ در توییتی نوشت: «آفرین به خدمه بسیار با تجربه که هواپیما را به سلامت به خانه رساندند. صنعت هوانوردی استرالیا یکی از ایمن‌ترین صنعت‌های جهان است زیرا کارکنان متعهدی در هواپیما و پشت صحنه کار می‌کنند.

هنگام فرود هواپیما، خدمه اورژانس در فرودگاه در حالت آماده باش بودند. آتش نشانی، پلیس و آمبولانس برای اقدامات پیشگیرانه در محل حضور داشتند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خارج شدن قطار اوهایو از ریل: ساکنان دور نگه داشته می شوند زیرا هوا برای دود سمی کنترل می شود | اوهایو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مایک دی واین، فرماندار اوهایو …