استعفای جاسیندا آردرن از نخست وزیری نیوزلند | جاسیندا آردرن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند، در اعلامیه‌ای شوکه‌کننده که همزمان با تایید انتخابات سراسری در اکتبر سال جاری منتشر شد، اعلام کرد که استعفا می‌دهد.

آردرن در نشست سالانه اعضای گروه در حزب در روز پنجشنبه گفت که او “دیگر به اندازه کافی در تانک” برای انجام کار ندارد. او گفت: «وقتش رسیده است.

“من می روم، زیرا با چنین نقش ممتازی مسئولیت نیز به همراه دارد. مسئولیت این است که بدانید چه زمانی فرد مناسبی برای رهبری هستید و همچنین چه زمانی نیستید. من می دانم که این کار به چه چیزی نیاز دارد. و من می دانم که دیگر آنقدر در مخزن ندارم که بتوانم عدالت را انجام دهم. به همین سادگی است.» او گفت.

دوره نخست وزیری او حداکثر تا 7 فوریه به پایان می رسد، اما او تا انتخابات اواخر سال جاری به عنوان نماینده مجلس ادامه خواهد داد.

من انسان هستم، سیاستمداران انسان هستند. تا جایی که بتوانیم هر آنچه را که می توانیم می دهیم. و سپس زمان آن فرا می رسد. و برای من، زمان آن فرا رسیده است. آردرن گفت که در تعطیلات تابستانی به این موضوع فکر کرده که آیا انرژی لازم برای ادامه نقش را دارد یا خیر، و به این نتیجه رسیده است که این کار را نکرده است.

آردرن زمانی که در سال 2017 در سن 37 سالگی به عنوان نخست وزیر انتخاب شد، جوان ترین رئیس دولت زن جهان شد. او نیوزلند را از طریق همه گیری کووید-19 و بلایای بزرگ از جمله حمله تروریستی به دو مسجد در کرایست چرچ و جزیره سفید رهبری کرده است. فوران آتشفشانی.

“این پنج سال و نیم پرمحتواترین سال زندگی من بوده است. اما چالش‌های خود را نیز داشته است – در میان دستور کار متمرکز بر مسکن، فقر کودکان و تغییرات آب و هوایی، ما با یک رویداد تروریستی داخلی، یک فاجعه طبیعی بزرگ، یک بیماری همه‌گیر جهانی و یک بحران اقتصادی مواجه شدیم.

آردرن در پاسخ به این سوال که دوست دارد نیوزلندی ها چگونه رهبری او را به خاطر بسپارند، گفت: “به عنوان کسی که همیشه سعی می کرد مهربان باشد.”

“امیدوارم نیوزلندی ها را با این باور ترک کنم که می توانید مهربان، اما قوی، همدل اما قاطع، خوش بین اما متمرکز باشید. و اینکه شما می‌توانید رهبر خودتان باشید – کسی که می‌داند زمان رفتن فرا رسیده است.» آردرن گفت.

در طول سال گذشته، آردرن با افزایش قابل توجهی در تهدیدهای خشونت مواجه شده است، به ویژه از سوی نظریه‌پردازان توطئه و گروه‌های ضد واکسن که از دستورات واکسن این کشور و قرنطینه‌های کووید-19 خشمگین شده‌اند. او گفت، با این حال، افزایش خطر مرتبط با این شغل پشت تصمیم او برای کناره گیری نبود.

من نمی‌خواهم این تصور را باقی بگذارم که ناملایماتی که در سیاست با آن روبرو می‌شوید، دلیل خروج مردم است. بله تاثیر داره به هر حال ما انسان هستیم، اما این اساس تصمیم من نبود.»

آردرن گفت که هیچ برنامه ای برای آینده ندارد، به جز اینکه زمان بیشتری را با خانواده خود بگذراند.

او از شریک زندگی خود، کلارک گیفورد، و دخترش نِو، که در زمان تصدی پست به دنیا آمد، تشکر کرد، به‌عنوان «کسانی که بیش از همه ما فداکاری کرده‌اند».

به Neve: مامان مشتاقانه منتظر است که امسال وقتی مدرسه را شروع کردید آنجا باشد. و به کلارک – بیا بالاخره با هم ازدواج کنیم.

جاسیندا آردرن و شریکش کلارک گیفورد پس از اعلام استعفای خود در ناپیر نیوزلند، ترک می‌کنند.
جاسیندا آردرن و شریکش کلارک گیفورد پس از اعلام استعفای خود در روز پنجشنبه در ناپیر نیوزلند، ترک می‌کنند. عکس: کری مارشال/گتی ایماژ

اعلام نخست وزیر در حالی است که نیوزلند وارد یک سال انتخاباتی نزدیک شده است و تاریخ رای گیری 14 اکتبر اعلام شده است. نظرسنجی در ماه‌های اخیر، حزب کارگر تحت رهبری آردرن را اندکی از حزب اپوزیسیون ملی عقب‌تر نشانده بود.

آردرن گفت که کاهش او در نظرسنجی ها پشت تصمیم به خروج نبود.

او گفت: «من نمی‌روم زیرا معتقدم نمی‌توانیم در انتخابات پیروز شویم، بلکه به این دلیل که معتقدم می‌توانیم و خواهیم کرد، و برای این چالش به مجموعه‌ای از شانه‌های تازه نیاز داریم.»

با این حال، چه کسی جایگزین آردرن خواهد شد، هنوز مشخص نیست: گرانت رابرتسون، معاون رهبر و وزیر دارایی، که یکی از گزینه های پیشرو برای این نقش در نظر گرفته می شود، روز پنجشنبه گفت که به دنبال این سمت نخواهد بود. وی در بیانیه‌ای گفت: «من خود را برای کاندیدایی برای رهبری حزب کارگر معرفی نمی‌کنم».

گروه کارگری اکنون هفت روز فرصت دارد تا دریابد که آیا نامزد جدید بیش از دو سوم از حمایت‌ها را برای رهبری و نخست‌وزیر جدید در اختیار دارد یا خیر. رای گیری گروهی برای یک رهبر جدید سه روز دیگر یعنی در 22 ژانویه برگزار خواهد شد. اگر هیچ کس آن سطح آستانه حمایت را برآورده نکند، رقابت رهبری به اعضای گسترده تر حزب کارگر خواهد رفت.

جاسیندا آردرن به دنیا نشان داده است که چگونه با عقل و قدرت رهبری کند.

او نشان داده است که همدلی و بینش از ویژگی های رهبری قدرتمند هستند.

جاسیندا مدافع سرسخت نیوزلند، الهام بخش بسیاری از افراد و دوست بزرگی برای من بوده است. pic.twitter.com/QJ64mNCJMI

– آنتونی آلبانیز (@AlboMP) 19 ژانویه 2023

نخست وزیر استرالیا، آنتونی آلبانیز، از آردرن ادای احترام کرد و گفت که او به جهان نشان داده است که چگونه با عقل و قدرت رهبری کند.

او گفت: «او نشان داده است که همدلی و بینش ویژگی‌های قدرتمند رهبری هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …