جانشین احتمالی ریاست جمهوری تایوان هشدار داد چین را مماشات نکنید | تایوان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

معاون رئیس‌جمهور تایوان چند روز پس از انتخاب وی به عنوان رئیس حزب حاکم در اقدامی که او را به عنوان یکی از رقبای اصلی ریاست‌جمهوری در انتخابات بعدی تبدیل می‌کند، گفت: مماشات با چین صلح را به ارمغان نمی‌آورد.

ویلیام لای، 63 ساله، به عنوان جانشین احتمالی رئیس جمهور تسای اینگ ون در نظر گرفته می شود که پس از پایان دوره چهار ساله دوم خود در می 2024 از نامزدی مجدد منع شده است.

لای بیشتر از تسای درباره استقلال تایوان صحبت کرده است و به همین دلیل آشکارا مورد نفرت پکن قرار گرفته است.

لای روز چهارشنبه در اولین اظهارنظر خود در مورد چین از زمان تصدی رهبری حزب دموکراتیک مترقی، گفت: «مماشات نمی‌تواند صلح را بخرد».

وی از مردم تایوان خواست تا در برابر “گسترش اقتدارگرایی چین” متحد شوند و گفت: “تنها با متحد کردن همه مردم و تقویت توان دفاعی خود می توانیم واقعاً از امنیت خود محافظت کنیم.”

تایوان خودمختار تحت هراس دائمی از تهاجم چین به سر می برد، چینی که ادعا می کند دموکراسی جزیره ای بخشی از قلمروش است که روزی در صورت لزوم با زور تصرف می شود.

چین فشار نظامی، دیپلماتیک و اقتصادی بر تایوان را از زمان انتخاب تسای در سال 2016 افزایش داده است زیرا او موضع چین را رد می کند و جزیره را به عنوان یک کشور مستقل می بیند.

پکن گفته است که هرگونه اقدام تایوانی به سمت اعلام استقلال رسمی، واکنش نظامی را به دنبال خواهد داشت.

لای روز چهارشنبه گفت که نیازی به اعلام استقلال وجود ندارد زیرا تایوان “از قبل یک کشور مستقل است” که بازتاب اظهارات قبلی تسای است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …