Deloitte فاش کرد که بیش از نیمی از 20 باشگاه ثروتمند جهان در لیگ برتر حضور دارند | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس آخرین گزارش سالانه Football Money League، برای اولین بار در تاریخ، بیش از نیمی از 20 باشگاه ثروتمند جهان متعلق به لیگ برتر هستند.

منچسترسیتی با درآمد 619 میلیون پوندی از فصل 2021-2022 در صدر فهرستی که توسط شرکت حسابداری Deloitte تهیه شده است، باقی مانده است – درست بالاتر از رئال مادرید (604 میلیون پوند) در رتبه دوم. با این حال، قابل توجه ترین صعود، لیورپول (594 میلیون پوند) را مشاهده می کند که با چهار پله صعود به سومین رسیده و برای اولین بار در تاریخ 27 ساله این گزارش بالاتر از منچستریونایتد قرار گرفته است.

لیورپول فصل گذشته درآمد خود را به میزان 106.9 میلیون پوند افزایش داد که عمدتاً به دلیل درآمد اضافی پخش شده از راهیابی به فینال لیگ قهرمانان اروپا بود و یکی از معدود باشگاه هایی بود که بیش از 95 میلیون پوند درآمد روز بازی را گزارش کردند، زیرا هواداران پس از همه گیر برگشتند.

بارسلونا فمنی با 6.7 میلیون پوند درآمد، بالاتر از منچستریونایتد (5.3 میلیون پوند) در رتبه دوم و منچسترسیتی (4.5 میلیون پوند) در رتبه سوم قرار دارد.

با این حال، برتری مالی گسترده‌تر لیگ برتر است که چشم‌نوازترین اخبار را ایجاد می‌کند، با 11 باشگاه آن در حال حاضر در بین 20 باشگاه برتر. این اولین بار است که یک کشور بیش از نیمی از تیم‌های لیگ پولی را تشکیل می‌دهد. .

زال اودوادیا، دستیار مدیر گروه تجاری ورزشی دیلویت، به آبان نیوز گفت: «این تسلط بی‌سابقه است. این واقعاً به سرمایه‌گذاری در لیگ برتر، جذابیت جهانی آن و رشد حقوق پخش بستگی دارد. لیگ های دیگر اقداماتی را برای پر کردن این شکاف، از جمله سرمایه گذاری در سهام خصوصی، بررسی کرده اند، اما در حال رشد است.

و اگر رده بندی را به 30 تیم برتر اضافه کنید، 16 باشگاه لیگ برتری در آنجا حضور دارند. تنها یک مسئله زمان است که هر 20 تیم برتر انگلیسی در 30 تیم برتر حضور دارند.

چلسی، تاتنهام و آرسنال که به ترتیب در رده‌های هشتم، نهم و دهم قرار دارند نیز در جمع 10 تیم برتر قرار دارند و وستهم، لستر، لیدز، اورتون و نیوکاسل همگی در 20 تیم برتر قرار دارند.

خارج از لیگ برتر، بارسلونا و رئال مادرید هنوز نتوانسته اند درآمد خود را به سطح قبل از همه گیری بازگردانند و درآمد باشگاه های اسپانیایی به ترتیب 203 میلیون یورو (177 میلیون پوند) و 43 میلیون یورو (38 میلیون پوند) از سال 19-2018 کاهش یافته است.

بارسلونا فمنی در حال فعالیت است.
بارسلونا فمنی در صدر فهرست افتتاحیه سالانه لیگ پولی فوتبال زنان Deloitte است. عکس: Urbanandsport/NurPhoto/Shutterstock

تیم بریج، شریک اصلی گروه تجاری Deloitte Sports، گفت که نتایج این پرسش‌ها را در مورد اینکه آیا لیگ برتر هرگز دستگیر خواهد شد یا خیر، ایجاد کرد. او گفت: “لیگ برتر همچنان برای میلیون ها دنبال کننده جهانی جذاب است و باشگاه های عضو آن نسبت به رقبای بین المللی برتری درآمد بیشتری دارند.” اکنون سوال این است که آیا لیگ های دیگر می توانند شکاف را کاهش دهند، احتمالاً با افزایش ارزش حقوق رسانه های بین المللی در آینده، یا اینکه لیگ برتر از نظر درآمد عملاً دست نیافتنی خواهد بود.

وی افزود: علاقه شریک تجاری، هواداران و سرمایه گذاران به لیگ برتر بیش از هر زمان دیگری به نظر می رسد. در حالی که این امر نشان‌دهنده خوش‌بینی برای رشد بیشتر است، درخواست‌های مستمر برای توزیع بیشتر ثروت مالی باشگاه‌های انگلیسی در سراسر سیستم فوتبال و تأثیر بحران هزینه‌های زندگی باعث می‌شود که ذی‌نفعان بازی شفاف‌تر باشند. بر مسئولیت خود به عنوان مباشر باشگاه های پیشرو تمرکز کنند.

گزارش Deloitte تنها چند ساعت پس از آن منتشر شد که آندره آ آنیلی، رئیس مستعفی یوونتوس، هشدار داد که تسلط بر لیگ برتر برای بقیه اروپا بد است. آنیلی، یکی از معماران تلاش ناموفق برای راه اندازی سوپرلیگ جدایی طلبانه اروپا همراه با سایر باشگاه های برتر در سال 2021، گفت: “من معتقد بودم و هنوز هم معتقدم که فوتبال اروپا برای مقابله با آینده نیاز به اصلاحات ساختاری دارد.”

در غیر این صورت ما به سمت افول غیرقابل اجتناب برای فوتبال به نفع یک لیگ برتر، لیگ برتر، پیش می رویم که طی چند سال تمام استعدادهای اروپایی را جذب خواهد کرد و بقیه را به حاشیه خواهد برد.

به گفته Deloitte، کل درآمد 20 باشگاه مردان برتر جهان در سال 2021/22، 8 میلیارد پوند بود که افزایش 13 درصدی نسبت به سال 2021 را نشان می‌دهد – به دلیل بازگشت هواداران پس از دو فصل شیوع کووید و افزایش درآمد تجاری از باشگاه های انگلیسی

برای باشگاه های برتر زنان در لیست پول، میانگین درآمد 1.8 میلیون پوند بود. با این حال، بریج گفت که به طور کلی به آینده بازی زنان خوشبین است.

او گفت: “بازی حرفه ای زنان هنوز به آغاز راه خود نزدیک است.” اما تورنمنت‌های بزرگ بین‌المللی در چهار سال گذشته، تماشاگران رکوردشکنی را به فوتبال زنان کشانده است، باشگاه‌ها و لیگ‌های سراسر جهان را تشویق می‌کند تا با جدیت بیشتری بر روی توسعه بازی زنان تمرکز کنند.

او افزود: “درآمدهای ایجاد شده توسط باشگاه های برتر در این مرحله اولیه نشان دهنده ارزش قابل توجهی است که تیم های زنان برای باشگاه ها در فصول آینده به ارمغان خواهند آورد، زیرا محبوبیت و موفقیت آنها همچنان در حال افزایش است.”

تحقیقات Deloitte نشان داد که باشگاه‌ها به دنبال تمایز پیشنهادات تجاری تیم‌های مردانه و زنانه خود هستند، اما هنوز باید کارهای بیشتری برای افزایش درآمد انجام شود.

زوئی برتون، کارگردان، گفت: «رشد آینده بازی زنان به استراتژی‌های انعطاف‌پذیری متکی خواهد بود که شامل جزئیات ارزشی است که باشگاه‌ها و لیگ‌ها به دنبال مشارکت با برند، چه به صورت فردی و چه به صورت جمعی، و ساختار حقوق تجاری هستند. در گروه تجاری ورزشی Deloitte.

جذب درآمدهای جدید به بازی زنان، یک دایره فضیلت‌انگیز را به حرکت در می‌آورد، سرمایه‌گذاری برای تامین مالی زیرساخت‌های باشگاه، دستمزد بازیکنان، ابتکارات مردمی و موارد دیگر ایجاد می‌کند که از رشد بازی زنان در سال‌های آینده حمایت می‌کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …