آرسنال در حال بررسی دو حادثه یهودی ستیزانه “ناراحت کننده” در اطراف دربی | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آرسنال می‌گوید پس از دربی شمال لندن مقابل تاتنهام، دو حادثه «ناراحت‌کننده» یهودی‌ستیزی در حال بررسی است. باشگاه لیگ برتری اعلام کرد یکی از این اتفاقات در بازی یکشنبه رخ داد که آرسنال با نتیجه 2-0 در ورزشگاه تاتنهام هاتسپر پیروز شد و دیگری در یک خانه عمومی در ایسلینگتون.

در بیانیه آرسنال آمده است: «ما از دو حادثه نگران‌کننده در آخر هفته مطلع شدیم که مربوط به یهودستیزی بود که اکنون در دست بررسی هستند. اتفاقی در دربی شمال لندن روز یکشنبه با حضور هواداران آرسنال روی داد که در آن یکی از هواداران ما سخنان یهودستیزانه توهین آمیز را شنید که یکی دیگر از هواداران آرسنال بیان شده بود. در همان بعدازظهر، از شنیدن حادثه‌ای در میخانه The Cally در Islington که شامل شعارهای یهودی‌ستیز دیگری بود، وحشت کردیم.

ما تأثیر این رفتار را بر بسیاری از حامیان یهودی ما و دیگران می شناسیم و استفاده از این زبان را که جایی در بازی یا جامعه ما ندارد، محکوم می کنیم.»

آرسنال گفت که باشگاه باید یک محیط “ایمن و پذیرا” برای همه هواداران باشد و هر نوع سوء استفاده تبعیض آمیز تحمل نخواهد شد.

این بیانیه می افزاید: ما در برابر این نوع رفتارها ایستادگی نخواهیم کرد و با هر حامی که تشخیص دهیم مسئول چنین اعمالی هستند، برخورد قاطعانه ای انجام خواهیم داد. هر فردی که شناسایی شود محرومیت طولانی مدت از باشگاه دریافت خواهد کرد و مشخصات آنها برای شروع مراحل قانونی به پلیس منتقل می شود.

اگر یکی از حامیان ما شاهد هر نوع رفتار تبعیض آمیز بود، از آنها می خواهیم که این حادثه را به پلیس گزارش دهند.

“اگر در داخل استادیوم ما هستید، به مهماندار روز مسابقه گزارش دهید یا از سرویس “چیزی ببینید، چیزی بگویید” با ارسال پیامک “FOUL” به شماره 67777 همراه با شرح حادثه و مکان داخل استادیوم استفاده کنید. این به حامیان این امکان را می‌دهد تا یک حادثه را با خیال راحت گزارش کنند و ما در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام کنیم.»

پیروزی آرسنال در دربی پیش از این با حمله به آرون رمزدیل دروازه بان آن ها پس از سوت پایان خدشه دار شده بود. جوزف واتس، 35 ساله اهل هاکنی، به “حمله از طریق ضرب و شتم، رفتن به منطقه مجاور زمین بازی و پرتاب موشک به سمت محوطه بازی فوتبال” متهم شده است و قرار است در دادگاه هایبوری حاضر شود. دادگاه در 17 فوریه.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …