حزب کارگر می گوید که هر افسر پلیس متهم به تجاوز جنسی را تعلیق می کند | تجاوز جنسی و تجاوز جنسی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

این حزب اعلام کرده است که افسران پلیس متهم به تجاوز جنسی یا آزار خانگی بلافاصله تحت حکومت آتی کارگر تعلیق خواهند شد، زیرا نگرانی فزاینده در مورد یافتن سایر آزار جنسی زنجیره ای در نیروهای بریتانیایی وجود دارد.

این اطلاعیه پس از انتقاد از واکنش دولت پس از اینکه دیوید کریک، افسر پلیس سابق، روز سه‌شنبه پس از اعتراف به 49 اتهام تجاوز جنسی از جمله ده‌ها تجاوز، به‌طور رسمی از کار برکنار شد. او علیرغم اتهامات متعدد اجازه داشت به عنوان افسر پلیس به کار خود ادامه دهد.

تغییر پیشنهادی حزب کارگر در قوانین، پلیس را با مشاغل دیگر در بخش عمومی مانند معلمی، که در آن یک ادعای جدی منجر به تعلیق فوری در انتظار تحقیقات می‌شود، همسو می‌کند.

این اطلاعیه در حالی منتشر می شود که سولا براورمن، وزیر کشور، به نیروهای پلیس بریتانیا دستور داد تا همه افسران و کارکنان را در پایگاه های اطلاعاتی پلیس ملی بررسی کنند تا شکارچیان مشکوک زن ستیز را شناسایی کنند که “از شبکه خارج شده اند”.

هنگامی که کریک در ژوئیه 2021 به تجاوز جنسی متهم شد، او را تعلیق نکردند، بلکه به وظایف محدودی قرار دادند. او بعداً پس از رد این اتهام به وظیفه کامل بازگردانده شد، قبل از اینکه دوباره توسط قربانی دیگری متهم به تجاوز جنسی شود.

بر اساس قوانین فعلی، اگر یک افسر پلیس در حال خدمت متهم به تجاوز جنسی یا خشونت خانگی شود، تصمیم گیری در مورد تعلیق یا عدم تعلیق آنها به عهده نیروی فردی است.

ایوت کوپر، وزیر کشور در سایه، وعده داد که قانون مربوط به رفتار نادرست پلیس در دولت را به عنوان بخشی از برنامه اصلی اصلاحات کارگری در استانداردهای پلیس تغییر دهد. او گفت: «وزیر کشور باید رهبری نشان دهد و اقدام فوری برای تغییر شیوه برخورد با اتهامات تجاوز و آزار خانگی در پلیس انجام دهد.

«بیشتر مردم وقتی بدانند که افسران پلیسی که متهم به تجاوز جنسی هستند به طور خودکار در انتظار تحقیقات تعلیق نمی شوند، وحشت می کنند. باور اینکه دیوید کریک به حالت تعلیق در نیامده است واقعاً التماس کننده است. اما متأسفانه موارد بسیار بیشتری وجود دارد که اقدامی انجام نشده است.

وزیران به ما قول دادند که بعد از قتل وحشتناک سارا اورارد، اوضاع تغییر خواهد کرد. اما این به شدت شکست خورده است. به اندازه کافی از کلمات توخالی و دست درازی خسته شده ایم. ما نیاز به اقدام داریم.

او گفت: «دولت کارگر بعدی قانون را تغییر خواهد داد و قوانین سختگیرانه جدیدی را در مورد سوء رفتار پلیس و بازرسی برای محافظت از قربانیان و بازسازی اعتماد به کار خواهد برد.»

یک شکایت فوق‌العاده‌ای که توسط مرکز عدالت زنان در سال گذشته ارائه شد، ناسازگاری‌های قابل‌توجهی را در نحوه رسیدگی و رسیدگی به آزار خانگی مرتکب شده توسط پلیس یافت، از جمله تناقض جدی در نحوه و زمان تعلیق افسران.

پس از اعتراف به گناه کاریک، کمیسر Met، سر مارک رولی، فاش کرد که این نیرو در حال بررسی 1000 ادعای سوء استفاده جنسی یا خانگی در مورد 800 افسر خود است.

کریک که همکارانش با نام «حرامزاده دیو» می شناسند، قربانیان خود را تحقیر می کرد، آنها را «برده» می نامید و برخی را ساعت ها بدون غذا در کمد زیر پله ها حبس می کرد. مت روز دوشنبه پس از اینکه معلوم شد 9 مورد مربوط به او بین سال های 2000 تا 2021 مورد توجه پلیس قرار گرفته است، از جمله اتهامات تجاوز جنسی، خشونت خانگی و آزار و اذیت، عذرخواهی کرد.

براورمن در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه گفت: «ما اقدامات فوری را انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که افراد غارتگر نه تنها از زور ریشه‌کن می‌شوند، بلکه بازرسی و استانداردها تقویت می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که در وهله اول نمی‌توانند به پلیس بپیوندند».

حزب کارگر و برخی از نمایندگان محافظه‌کار از دولت خواسته‌اند تا در تعقیب افسران پلیسی که در گزارش کریک کوتاهی کرده‌اند و سیاست‌هایی که زن‌ستیزی در این نیرو را سرکوب می‌کنند، پیشی گیرد.

روز چهارشنبه، رئیس کمیته منتخب امور داخلی، دیانا جانسون، خواستار توصیف پلیس به عنوان «جنسگرایانه نهادی» پس از یک سری شکست‌ها در مورد تجاوز جنسی، سوء استفاده جنسی و خشونت خانگی شد.

وزیران، از جمله براورمن، از تلاش‌های صدیق خان، شهردار لندن، برای سلب حقوق بازنشستگی کریک، که طبق گزارش‌ها 22000 پوند در سال است، حمایت کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 6 فوریه – عصر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 06/02/2023 – 18:45 …