سخنرانی کامالا هریس در سالگرد رو در مقابل وید

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، روز یکشنبه به فلوریدا سفر خواهد کرد تا در بزرگداشت پنجاهمین سالگرد رو در مقابل وید، حکم برجسته دادگاه عالی که حق قانونی سقط جنین را بر اساس قانون اساسی تعیین کرد، اما تابستان گذشته لغو شد، سخنرانی کند.

به گفته مقامات دفتر او که به شرط ناشناس ماندن این سخنرانی را تشریح کردند، او همچنین از جمهوری‌خواهان در سراسر کشور که در ماه‌های پس از لغو این حکم تلاش کرده‌اند دسترسی به سقط جنین و برخی از اشکال پیشگیری از بارداری را محدود کنند، انتقاد خواهد کرد.

با شکل‌گیری چشم‌انداز پسا رو در آمریکا، با مجموعه ای از ایالت‌ها که برای محدود کردن دسترسی به سقط جنین یا ممنوعیت کامل آن تلاش می‌کنند، کاخ سفید گزینه‌های کمی فراتر از استفاده از منبر قلدر برای تشویق حمایت از حقوق باروری از ایالتی به ایالت دیگر دارد.

بدون آرای مجلس سنا برای تثبیت حمایت های ارائه شده توسط رو به قانون، و در شرایطی که رئیس جمهور قادر به اعطای این حمایت ها از طریق اقدامات اجرایی نیست، مقامات دولت امیدوارند که حضور خانم هریس در فلوریدا به حفظ آن نوع خشم کمک کند که به یک نیروی محرک تبدیل شد. برای رای دهندگان در انتخابات میان دوره ای

کریستن آلن، سخنگوی مطبوعاتی او، در بیانیه‌ای گفت: «معاون رئیس‌جمهور بسیار واضح خواهد گفت: مبارزه برای تأمین حقوق اساسی زنان برای مراقبت از سلامت باروری هنوز به پایان نرسیده است». او پیامدهای حملات افراط‌گرایان به آزادی باروری در ایالت‌های سراسر کشور ما را بیان می‌کند و بر نیاز کنگره به کدگذاری رو تاکید می‌کند. رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور صراحت دارند که حق انتخاب زنان غیرقابل مذاکره است.»

دفتر او روز چهارشنبه اعلام نکرد که او از کجا در ایالت بازدید خواهد کرد. این رویداد همچنین فرصت دیگری را برای خانم هریس به ارمغان می‌آورد تا خود را به عنوان صدای پیشرو دولت در زمینه ترویج حقوق سقط جنین معرفی کند، موقعیتی که او در ماه‌های اخیر پذیرفته است. به گفته دفتر او، خانم هریس میزبان رهبران 38 ایالت در رویدادهایی به نام “گردهمایی” بوده است و ده ها قانونگذار ایالتی از 18 ایالت را برای بحث در مورد دسترسی به سقط جنین گرد هم آورده است.

انتظار می‌رود که او در سخنرانی روز یکشنبه خود خواستار تصویب قوانین ملی برای حمایت از حقوق باروری شود، اگرچه پرزیدنت بایدن بارها گفته است که سنا رای لازم برای انجام این کار را ندارد. همچنین انتظار می‌رود که او اقدام اجرایی که آقای بایدن در تابستان گذشته امضا کرد، با مقرراتی که شامل دفاع از حق بیماران برای سفر به خطوط ایالتی برای دریافت مراقبت‌های پزشکی و صدور راهنمایی برای داروخانه‌های خرده‌فروشی است، برجسته کند.

سفر خانم هریس به فلوریدا، سومین ایالت پرجمعیت این کشور، تصادفی نیست: سقط جنین بعد از هفته 15 بارداری در آنجا ممنوع است. جمهوری خواهان، تازه از پیروزی در اکثریت های برتر در مجلس قانونگذاری فلوریدا، در مورد تغییر جدول زمانی به 12 هفته بحث کرده اند. در اوایل ماه جاری، پس از اینکه سازمان غذا و دارو مقرراتی مبنی بر اجازه فروش قرص های سقط جنین در داروخانه های خرده فروشی صادر کرد، مقامات بهداشتی فلوریدا به داروسازان هشدار دادند که این قرص ها را ندهند.

در حالی که خانم هریس روز یکشنبه در فلوریدا سخنرانی می‌کند، آقای بایدن اعلامیه‌ای برای بزرگداشت رو صادر خواهد کرد، یکی از ده‌ها موردی که او هر سال برای بزرگداشت رویدادها منتشر می‌کند. دیگر مقامات دولتی در حال انجام سفرهایی هستند تا اهمیت دسترسی به سقط جنین را برجسته کنند. روز پنجشنبه، خاویر بسرا، وزیر بهداشت و خدمات انسانی، به مینه سوتا سفر خواهد کرد، جایی که مقامات در تلاش برای گسترش دسترسی به مراقبت های بهداشت باروری هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اندی فارل تضمین می کند که جانی سکستون آماده و آماده برای سفر به پاریس است | شش ملت 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اندی فارل هرگونه نگرانی در مورد …