استارمر به داووس می‌گوید که بریتانیای کارگر برای تجارت باز است | داووس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیر استارمر امیدوار است که فریب دهد رهبران مالی جهانی روز پنجشنبه در داووس با اطمینان از اینکه بریتانیا در دولت آتی کارگر “برای تجارت باز خواهد بود” در داووس حضور داشتند.

با امتناع ریشی سوناک از شرکت در مجمع جهانی اقتصاد امسال در سوئیس، رهبر حزب کارگر احتمالاً برجسته ترین سیاستمدار بریتانیایی خواهد بود که در آن شرکت می کند.

ریچل ریوز، صدراعظم در سایه، به او ملحق خواهد شد تا رهبران تجاری و شخصیت های بین المللی را تشویق کند تا بریتانیا تحت رهبری او را تصور کنند.

این دو امیدوار خواهند بود که به روسای مالی اطمینان دهند که سرمایه گذاری خارجی بیشتری را به خصوص در صنایع “سبز” آینده جذب خواهند کرد.

در طول روز گفتگو، آنها طرح شکوفایی سبز کارگر را برای کربن زدایی اقتصاد، تقویت امنیت انرژی و اطمینان از پیشروی بریتانیا در صنایع سبز آینده ترویج خواهند کرد. تمرکز استارمر بر این طرح ممکن است باعث دلگرمی برخی از چهره‌های حزب کارگر شود که می‌خواهند دفتر او را تحت فشار قرار دهند تا اطمینان حاصل شود که سیاست‌های سبز در قلب مانیفست او قرار دارد.

ریوز پیش از این دیدار گفت: «با حضور حزب کارگر در دولت، بریتانیا برای تجارت باز خواهد بود. ما جاه طلبی و ایده های عملی داریم که کشورمان را دوباره در صحنه جهانی رهبری کنیم، به ویژه در صنایع سبز آینده که برای امنیت انرژی ما بسیار حیاتی هستند.

ما رشد اقتصادی را به بریتانیا باز می‌گردانیم، استانداردهای زندگی را بهبود می‌بخشیم و شغل ایجاد می‌کنیم، و سرمایه‌گذاران جهانی را بازمی‌گردانیم تا اقتصاد ما را به جلو ببرند – همه اینها بر سنگ ثبات و اطمینان اقتصادی بنا شده‌اند.

کارگر برای تقویت سرمایه گذاری در اقتصاد بریتانیا، برای اطمینان از اینکه مشاغل آینده در بریتانیا هستند و برای اطمینان از اینکه بریتانیا یک رهبر جهانی در انتقال آب و هوا است، با همکاری با تجارت کار خواهد کرد.

نه سوناک و نه جرمی هانت، صدراعظم، در این گردهمایی انحصاری شرکت نخواهند کرد و نخست وزیر به جای آن سخنرانی کوتاهی در مورد ارتقاء سطح خواهد داشت.

وزیر بازرگانی، کیمی بادنوک، و وزیر بازرگانی، گرانت شاپس، به جای آن نماینده دولت خواهند بود و با رئیس قدیمی خود، بوریس جانسون، دست و پنجه نرم می کنند.

استارمر و ریوز اولین رهبران حزب کارگر خواهند بود که پس از سفر غیرمنتظره جان مک دانل به عنوان صدراعظم در سایه کابینه جرمی کوربین در سال 2018 در این اجلاس شرکت می کنند.

مک دانل قبل از اولین حضورش به آبان نیوز گفت که به اجلاس سفر کرده است تا برخی از حقایق خانگی را ارائه دهد، از جمله این واقعیت که رای دهندگان عادی مورد تحقیر شرکت کنندگان قرار گرفتند.

این دیدار نشان خواهد داد که حزب کارگر تحت رهبری استارمر تا چه اندازه تغییر کرده است و این حزب را از ادعاهایی مبنی بر “ضد کسب و کار” دورتر می کند.

جانسون، مانند استارمر، شماره مقابل قبلی خود، پس از اینکه به وزرای خود دستور داد از حضور در داووس خودداری کنند، در مأموریتی است که تصویر خود را تغییر دهد. او پس از کسب اکثریت عظیم در سال 2019، آن را به عنوان یک رویداد نخبه گرایانه توصیف کرد تا بر موضع حزبش در میان رای دهندگان طبقه کارگر تاکید کند.

نخست‌وزیر سابق از زمانی که شماره 10 را ترک کرد، با حضور در Cop27 و گذراندن وقت در مدار سخنرانی بعد از شام، در مأموریت شبکه‌سازی شخصی خود بوده است.

انگیزه کسب و کار جدید حزب کارگر پس از گزارش‌ها نشان داد که کمک‌های مالی به حزب تقریباً یک چهارم افزایش یافته و به 4.7 میلیون پوند رسیده است که با هزینه‌های اتحادیه‌ها و اهداکنندگان فردی افزایش یافته است.

سخنگوی حزب گفت که اهداکنندگان به حزب کارگر بازمی‌گردند زیرا می‌توانند ببینند که ما یک حزب تغییر یافته هستیم که در مورد ورود به دولت و ساختن بریتانیایی عادلانه‌تر، سبزتر و پویاتر جدی هستیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …