نهادهای پیشرو هشدار می‌دهند که امکانات ورزشی در بریتانیا بدون کمک دولت بسته می‌شود | ورزش

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروهی از نهادهای پیشرو هشدار داده اند که دولت باید تصمیم خود مبنی بر کنار گذاشتن استخرهای شنا از طرح تخفیف انرژی خود را تغییر دهد، در غیر این صورت امسال با تعطیلی سراسری مواجه خواهد شد.

هشت سازمان، از جمله UK Active و Youth Sport Trust، در کنار انجمن دولت محلی، پس از اینکه دولت خدمات اوقات فراغت را از طرح تخفیف قبض انرژی خود در زمانی که یک هفته پیش راه اندازی شد، خارج کرد، درخواستی فوری برای تغییر صادر کردند.

در بیانیه مشترک آمده است: «امروز ما از دولت خواهش می‌کنیم که نقش و اهمیت ورزش، تفریح ​​و فعالیت بدنی را در کشور ما بدیهی نداند».

«شکست در شناسایی پشتیبانی سفارشی برای این بخش (و مدارسی که امکانات ورزشی دارند) به عنوان بخشی از طرح تخفیف قبوض انرژی [EBDS] آخرین نی برای برخی از امکانات و خدمات – به ویژه ارائه شنا – در سراسر بریتانیا خواهد بود.

اگر تغییری نکند، جوامع شاهد از دست دادن خدمات ضروری محلی، از جمله آموزش شنا برای کودکان، پیشنهادات چند ورزشی، خدمات سلامت روان، برنامه های سفارشی برای شهروندان مسن، جوامع مختلف قومیتی، و افراد ناتوان و برنامه های بهداشتی بلندمدت خواهند بود. توانبخشی سرطان و حمایت از افراد مبتلا به شرایط اسکلتی عضلانی و دیابت نوع 2. این بر میلیون‌ها نفر از هر سن، توانایی و پیشینه تأثیر خواهد گذاشت.»

این گروه‌ها هشدار می‌دهند که بدون تغییر، «تاسیسات در سطح ملی در سراسر سال 2023 بسته خواهد شد و این تعطیلی‌ها به سلامت ملی، NHS و اقتصاد ما آسیب بیشتری خواهد زد».

این سازمان‌ها از دولت می‌خواهند استخرهای شنا را به‌عنوان مشاغل «انرژی بر» طبقه‌بندی کند، که به این معنی است که آنها واجد شرایط تخفیف در قبوض انرژی خود به عنوان بخشی از EBDS هستند که از آوریل 2023 تا مارس 2024 اجرا می‌شود. این گروه‌ها همچنین درخواست بیشتری دارند. شفافیت دولت در مورد حمایت های دیگری که ممکن است برای بخش اوقات فراغت به طور گسترده تر در دسترس باشد.

هشدارها درباره بحران در بخش اوقات فراغت از زمان اوج گیری همه گیری کووید-19 شنیده می شود، زمانی که مراکز و استخرها برای ماه ها مجبور به تعطیلی شدند و درآمد حیاتی خود را از دست دادند. پس از آن تأمین‌کنندگان تقریباً بلافاصله تحت تأثیر بحران انرژی قرار گرفتند و هزینه‌ها در سال گذشته در برخی موارد 150 درصد افزایش یافت. Swim England در سال 2021 تخمین زد که 1868 از 4336 استخر عمومی در انگلیس تا سال 2030 مجبور به تعطیلی می شوند.

فراتر از مشکلات فوری، مسائل بلندمدت در مورد سلامت عمومی و سطح فعالیت بدنی وجود دارد، در حالی که دولت هنوز یک استراتژی برای ورزش منتشر نکرده است. هشت سازمان در نامه سرگشاده خود سومین درخواست خود را مطرح می کنند، که دولت “طرح رشد” بخش اوقات فراغت را منتشر کند، “استراتژی پیشنهادی ورزشی پیشنهادی را با بودجه بهار همراستا کند تا … از رفاه اقتصادی، بهداشتی، آموزشی و اجتماعی حمایت کند. ملت».

سخنگوی دولت گفت: “ما می دانیم که امکانات ورزشی مردمی ما با افزایش هزینه های جاری دست و پنجه نرم می کند و ما یک بسته حمایتی 18 میلیارد پوندی برای سازمان هایی مانند باشگاه ها، استخرها، مراکز تفریحی، مدارس، خیریه ها و مشاغل در طول زمستان ارائه کردیم.

ما یک میلیارد پوند برای تضمین بقای بخش‌های ورزش و اوقات فراغت در طول همه‌گیری در دسترس قرار دادیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راگبی بازان آرژانتینی به دلیل قتل یک نوجوان به حبس ابد محکوم شدند | آرژانتین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هشت بازیکن آماتور راگبی به …