کارگر به دنبال تحقیق در مورد بوریس جانسون و تسهیلات اعتباری تضمین شده توسط پسر عموی | بوریس جانسون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حزب کارگر خواستار تحقیق در مورد ترتیبات ادعایی است که به موجب آن بوریس جانسون از یکی از بستگان خود برای ضامن یک تسهیلات اعتباری 800000 پوندی در زمان نخست وزیری خود استفاده کرده است.

پس از آنکه ساندی تایمز گزارش داد که تاجر کانادایی سام بلیت، پسر عموی دور، موافقت کرده است که به عنوان ضامن تسهیلات اعتباری جانسون عمل کند، این حزب به کمیسر استانداردهای پارلمان نامه نوشت.

بلیت دوست استنلی جانسون، پدر بوریس است. اعتقاد بر این است که مادران آنها پسر عمو هستند. این مرد 67 ساله برای سمت مدیر اجرایی شورای بریتانیا، نهادی که روابط فرهنگی بین‌المللی و فرصت‌های آموزشی بریتانیا را نمایندگی می‌کند، در نظر گرفته شد، اما این نهاد تصمیم به استخدام او گرفت.

ساندی تایمز گفت که جانسون علیرغم اینکه در داونینگ استریت سالانه 164000 پوند درآمد داشت، به کمک مالی نیاز داشت. یک منبع ناشناس گفت که جانسون در آستانه “شکست” بود و درآمدهای قابل توجهی از جمله ستون خود در روزنامه دیلی تلگراف، زمانی که نخست وزیر شد را از دست داد.

سخنگوی جانسون هر گونه پیشنهادی مبنی بر وجود تضاد منافع یا نقض قوانین رفتاری نمایندگان را رد کرد و افزود که وی تمام “اعلامیه های لازم را که باید انجام می داد” ارائه کرد.

آنلیس دادز، رئیس حزب کارگر، به دانیل گرینبرگ، کمیسر استانداردها نامه نوشته و گفته است که باید تحقیقات فوری انجام شود. او به آئین نامه رفتاری نمایندگان مجلس اشاره کرد که می گوید “دارندگان مناصب دولتی نباید خود را تحت هیچ گونه تعهد مالی یا دیگری در قبال افراد یا سازمان های خارجی قرار دهند که ممکن است آنها را در انجام وظایف رسمی خود تحت تأثیر قرار دهد”.

او افزود که جانسون «ممکن است با وارد کردن توافقی که به موجب آن به سخاوت فردی وابسته بود که در آن زمان مدیر اجرایی شورای بریتانیا بود، این بخش را نقض کرده باشد».

او افزود: «من نگرانم که بدون شفافیت کافی در مورد این ترتیب، ممکن است این تصور ایجاد شود که این یک ترتیب پیش‌رو بوده است، چیزی که اساساً به ایمان به روند دموکراتیک ما آسیب می‌زند.»

او همچنین گفت که ترتیب ادعایی به درستی اعلام نشده است.

این افشاگری زمانی رخ داد که دیوید دیویس، پشتیبان ارشد محافظه‌کار محافظه‌کار، از مقاله‌ای در ایندیپندنت استفاده کرد تا هشدار دهد که متحدان جانسون که خواستار بازگشت او بودند، به حزب آسیب می‌رسانند.

وزیر سابق برگزیت که ژانویه گذشته از جانسون خواسته بود از سمت نخست وزیری کناره گیری کند، گفت: «بوریس آن دارایی انتخاباتی نخواهد بود که شرکای او ادعا می کنند. طبل مداوم درخواست بازگشت او قطعا شکست خواهد خورد، اما در این روند شانس حزب در انتخابات بعدی را از بین می برد.»

سخنگوی نخست وزیر سابق گفت: این حرف بیهوده است. هیچ تعارض منافع یا نقض آیین نامه رفتار نمایندگان مجلس وجود ندارد. سام بلیت هرگز وامی نداد.

«جانسون نه از بلیت اطلاع داشت و نه به هیچ وجه در هیچ درخواستی برای هیچ پست دولتی کمکی نکرد.

جانسون تمام اظهارات لازم را که از او خواسته شده بود، برای مثال در فهرست منافع وزرا ارائه کرد.

وی در همه حال طبق دستورات مقامات، دبیر کابینه و مشاور مستقل در امور وزرا عمل کرده که دفتر کابینه نیز تایید کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …