نیوساوت ولز در بازار زغال سنگ مداخله می‌کند تا «حتی میدان بازی» بین تولیدکنندگان باشد | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیو ساوت ولز برای تقسیم بار عادلانه‌تر بین تولیدکنندگان، به ذخیره 10 درصدی تولیدات زغال‌سنگ حرارتی برای نیروگاه‌های داخلی زغال‌سنگ و سایر کاربران نیاز دارد.

این اقدام که روز پنجشنبه اعلام شد، آخرین مداخله دولت در بازارهای انرژی در تلاش برای محدود کردن افزایش قیمت و جلوگیری از تکرار کمبود عرضه در ژوئن گذشته است که به تعلیق بازار ملی برق کمک کرد.

در ماه دسامبر، دولت آلبانی در تلاش برای کاهش قیمت برق، سقف قیمتی یک ساله بر گاز و زغال سنگ سیاه اعمال کرد. مصرف کنندگان بزرگ انرژی در این هفته گفتند که صنعت گاز همچنان مانند “تعدادی قلدر” رفتار می کند.

مت کین، وزیر انرژی و خزانه‌دار نیوساوت ولز، قصد دارد الزامات جدیدی را برای معدنچیان معرفی کند تا پس از مشورت‌های بیشتر با صنعت، حدود 7 تا 10 درصد از تولید خود را برای بازار محلی کنار بگذارند.

کین در بیانیه‌ای گفت: «این طرح کلاهک زغال‌سنگ باعث می‌شود که نیوساوت ولز به درخواست دولت آلبانی سهم خود را برای کمک به حل ملی این مشکل ملی انجام دهد.»

من می دانم که کسانی که در حال حاضر زغال سنگ را برای بازار محلی تهیه می کنند، قدردانی خواهند کرد که شرکت هایی که در پشت جنگ در اوکراین از سودهای فوق العاده بهره می برند، اکنون سهم خود را برای بازار داخلی انجام خواهند داد. البته آنها باید تولید استرالیایی را برای مصرف کنندگان استرالیایی فراهم کنند.

این ترتیبات جدید حتی به زمین بازی بین تولیدکنندگان زغال سنگ کمک خواهد کرد.»

شورای مواد معدنی نیوساوت ولز برای اظهار نظر تماس گرفته شد.

بر اساس برنامه‌های دولت فدرال که توسط دولت نیو‌وساوت ولز موافقت شده است، قیمت زغال‌سنگ سیاه برای مصارف داخلی به 125 دلار در هر تن محدود شده است. غرامت نیروگاه هایی که زغال سنگ را بالاتر از این قیمت می سوزانند، که توسط کشورهای مشترک المنافع پرداخت می شود، ممکن است به صدها میلیون دلار برسد. قیمت بنزین 12 دلار در هر گیگاژول محدود شده است.

بیشتر در راه است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی استراتژی جلوگیری از بریتانیا برای درخواست تمرکز بیشتر بر تروریسم اسلامی | استراتژی پیشگیری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، انتظار می رود گزارشی که …