تیم های فوتبال مردان و زنان ولز پس از توافق دستمزد برابر دریافت می کنند | ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بازیکنان تیم های فوتبال مردان و زنان ولز برای بازی برای کشورشان پس از توافقی که توسط هیئت حاکمه ولز انجام شد، دستمزد یکسانی دریافت خواهند کرد.

این توافقنامه با اتحادیه فوتبال ولز (FAW) بلافاصله اجرایی می شود و یک سال بعد جام جهانی مردان فیفا 2026 و مسابقات زنان را پوشش می دهد.

این به معنای کاهش 25 درصدی دستمزد برای تیم مردان است تا امکان افزایش به همان میزان برای تیم زنان فراهم شود.

جما گرینگر، مدیر تیم زنان ولز، گفت: “من واقعاً از دستمزد برابر خوشحالم، این در مورد برابری است.”

گرینگر که برای مدیریت تیم تا جام جهانی 2027 قرارداد دارد، به بی‌بی‌سی اسپورت ولز گفت: «ما می‌خواهیم بازیکنانمان با هم قوی‌تر باشند، همکاری با تیم مردان چیزی است که می‌خواهیم ادامه دهیم.

«برابری و اطمینان از اینکه آنچه در اینجا داریم برابر است برای ما بسیار مهم است. بازی زنان در حال رشد است و به رشد خود ادامه خواهد داد.”

این قرارداد همچنین موافقت عمومی هال رابسون کانو، وینگر بازنشسته ای را که در مسیر تاریخی ولز به نیمه نهایی یورو 2016 مقابل بلژیک گلزنی کرد، به همراه داشت.

“لحظه ای تاریخی که من شک ندارم در حال حاضر الهام بخش بسیاری از دختران جوان در سراسر کشور است. بسیار افتخار می کنم،» او در توییتر خود نوشت.

معاملات مشابهی برای بازیکنان نماینده انگلیس و جمهوری ایرلند از زمان معاملات در ژانویه 2020 و آگوست 2021 به ترتیب انجام شده است.

مذاکرات بین تیم ملی فوتبال زنان اسکاتلند و اتحادیه فوتبال اسکاتلند به نتیجه نرسید و بازیکنان با آنها برخورد قانونی کردند.

گفتگو بین نوئل مونی، مدیر اجرایی FAW، و یک گروه رهبری ارشد، از جمله جس فیشلاک، بازیکن برتر کشور، در نوامبر 2021 آغاز شد.

فیشلاک، هافبک 36 ساله ای که از سال 2006 119 بار برای ولز بازی کرده است، پیش از این ترتیب قبلی را “غیرقابل قبول” خوانده بود.

یکی از اعضای گروه رهبری، کاپیتان تیم، سوفی اینگل، روز چهارشنبه در توییتی نوشت که “به همه کسانی که در آن شرکت داشتند افتخار می کند”.

در بیانیه مشترکی که توسط تیم‌های مردان و زنان ولز منتشر شد، آمده است: «با هم قوی‌تر شعار همه ما در تیم‌های ملی Cymru بوده است، چه در داخل و چه خارج از زمین، زیرا ما به دنبال قرار دادن ولز در صحنه جهانی هستیم.

“به عنوان بخشی از تلاش FAW به سمت برابری، ما اکنون مفتخریم که اعلام کنیم که تیم های مردان و زنان ما با هم بر سر ساختار دستمزد برابر برای مسابقات بین المللی آینده توافق کرده اند.

ما امیدواریم که این به نسل‌های آینده پسران و دختران اجازه دهد تا ببینند که در فوتبال بین‌المللی ولز برابری وجود دارد، که برای کل جامعه مهم است.

با این توافق، ما اکنون به رقابت های مقدماتی یورو 2024 و 2025 نگاه خواهیم کرد، زیرا در آینده نزدیک شاهد موفقیت بیشتر در هر دو تیم بزرگسالان خود هستیم.

مونی گفت: “FAW یک جنبش مدرن و مترقی است که هر روز به دنبال بهبود است.

این یک گام دیگر برای تبدیل شدن به یکی از سازمان‌های ورزشی بزرگ جهان است و ما از تیم‌های مردان و زنان به خاطر همکاری درخشانشان در رسیدن به این توافق تشکر می‌کنیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چرا LNER برای روز اعتصاب راه آهن به من بلیت فروخت و از بازپرداخت آن امتناع کرد؟ | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، در آخر هفته، یک بلیط پیش‌خرید …