کریس یوبانک جونیور: آیا من ناامید بودم؟ نه. بوکس یک بازی بی رحمانه است’ | مشت زنی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیووقتی کریس یوبانک جونیور در مورد آسیب مغزی، دوپینگ، مرگ و اندوه صحبت می کند، در یک دفتر کوچک در یک باشگاه بدنسازی درهم و برهم در ساحل هوو بنشینید. این فاصله زیادی با تصور کلیشه ایوبانک جونیور که یک خودخواه پیشاپیش است که با نام خانوادگی زندگی می کند تا میلیون ها نفر را به عنوان یک بوکسور کارآمد به دست آورد. زندگی غرور سرد این مرد 33 ساله را از بین برده است و مکالمه یک ساعته با یوبانک جونیور اکنون به همان اندازه که جالب است تکان دهنده است.

یوبانک جونیور روز شنبه در منچستر با لیام اسمیت مبارزه می کند و او قبلاً بینش های سرگرم کننده و متفکرانه ای را در مورد این چالش جدی ارائه کرده است. با این حال، سایه شرم‌آورترین و شرم‌آورترین شکست تاریخ اخیر بوکس بریتانیا همچنان بر سر او آویزان است.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

Eubank Jr و Conor Benn قرار بود اکتبر گذشته در یک مسابقه وزنه برداری با هم ملاقات کنند که حتی توجه طرفداران ورزش معمولی را به خود جلب کرده بود. پدران آنها، کریس یوبانک پدر و نایجل بن، در اوایل دهه 1990 دو بار در درگیری های تلخ و وحشیانه با یکدیگر دعوا کرده بودند و 16.5 میلیون بیننده آن ها را از طریق ITV تماشا کردند. در رویارویی سال 2022 بین پسران، عنصری از درام ساختگی وجود داشت – و یوبانک جونیور مجبور شد تا وزن کم خطرناک 157 پوندی را کاهش دهد – اما این تجمع عمیقاً شخصی و جذاب شد.

در هفته مبارزه، اخباری مبنی بر مثبت بودن تست کلومیفین بنن منتشر شد، ماده ممنوعه ای که تستوسترون را افزایش می دهد. در یک ورزش معمولی، ورزشکار مورد نظر بلافاصله تعلیق می شد. با این حال، این بوکس است و مروجین تلاش کردند تا تصمیم تاخیری هیئت کنترل بوکس بریتانیا مبنی بر ممنوعیت مسابقه را زیر پا بگذارند. همه این طرفین هفته ها از نتیجه آزمایش مطلع بودند. به مدت دو روز، با فرو رفتن بیشتر بوکس در ناودان، تلاش های مذبوحانه ای برای ادامه مبارزه انجام شد. در نهایت، با تعظیم در برابر واکنش های پر سر و صدا رسانه ها و انزجار عموم مردم ورزشی، مسابقه لغو شد.

“آیا من سرخورده بودم؟” یوبانک جونیور به آرامی می گوید. «نه. بوکس یک بازی بی رحمانه و بی رحمانه است. اگر در مورد جنبه تجاری صحبت می کنید، اتفاقات بسیار بدتری رخ داده است و در آینده نیز اتفاق خواهد افتاد. هر زمان که پول در میان باشد، افرادی هستند که به دنبال یک مزیت هستند. بنابراین سرخوردگی، نه. ناامیدی، بله. [Benn] خیلی چیزها را برای خیلی ها از جمله خودم به هم ریخته است.»

یوبانک اولین بار چه زمانی در مورد تست داروی ناموفق بنن شنید؟ ده تا 12 روز قبل از مبارزه. مردم از اینکه قبول کردم ادامه دهم شوکه شدند، اما چه درست باشد چه غلط، من این هستم. این طرز فکر من که قرار است برنده شوم تغییری نکرد.»

بنک با او تماس گرفت و یوبانک جونیور می‌گوید: «این دلیل دیگری بود که باعث شد من کار بزرگی انجام ندادم. او گفت: من هرگز چنین کاری نمی کنم. به من اعتماد کن، این مزخرف است.»

کریس یوبانک جونیور در یک جلسه تمرینی با روی جونز جونیور در ورزشگاه بوکس برایتون اند هوو شرکت می کند.
کریس یوبانک جونیور در یک جلسه تمرینی با روی جونز جونیور در ورزشگاه بوکس برایتون اند هوو شرکت می کند. عکس: براین لنون/گتی ایماژ

یوبانک جونیور سرش را تکان می دهد. “بچه یک بازیگر لعنتی عالی است. او برای سخنرانی ای که به من کرد به نوعی جایزه اسکار نیاز دارد، اما این قبل از آن بود که بدانیم او چند ماه قبل در آزمون دیگری مردود شده بود. او همچنان سعی می‌کند نقش قربانی را بازی کند، اما حتی وقتی ادی هرن و تیمش «اثبات» می‌آورند، به نقل از unquote، که او بی‌گناه است، مردم آن را نمی‌خرند.»

آیا بنن باید از بوکس محروم شود؟ اگر می خواهید در مورد الگوسازی برای بچه ها و نسل بعدی مبارزان صحبت کنید، بله، قطعاً من می گویم ممنوعیت [is required]. روی خودخواهانه سکه، یعنی جایی که من مبارزی هستم که می‌خواهم در دعواهای بزرگ شرکت کنم و به خاطر کاری که این بچه انجام داده، دستم را بگیرم، ممنوعیتی نمی‌خواهد.»

پس او هنوز هم می خواهد با بن بجنگد؟ “بله، مبارزه دو برابر بزرگتر است. ما به جای O به یک استادیوم 60000 نفری نیاز داریم2. آیا او پس از گرفتار شدن با مواد غیرقانونی مستحق چنین حقوقی است؟ احتمالا نه. اما این بدان معنا نیست که من آن روز حقوق را رها خواهم کرد.

و اکنون، شخصی است. این فقط حفظ میراث خانواده نیست. من الان واقعا از این بچه خوشم نمیاد او از من اشتباه کرده است. بنابراین او تمام امتیازات و قدرت مبادله خود را از دست داده است. اکنون هیچ بند وزنی وجود ندارد. هیچ محدودیتی برای آبرسانی مجدد وجود ندارد. 50 درصد تقسیم وجود ندارد. اکنون همه چیز در دادگاه من است. من تنها مبارزه ای هستم که مردم می خواهند او را در آن ببینند.»

یک سوال بزرگتر و نگران کننده تر باقی می ماند. هنگامی که در نوامبر با رجیس پروگریس مصاحبه کردم، قبل از اینکه قهرمان وزن فوق سبک WBC جهان شود، او پیشنهاد کرد که چیزی بین 60 تا 70 درصد از مبارزان ممکن است دوپینگ باشند. آیا این تخمین خیلی بد است؟ یوبانک جونیور می‌گوید: «دعا می‌کنم اینطور باشد، اما، قطعاً به من مربوط می‌شود.»

یوبانک جونیور ماه ها برای مبارزه بنن تمرین کرد و به غیر از دستمزد بزرگ، ده ها هزار پوند از دست داد. اردوگاه‌های آموزشی ارزان نیستند، اما برای سایر مبارزان روی کارت ویران‌کننده‌تر بود، زیرا من در حرفه‌ام پول خوبی به دست آورده‌ام. اگر قرار بود فردا بازنشسته شوم، هنوز زندگی خوبی داشتم. این بچه های آینده دار هنوز آنجا نیستند و به این روزها نیاز دارند. برای کانر که هنوز عذرخواهی نکرده است، سیلی به صورت هم رزمانش است.»

اسمیت با بن بسیار متفاوت است – همانطور که تا شنبه است. «آخرین مبارزه یک هیپ-ترن عظیم پشت آن بود. Eubank Jr می‌گوید: این مبارزه بیشتر برای پاک‌دوستان است. لیام، متأسفانه، شخصیتی ندارد. او پسر خوبی است اما بچه‌های خوب در بوکس آخر می‌شوند.»

یوبانک جونیور احتمالا همچنان در راه رسیدن به رینگ هو می شود زیرا اسمیت بسیار مورد علاقه است و او نزدیک خانه اش در لیورپول خواهد جنگید. یوبانک جونیور می‌گوید: «ما خواهیم دید که آیا این بار هو شده‌ام یا خیر. تشویق شدن لذت بخش خواهد بود. من همه پیام‌ها را می‌بینم که می‌گفتند: “من طرفدار بن بودم، اما لعنت به آن پسر حالا. من تیم یوبانک هستم.’ من با نبرد نکردن با بن طرفداران بیشتری پیدا کردم تا اینکه او را کتک می زدم.

اسمیت در 36 مبارزه خود سه بار شکست خورده است و او جنگنده ای بسیار کارکشته تر و سرسخت تر از بنن نسبتاً بی تجربه است. یوبانک جونیور می گوید: «او یک قهرمان سابق جهان است و شما باید همیشه به آن احترام بگذارید. من همچنین فکر نمی‌کنم که اگر فکر نمی‌کرد می‌تواند برنده شود، در این مبارزه شرکت می‌کرد. اما اگر در 50 درصد توانایی‌هایم بجنگم، برنده خواهم شد. اینقدر معتقدم که از او برترم.»

یوبانک جونیور به شدت از خطرات ضربه مغزی آگاه است. هر زمان که در اسپارینگ مشت می زنی، و در این مبارزات، صد در صد چیزی از تو می گیرد. این آمیخته با استرس ناشی از افزایش وزن، تمرین کردن در هنگام بیماری یا مجروحیت، تأثیر خود را می گذارد.»

Eubank Jr از اپلیکیشنی استفاده می کند که تمرینات ریاضی و زبانی روزانه را برای او تنظیم می کند. این یکی از راه‌های نظارت بر مغز اوست، اما آیا او نگران فراموشکارتر شدنش است؟ “این قطعا چیزی است که من متوجه افزایش آن شده ام. نمی‌دانم این فقط کمبود خواب است یا سن یا مشت‌ها؟ احتمالاً باید آزمایش بدهم تا ببینم چگونه تحت تأثیر قرار گرفته‌ام.»

آیا او سعی می کند از جلسات مبارزه سخت اجتناب کند؟ من کاملاً تلاش می‌کنم، زیرا این اسپارینگ است که آسیب می‌زند. این دعوا نیست من 34 مبارزه حرفه ای داشته ام، اما هزاران اسپار داشته ام. انباشته شدن آسیب به مغز شما از آنجاست.

عکس کریس یوبانک جونیور در سالن ورزشی خود در هوو.
عکس کریس یوبانک جونیور در سالن ورزشی خود در هوو. عکس: سارا لی/ آبان نیوز

«در دوران جوانی چنین می‌گفتم: «هر چه باشد. من ضربه می خورم. اکنون باید مطمئن شوم که عکس‌ها را نمی‌گیرم، زیرا با هم جمع می‌شوند. بعد از جلسات دچار سردرد می شوید. شما باید ایبوپروفن، پاراستامول خود را مصرف کنید. در طول سال ها مجبور شدم کمی بیشتر این کار را انجام دهم.

من فقط یک سوم عمرم را گذرانده ام. من به خواست خدا 60 سال دیگر از این سیاره باقی مانده ام. این زندگی در مورد بوکس یا ضربه زدن به سر نخواهد بود. این در مورد مدیریت پول من و در موقعیتی بودن برای کسب درآمد از راه های دیگر خواهد بود. برای آن، شما به مغز خود نیاز دارید. بنابراین اگر زمانی متوجه تغییرات جدی شدم، به خروج نگاه خواهم کرد. خدا را شکر که به این نزدیکی نیستم. اما تنها چیزی که لازم است یک مشت یا یک مبارزه یا یک جلسه اسپارینگ است. شما آن را با مبارزه من با نیک بلکول دیدید. او با یک لخته خون روی مغزش رفت.»

پس از مبارزه آنها در سال 2016، بلک ول سقوط کرد و پزشکان او را به مدت 9 روز در کمای القایی قرار دادند. بلک ول بهبود یافت، اما علیرغم اینکه به او هشدار داده شده بود که دیگر دستکش بوکس نکشد، به ورزشگاه بازگشت و از مصدومیت بدتری رنج برد. یوبانک جونیور می‌گوید: «در واقع بیشتر عصبانی بودم تا ویران، اما نمی‌خواهم بگویم: «چطور می‌توانی این کار را انجام دهی؟» من به عنوان یک مبارز می فهمم که این چیزی است که ما می دانیم، این اشتیاق ما است. اما او مرد [for a few seconds] در آمبولانس بعد از دعوای ما و مجبور شدند او را زنده کنند. اگر چنین چیزی را پشت سر بگذارم، دیگر به رینگ باز نمی گردم.”

یوبانک جونیور از زمان از دست دادن برادرش، سب، که در ژوئیه 2021 پس از حمله قلبی درگذشت، تغییر کرده است. زمانی که در دبی به زمین افتاد، او تناسب اندام و خوبی داشت و فقط 29 سال داشت. یوبانک جونیور می‌گوید: «شما همدل‌تر و دلسوزتر می‌شوید و می‌فهمید که برخورد با مرگ واقعاً چگونه است. تا زمانی که برای شما اتفاق نیفتد، گرانش آن را درک نمی کنید. من مطمئناً فکر می کنم که آن را برای من باز کرده است. برخی از مردم قلب خود را می بندند و این احتمالاً طبیعی است. فقط همه رو قطع کن اما این مرا احساساتی‌تر و، بله، انسانی‌تر کرده است.»

او به نقاشی برادرش در ورزشگاه اشاره می کند. سب همان بالا روی دیوار است و هر روز تمرین و تمرین من را تماشا می کند. خدا را شکر که پسرش را داشت. ما او را از دست دادیم اما او هنوز از طریق رحیم با ما است. هر روز [Eubank Jr’s sister-in-law sends him] فیلم ها، تصاویر او یک سال و نیم است. با دیدن رحیم به فکر بچه دار شدن خودم افتادم. خوشحالم که برادری به او بدهم که با او رشد کند.»

آیا او دوست دارد در سال آینده پدر شود؟ “من درموردش فکر می کنم. شما انحصاری را دریافت می کنید زیرا این حقیقت است. من دوست دارم رحیم با پسرم رابطه ای داشته باشد که من با سب داشتم وقتی بزرگ شدیم.»

بیرون روزی تلخ و طوفانی است و آرامش این بازتاب ها با نبردی که در پیش است شکسته می شود. یوبانک جونیور در مورد حریف خطرناکش می گوید: “من زیر پوست او رفته ام.” اسمیت وارد DM های من شده و برای من پیام می فرستد. ما چند بار رفت و برگشت داشته ایم. او ناراحت است چون روی استیک نمک پاشیدم و به او گفتم می‌خواهم کبابش کنم و تفت دهم. اگر مردی با من این کار را بکند، ناراحت می شوم.»

تمام صحبت های هوشیارانه از آسیب و مرگ، همدلی و تولد دوباره، تسلیم شدت قدیمی یک مبارزه بزرگ است. یوبانک جونیور به جلو خم می شود و چشمانش برق می زند. “هدف محقق شده است. من در سر او هستم. من او را به هم ریخته ام و این بر عملکرد او تأثیر می گذارد. تا زمانی که طول بکشد، جالب و رقابتی خواهد بود، اما در نهایت مهارت‌های برتر، قدرت و قدرت بزرگ‌تر من را فرا می‌گیرد و من او را بیرون می‌آورم. فکر نمی‌کنم 12 دور طول بکشد، اما یک فیلم پرفروش خواهد بود.»

کریس یوبانک جونیور مقابل لیام اسمیت، این شنبه به صورت زنده از ساعت 6 بعدازظهر در باکس آفیس Sky Sports

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزرای تجارت استرالیا و چین برای اولین بار در سه سال گذشته با یکدیگر دیدار کردند | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر تجارت استرالیا برای اولین …