وزیران فرصت شش هفته ای را برای تصمیم گیری در مورد انتخابات ایرلند شمالی تعیین کردند | سیاست ایرلند شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزرا تا 5 مارس به خود فرصت می دهند تا تصمیم بگیرند که آیا انتخابات جدیدی در ایرلند شمالی برگزار کنند، زیرا حزب اتحادیه دموکرات به جلوگیری از تقسیم قدرت در استورمونت در اعتراض به ترتیبات تجاری پس از برگزیت ادامه می دهد.

این به اتحادیه اروپا و بریتانیا فرصت شش هفته‌ای را می‌دهد تا برای پایان دادن به اختلاف بر سر پروتکل ایرلند شمالی تلاش کنند تا به توافقی دست یابند.

انتظار می رود کریس هیتون هریس، وزیر ایرلند شمالی، بعد از ظهر پنجشنبه پس از دیدار با رهبران سیاسی ایرلند در دوبلین، رویکرد دولت را تایید کند.

مهلت تشکیل یک مدیر اجرایی در استورمونت نیمه شب پنجشنبه به پایان می رسد، و DUP روشن کرده است که تا زمانی که توافقی در مورد پروتکل ایرلند شمالی انجام نشود، به مجمع باز نخواهد گشت.

گفته می‌شود که هیتون-هریس می‌گوید ساعت در یک دقیقه به نیمه‌شب گذشته در قانون اجباری برگزاری انتخابات در 12 هفته آینده شروع می‌شود.

با توجه به اینکه یک کمپین انتخاباتی می تواند تا شش هفته کوتاه باشد، این به او فرصت می دهد تا هفته اول مارس را بر اساس قانون برگزار کند.

این فشار بر اتحادیه اروپا و بریتانیا برای رسیدن به توافق بر سر پروتکل در هفته‌های آینده افزایش می‌یابد. روز دوشنبه پس از یک نشست “سرمایه گذاری”، بریتانیا و اتحادیه اروپا متعهد به گفتگوهای بیشتر شدند.

از سوی دیگر، هیتون هریس می تواند در شش هفته آینده به پارلمان بازگردد و مهلت تشکیل یک دستگاه اجرایی در استورمونت را بیشتر تمدید کند.

این امر مستلزم قوانین اولیه است، و درک می شود که احزاب در وست مینستر می توانند چنین اقدامی را انجام دهند، اگر به نظر برسد که مذاکرات پروتکل می تواند راه حلی را ارائه دهد که DUP می تواند از آن پشتیبانی کند.

رویدادهایی از جمله دیدار احتمالی جو بایدن در حوالی سالگرد توافق جمعه خوب در 10 آوریل و تاجگذاری پادشاه چارلز در ماه می به پیچیدگی های انتخابات اضافه می شود.

انتخابات شوراهای ایرلند شمالی برای جلوگیری از درگیری با مراسم سلطنتی در 6 مه به 18 می موکول شده است.

اگر مذاکرات پروتکل به رضایت DUP منجر نشود، یک انتخابات به یک رای عملی در مورد موضوع برگزیت تبدیل می شود.

DUP و گروه تحقیقات اروپایی محافظه‌کار اروپا شکاک می‌خواهند شاهد پایان اجرای قوانین اتحادیه اروپا در ایرلند شمالی، یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی اتحادیه اروپا و بریتانیا باشند.

دیپلمات ها بر این باورند که با مصالحه می توان در مورد دو موضوع بزرگ دیگر به توافق رسید – بررسی کالاهایی که از بریتانیای کبیر وارد NI می شود و نقش دادگاه دادگستری اروپا.

استیو بیکر، وزیر ایرلند شمالی، سال گذشته یک فاج در مورد ECJ پیشنهاد کرد که شامل یک هیئت داوری می‌شد که اولین نقطه مورد اختلاف در منازعات خواهد بود، سیستمی که در جاهای دیگر در توافقنامه خروج استفاده می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …