مالک روسی صرافی ارز دیجیتال بیتزلاتو در میامی دستگیر شد | ارزهای رمزنگاری شده

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات فدرال روز چهارشنبه گفتند که یک تبعه روس که یک صرافی ارز دیجیتال را تأسیس کرده بود که به گفته وزارت دادگستری به بهشت ​​درآمدهای حاصل از فعالیت های مجرمانه تبدیل شده بود، دستگیر شده است.

آناتولی لگکودیموف که در چین زندگی می کند، سه شنبه شب در میامی دستگیر شد و به اتهام انجام یک تجارت انتقال پول بدون مجوز در دادگاه قرار گرفت.

دادستان ها ادعا می کنند که صرافی ارزهای دیجیتال لگکودیموف، Bitzlato Ltd، که او به عنوان مالک اکثریت آن خدمت می کرد، پادمان های لازم برای مبارزه با پولشویی را اجرا نمی کرد و فقط حداقل نیاز به شناسایی از کاربران خود داشت، حتی به آنها اجازه می داد اطلاعات مربوط به “ثبت کنندگان مرد کاهی” را ارائه دهند. افرادی که به عنوان پوششی برای کاربران خدمت می کنند.

بریون پیس، وکیل ایالات متحده در بروکلین، جایی که پرونده تشکیل شد، گفت: «نتیجه این بود که بیتزلاتو به پناهگاه امنی برای مجرمان، مانند فروشندگان مواد مخدر و گروه‌های باج‌افزار تبدیل شد». آن‌ها می‌دانستند که وقتی پلیس پول‌هایشان را به بیت‌زلاتو ردیابی کرد، بیتزلاتو نمی‌تواند هویت واقعی کاربرانش را تحویل دهد.»

این شرکت که در هنگ کنگ ثبت شده است، در سال 2016 تاسیس شد و در سطح جهانی فعالیت می کند.

وزارت دادگستری گفت که Bitzlato، مستقیم یا از طریق واسطه های خود، بیش از 700 میلیون دلار در مبادلات ارزهای دیجیتال با کاربران Hydra Market، یک بازار تاریک برای مواد مخدر، شناسه های جعلی و سایر محصولات غیرقانونی انجام داده است. وزارت دادگستری سال گذشته آن بازار را تصرف کرد و آن را تعطیل کرد.

لیزا موناکو، معاون دادستان کل آمریکا در یک کنفرانس خبری روز چهارشنبه گفت: «عملیات خارج از کشور یا انتقال سرورهای خود به خارج از قاره آمریکا، شما را سپر نمی‌کند». و خواه قوانین ما را از چین یا اروپا زیر پا بگذارید، یا از سیستم مالی ما در یک جزیره گرمسیری سوء استفاده کنید، می توانید انتظار داشته باشید که در دادگاه ایالات متحده پاسخگوی جنایات خود باشید.

به نظر می رسد اشاره موناکو به یک جزیره گرمسیری اشاره ای آشکار به دستگیری سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق شرکت ارزهای دیجیتال شکست خورده FTX در ماه گذشته در باهاما باشد.

لگکودیموف، 40 ساله، روز چهارشنبه در بازداشت بود و مشخص نیست که آیا او وکیلی دارد که بتواند از جانب او اظهار نظر کند یا خیر.

وزارت خزانه‌داری با مقامات فرانسوی برای شناسایی فعالیت‌های مجرمانه ادعایی توسط بیتزلاتو کار کرد، که مقامات آمریکایی گفتند که نشانه‌ای از همکاری جهانی برای پاکسازی بازیگران بد از بازارهای ارزهای دیجیتال است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استارت‌آپ استرالیایی Recharge برنده مناقصه شرکت باتری‌ساز بریتانیایی از بین رفته Britishvolt | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک شرکت استرالیایی نوظهور که هنوز …