زلنسکی از سخنرانی داووس برای تشدید درخواست برای تانک های بیشتر از سوی متحدان استفاده می کند | ولودیمیر زلنسکی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ولودیمیر زلنسکی درخواست‌ها برای تامین تانک‌های سنگین ارتش اوکراین را افزایش داده و از متحدان غربی در برابر مقاومت اولاف شولز، صدراعظم آلمان، “تصمیم‌گیری و سرعت بخشیدن به تصمیم‌گیری‌ها” را ترغیب کرده است.

رئیس جمهور اوکراین روز چهارشنبه در یک گردهمایی پر ازدحام در مجمع جهانی اقتصاد در داووس از طریق لینک ویدیویی هشدار داد که “استبداد در حال پیشی گرفتن از دموکراسی است” زیرا آلمان در مورد تامین تانک های لئوپارد 2 برای این کشور تردید دارد.

شولز امیدها را از بین برد که تصمیم خود را برای تامین تانک های سنگین اوکراین در سخنرانی اصلی خود در داووس در اوایل روز جاری اعلام کند، بدون اینکه تعهدات تسلیحاتی جدیدی ارائه کند و به جهان هشدار دهد که باید از تشدید درگیری به جنگ بین روسیه و ناتو اجتناب کند.

درعوض، شولز فهرستی از سخت افزارهای نظامی که آلمان تامین می کرد را بررسی کرد و بر عزم کشورش برای اطمینان از پیروزی اوکراین تاکید کرد.

اما زلنسکی ساعاتی پس از سقوط هلیکوپتر در حومه کیف که منجر به کشته شدن 14 نفر از جمله وزیر کشور اوکراین، دنیس موناستیرسکی شد، گفت که اوکراین نمی تواند صبر کند تا روسیه دوباره سازماندهی شود.

«جهان امروز و همیشه نباید تردید کند. زلنسکی گفت: وقتی شیطان به دنبال انتقام است، جهان به عزم و سرعت نیاز دارد.

«تامین سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین باید از حملات موشکی بعدی روسیه پیشی بگیرد. تامین تانک های غربی باید از تهاجم دیگر تانک های روسیه پیشی بگیرد.

بازگرداندن امنیت و صلح در اوکراین باید از حملات روسیه به امنیت و صلح در سایر کشورها پیشی بگیرد.

در سخنرانی او، همسرش، اولنا زلنسکا، و برخی از نزدیکترین متحدان اوکراین از جمله آندری دودا، رئیس جمهور لهستان، و همچنین ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو حضور داشتند.

دودا گفت که می ترسد روسیه در چند ماه آینده یک حمله جدید به اوکراین را تدارک ببیند، و بار دیگر خواستار تامین تانک و موشک کی یف شد.

“آنها [Russia] هنوز هم بسیار قوی هستند و ما می ترسیم که آنها برای یک حمله جدید در چند ماه آینده آماده می شوند، بنابراین ارسال پشتیبانی اضافی به اوکراین، به ویژه تانک های مدرن و موشک های مدرن، بسیار مهم است.

شولز که شخصاً در داووس قبل از سخنرانی زلنسکی صحبت می کرد، به جنگ «امپریالیستی» روسیه حمله کرد و تأکید کرد که برای پایان دادن به جنگ، تجاوزات کرملین باید شکست بخورد.

به همین دلیل است که ما به طور مداوم مقادیر زیادی تسلیحات را با مشورت شرکای خود به اوکراین می‌رسانیم.

این شامل سیستم‌های دفاع هوایی مانند IRIS-T یا پاتریوت، توپخانه و خودروهای زرهی زرهی پیاده نظام است که نقطه عطف عمیقی در سیاست خارجی و امنیتی آلمان است.

بریتانیا، لهستان و کشورهای حوزه بالتیک از آلمان خواسته اند تا فراتر رفته و مجوز صادرات مجدد برخی از 2300 تانک لئوپارد 2 موجود یا ذخیره شده در سراسر اروپا را بدهد.

شولتز در پاسخ به سوال یکی از شرکت کنندگان اوکراینی در داووس در مورد اینکه چرا برای تانک های لئوپارد 2 مجوز نداده است، گفت: “اوکراین می تواند برای مبارزه شجاعانه خود به حمایت ما تکیه کند، اما همچنین واضح است که ما باید از تبدیل شدن این جنگ به جنگ بین ما جلوگیری کنیم. روسیه و ناتو.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …