دو لیوان در هفته: دستورالعمل‌های جدید الکل کانادا بحث‌های شدیدی را برانگیخت | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دستورالعمل‌های جدید الکل که به کانادایی‌ها توصیه می‌کند خود را به تنها دو نوشیدنی در هفته محدود کنند – و در حالت ایده‌آل، الکل را به طور کامل قطع کنند – بحث‌های شدیدی را در مورد خطر در مقابل لذت در کشوری که اکثریت بزرگ بزرگسالان به طور منظم الکل مصرف می‌کنند، برانگیخته است.

مرکز کانادایی مصرف مواد و اعتیاد (CCSA) این هفته خواستار کاهش قابل توجه مصرف شد و هشدار داد که نوشیدن به ظاهر متوسط ​​​​خطرات جدی برای سلامتی از جمله سرطان، بیماری قلبی و سکته دارد.

دستورالعمل‌های جدید که توسط Health Canada تأمین می‌شود، نشان‌دهنده تغییری چشمگیر از توصیه‌های قبلی صادر شده در سال 2011 است، زمانی که به کانادایی‌ها گفته شد که مصرف کم خطر به معنای بیش از 10 نوشیدنی در هفته برای زنان و 15 نوشیدنی در هفته برای مردان نیست.

پیتر بات، استاد پزشکی خانواده در دانشگاه ساسکاچوان و یکی از اعضای هیئت تهیه‌کننده این پیش‌نویس می‌گوید: «ما می‌خواستیم شواهد را به عموم مردم کانادا ارائه دهیم تا بتوانند در مورد نوشیدن خود فکر کنند و تصمیمات آگاهانه بگیرند. دستورالعمل ها “این اساساً بر اساس حق دانستن است.”

در اندازه گیری های خود، CCSA یک نوشیدنی استاندارد را یک وعده 12 اونس (355 میلی لیتر) آبجو 5٪ الکل، یک لیوان 5 اونس (148 میلی لیتر) شراب 12٪ الکل یا یک لیوان شات 40٪ الکل در نظر می گیرد.

در بریتانیا، NHS بیش از شش لیوان شراب 6 اونس یا شش لیوان آبجو 4 درصد در هفته توصیه نمی‌کند – به طور ایده‌آل در طول سه روز یا بیشتر پخش شود. مقامات بهداشتی در ایالات متحده بیش از دو نوشیدنی در روز برای مردان و تنها یک نوشیدنی برای زنان توصیه می کنند.

اما کارشناسان کانادایی می گویند که تحقیقات جدید نشان می دهد که سه تا شش نوشیدنی در هفته باید برای مردان و زنان خطر متوسطی در نظر گرفته شود و هفت یا بیشتر نوشیدنی در هفته خطر بالایی دارد. علاوه بر افزایش خطر ابتلا به سرطان کولون و سینه، و همچنین بیماری قلبی و سکته، CCSA همچنین آسیب‌ها و خشونت را به عنوان پیامدهای منفی ناشی از نوشیدن الکل شناسایی کرده است.

«این در مورد ممنوعیت نیست. بات گفت: این به سادگی کاهش میزان نوشیدنی است.

دستورالعمل ها همچنین هشدار می دهند که هیچ مقدار الکل هنگام بارداری یا تلاش برای باردار شدن ایمن نیست. در حالی که پرهیز از شیردهی ایمن ترین گزینه است، یک نوشیدنی استاندارد گاهی اوقات خطر را به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهد.

دستورالعمل های جدید با تردید برخی از کارشناسان بهداشت مواجه شد.

دن مالک، استاد علوم بهداشتی در دانشگاه براک، گفت: «این نوع تحقیقات اغلب ملاحظات دیگر مربوط به سلامت و تندرستی ناشی از الکل را به حاشیه می‌برند».

با شغل آنها به عنوان مرکز کانادایی سوء مصرف مواد و اعتیاد، فضایی برای در نظر گرفتن مزایایی وجود ندارد. کار آنها یافتن آسیب است.»

مالک این دستورالعمل‌ها را «غیر مسئولانه» توصیف کرد و گفت که خطر ایجاد «اضطراب و استرس» در میان کانادایی‌هایی است که زمانی خود را مصرف‌کننده‌های متوسطی می‌دیدند اما اکنون در گروه «پرخطر» قرار دارند.

«تحقیقاتی که آنها استفاده می‌کنند، لذت و لذت و کاهش استرس و دانشگاهی مرتبط با الکل را نادیده می‌گیرد. هیچ کدام از این موارد در محاسبه نیست.» ما فقط ماشین هایی با ورودی و خروجی مواد شیمیایی یا تغذیه نیستیم. ما در واقع در یک فضای اجتماعی وجود داریم. و این تأثیر قابل توجهی بر سلامت ما دارد.»

با این حال، دیگران این دستورالعمل ها را تلاشی برای کمک به کانادایی ها برای درک بهتر واقعیت های مصرف الکل می دانند.

الکل یک داروی روانگردان است. استفاده گهگاهی تاثیرات قابل توجهی نخواهد داشت. حتی اگر گهگاه از چیزی مانند هروئین استفاده کنید، احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر زندگی خود نخواهید دید. تارین گریدر، استاد روانشناسی در دانشگاه تورنتو، می‌گوید: اما مسئله این است: مردم گهگاه از الکل استفاده نمی‌کنند، بلکه هر روز از آن استفاده می‌کنند.

امید این است که مردم مصرف خود را تعدیل کنند و هر روز نوشیدنی ننوشند، زیرا ما تحقیقاتی را دیده‌ایم که نشان داده است الکل سرطان‌زا است.

گریدر می گوید که اجزایی در الکل وجود دارد که می تواند مفید باشد، اما معمولاً فقط در نوشیدنی های خاصی یافت می شود.

یک لیوان شراب قرمز در روز ممکن است فوایدی داشته باشد. اما نه آبجو، نه یک شات الکل سخت. من فکر می‌کنم مردم این ایده را که احتمالاً الکل فوایدی برای سلامتی دارد، برداشت کردند و واقعاً با آن دویدند.»

CCSA همچنین پیشنهاد می‌کند که برچسب‌گذاری اجباری مشروبات الکلی می‌تواند مزایایی داشته باشد – هشدار در مورد خطرات احتمالی سلامتی و از جمله راهنمایی در مورد استانداردهای مصرف.

گریدر می‌گوید: «این ممکن است به تغییر درک افراد کمک کند، با برچسب‌هایی که سیروز کبدی و اثرات بلندمدت احتمالی نوشیدن الکل را نشان می‌دهد.» “هر کس متفاوت است و برخی افراد الکل را به طور متفاوتی متابولیسم می کنند.

اما این دستورالعمل‌ها برای افراد عادی است، و امید این است که مردم خطرات مرتبط با استفاده – و به‌ویژه استفاده طولانی‌مدت را تشخیص دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خارج شدن قطار اوهایو از ریل: ساکنان دور نگه داشته می شوند زیرا هوا برای دود سمی کنترل می شود | اوهایو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مایک دی واین، فرماندار اوهایو …