دادگاه تعویض موقت ضربه مغزی لیگ برتر در جلسه آی‌فاب رد شد | ضربه مغزی در ورزش

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه تعویض موقت ضربه مغزی در لیگ برتر فصل آینده توسط قانونگذاران این بازی رد شد. هیئت مدیره اتحادیه بین المللی فوتبال روز چهارشنبه در ومبلی تشکیل جلسه داد تا پس از درخواست اتحادیه بازیکنان جهانی، فیفپرو، و انجمن لیگ های جهانی برای آزمایش پروتکل در لیگ برتر، لیگ 1 و لیگ برتر فوتبال، در مورد امکان محاکمه صحبت کند.

با این حال، مارک بولینگهام، مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال، که از ایده برگزاری محاکمه حمایت کرد، گفت که نمی توان به اجماع رسید. او گفت: «دیدگاه های بسیار قوی و بسیار متفاوتی در اتاق وجود داشت و ما به اجماع نرسیدیم. “ما توافق کردیم که تحت بررسی فعال باقی بماند.”

با این حال، بولینگهام گفت اکنون هیچ شانسی برای برگزاری آزمایشی در فصل بعدی لیگ برتر، لیگ 1 یا MLS وجود ندارد. او گفت که تمرکز بر بهبود اجرای موثر پروتکل جایگزین ضربه مغزی دائمی بود. این خبر ضربه بزرگی به مبارزان آسیب مغزی خواهد بود که معتقدند رویکرد جایگزین ضربه مغزی موقت بهترین محافظت را از بازیکنان خواهد کرد.

بولینگهام گفت بحث ضربه مغزی “طولانی ترین گفتگو” در یک جلسه بود که حدود 90 دقیقه طول کشید. اما، زمانی که از او پرسیده شد که آیا بازی آزمایشی لیگ برتر هنوز هم ممکن است در فصل آینده اتفاق بیفتد یا بیشتر به عقب رانده شده است، او گفت: “این موضوع دورتر شده است.

یک سال پیش آن را میز گذاشتم، امروز دوباره آن را میز گذاشتم. دیدگاه های مختلفی وجود دارد و همه آنها شایستگی دارند. من احتمالاً بهترین کسی نیستم که هر دو طرف بحث را به شما بگویم، اما در حال حاضر پشتیبانی ایفاب برای آزمایشی وجود نخواهد داشت.»

در عوض، آزمایش جانشین ضربه مغزی دائمی به طور نامحدود ادامه خواهد داشت. فیفا یک نظرسنجی از پزشکان تیمی که آزمایش را پذیرفته بودند انجام داد و دریافت که 71 درصد از مدل جایگزینی دائمی ضربه مغزی حمایت کردند.

اتحادیه فوتبال انگلیس تلاش‌های بین‌المللی را برای تایید یک محاکمه موقت ضربه مغزی هماهنگ می‌کرد و سه اتحادیه دیگر فوتبال بریتانیا را برای نشستی در روز دوشنبه گرد هم آورد، جایی که به نظر می‌رسد اکثریت در حمایت از پروتکلی که در حال محاکمه است، متحد شدند. با این حال، این واقعیت که هیچ اتفاق نظری حاصل نشد، نشان می‌دهد که فیفا – دیگر مؤلفه ایفاب – متقاعد شده است که آزمایش تعویض دائمی ضربه مغزی بهترین رویکرد است.

دکتر آدام وایت، رئیس سلامت مغز انجمن فوتبالیست‌های حرفه‌ای، گفت: «بسیار ناامیدکننده است که اعضای Ifab بار دیگر فرصت معرفی ابزاری ارزشمند برای محافظت بهتر از رفاه بازیکنان را از دست دادند. لیگ‌ها و اتحادیه‌های بازیکنان در این مورد همسو هستند و از آی‌فاب برای معرفی جایگزین‌های موقتی ضربه مغزی از فصل آینده درخواست کردند.

اگر اتحادیه‌های بازیکنان و لیگ‌ها احساس کنند قانون‌گذاران فوتبال آنها را از انجام کاری که در مجموع توافق می‌کنند برای محافظت از ایمنی بازیکنان بهترین است، بازمی‌دارند، یک مسئله اساسی وجود دارد. گام بعدی این است که اتحادیه ها و لیگ ها در مورد اینکه این به چه معناست و چه گزینه هایی در دسترس هستند بحث کنند.

ما معتقدیم که معرفی جایگزین های موقت ضربه مغزی اکنون به طور فزاینده ای به عنوان یک اقدام عقلانی برای محافظت بهتر از بازیکنان دیده می شود. بسیاری به درستی خواهند پرسید “اگر نه اکنون، چه زمانی؟”

داوران جام جهانی باشگاه‌ها در ماه آینده تصمیمات اتخاذ شده پس از بررسی VAR را به عنوان بخشی از یک آزمایش جدید به تماشاگران اعلام خواهند کرد. یکی از ناامیدی های بزرگ در مورد VAR، به ویژه در بین طرفداران، عدم ارتباط در مورد نحوه تصمیم گیری است.

آی‌فاب روز چهارشنبه آزمایشی را تصویب کرد که به دنبال حل این موضوع است. اگر آزمایش موفقیت آمیز باشد، می تواند در سایر مسابقات فیفا در اواخر سال از جمله جام جهانی زنان اجرا شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راگبی بازان آرژانتینی به دلیل قتل یک نوجوان به حبس ابد محکوم شدند | آرژانتین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هشت بازیکن آماتور راگبی به …