FIA تغییر فرمول یک را با نیلسن به عنوان مدیر ورزشی تکمیل کرد | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هیئت حاکمه فرمول یک، FIA، با انتصاب استیو نیلسن به عنوان مدیر ورزشی، تغییر ساختار مدیریت فرمول یک خود را تکمیل کرد. نیلسن، کهنه‌کار 30 ساله در فرمول 1، این نقش را برای رسیدگی به مدیریت مسابقات FIA برعهده می‌گیرد که از زمان پایان بحث برانگیز گرندپری ابوظبی در سال 2021 با شدت فزاینده‌ای مورد انتقاد قرار گرفته است.

نیلسن پس از دوران حرفه ای از جمله حضور در لوتوس، تایرل، بنتون و تورو روسو در این ورزش بسیار مورد احترام است. او از سال 2017 زیر نظر راس براون به عنوان مدیر ورزشی با مدیریت F1 کار کرده است. در FIA او مسئول مسائل ورزشی F1 از جمله کنترل مسابقه، مرکز عملیات از راه دور و مقررات ورزشی آینده خواهد بود.

بسیار مهم است که این بازیکن 58 ساله همچنین بر مدیران مسابقات F1 نظارت و همکاری خواهد کرد. از آنجایی که مایکل ماسی پس از تفسیر قوانین ابوظبی برای لوئیس همیلتون، از سمت خود به عنوان مدیر مسابقه برکنار شد، FIA از دو مدیر مسابقه چرخشی استفاده کرده است که رضایت بخش نبود و در نهایت در پایان فصل گذشته کنار گذاشته شد. ، و مرکز عملیات از راه دور را برای کمک به تصمیم گیری خود وارد کردند.

با این حال، کنترل مسابقه در فصل گذشته همچنان به اشتباهات خود ادامه داد که باعث ناامیدی رانندگان و تیم ها شد. استفاده از یک وسیله نقلیه بازیابی در مسیر در حالی که خودروها هنوز در شرایط مرطوب و دید کم در ژاپن در حال تردد بودند، سال گذشته باعث محکومیت در سراسر پادوک شد. از نیلسن انتظار می رود با همکاری با مدیران مسابقه، بر عملکرد کنترل مسابقه برای حذف خطاهای مشابه نظارت کند.

این انتصاب به عنوان بخشی از فرآیند بازسازی انجام شده توسط رئیس FIA، محمد بن سلیمان، انجام می شود و شامل ارتقای نیکلاس تومبازیس به عنوان مدیر تک سرنشینه می شود و او را مسئول مدیریت FIA FIA می کند. تیم گاس، مدیر فنی سابق مک لارن نیز به عنوان مدیر فنی FIA ارتقا یافته است.

این تغییرات توسط بن سلیم پس از آن که در ابتدای سال گذشته و بلافاصله پس از ابوظبی به عنوان رئیس جمهور به دست گرفت، آغاز شد. آنها بررسی رویه‌های داخلی FIA را دنبال می‌کنند که منجر به سازماندهی مجدد هیئت حاکمه می‌شود. از زمان مرگ چارلی وایتینگ در سال 2019، FIA برای بازسازی تلاش کرده است. وایتینگ مدیر فرمول 1 و همچنین مدیر مسابقه بود و مدیریت فنی و ورزشی را نیز بر عهده داشت. از آن زمان، مسئولیت‌های او باید بین چندین پست واگذار می‌شد، اما یافتن ترکیب کاری صحیح پیچیده شده است.

انتصاب نیلسن مورد استقبال استفانو دومنیکالی، مدیر اجرایی F1 قرار گرفت. دومنیکالی گفت: “او یک حرفه ای بسیار مورد احترام در ورزش ما است.” ما کاملاً از انتقال او به FIA حمایت می کنیم. مهارت ها و تجربه او در فرمول یک به FIA در تلاش های مداوم خود برای بهبود عملکرد خود در آخر هفته های مسابقه کمک می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات نشان می‌دهد استرالیا به مراقبت‌های بهداشت روانی هدفمند برای جلوگیری از مرگ و میر دانشجویان بین‌المللی بر اثر خودکشی نیاز دارد | دانشگاه های استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات نشان می‌دهد که اگر …