پلیس هنگ کنگ شش نفر را به دلیل فروش کتاب “فتنه انگیز” در نمایشگاه سال نو قمری دستگیر کرد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس هنگ کنگ به یک نمایشگاه خرید سال نو قمری یورش برد و شش نفر را به دلیل فروش کتاب «فتنه‌انگیز» مربوط به تظاهرات ضد دولتی در سال 2019 دستگیر کرد، اقدامی که منتقدان می‌گویند چند روز قبل از جشن‌ها باعث ایجاد «وحشت» شده است.

افسران امنیت ملی سه مرد و سه زن 18 تا 62 ساله را به تولید و انتشار “کتاب فتنه انگیزی درباره مجموعه ای از شورش هایی که از ژوئن 2019 تا فوریه 2020 در هنگ کنگ روی داد” و فروش آن در سال جدید قمری متهم کردند. غرفه ای در یک مرکز خرید در مونگ کوک، یک منطقه خرید شلوغ.

پلیس گفت آنها “عضو یک سازمان ضد دولتی” بودند و آنها را به ظن دست داشتن در “اقدامات با قصد فتنه انگیز” در بازداشت نگه داشتند. رسانه های محلی گزارش دادند که آلن کیونگ، موسس خبرگزاری مستقل Free HK Media، در میان دستگیر شدگان بود.

پلیس گفت که 43 نسخه از این کتاب و سایر اقلام “فتنه‌انگیز” را در حمله به غرفه، خانه‌ها و یک چاپخانه عصر سه‌شنبه کشف و ضبط کرد. پلیس گفت که این کتاب از “استقلال هنگ کنگ” حمایت می کند و “دیگران را تحریک می کند تا مرکز مرکزی را سرنگون کنند.” [Chinese] و دولت های هنگ کنگ».

حجم 400 صفحه ای از عکس ها و متن ها وقایع اعتراضات 2019 است و جلد آن تصویری از درگیری پلیس با معترضان است که در آن پرچمی منقش به شعار اکنون ممنوع شده «هنگ کنگ، انقلاب زمانه ما را آزاد کنید» به چشم می خورد. روزنامه مینگ پائو گزارش داد که این گروه که فروشگاه آنلاین خواربار فروشی شرم بر تو را اداره می کرد، همچنین به فروش اقلامی متهم شد که “خشونت را تجلیل می کرد” و دارای نقش های ضد دولتی بود.

بازار سال نو قمری، که در ماه دسامبر افتتاح شد و انتظار می‌رفت در طول تعطیلات تا اواخر ژانویه فعال باشد، توسط دو گروه کوچک طرفدار دموکراسی، Dare Media و Be Water Alliance سازماندهی شد.

قبل از اجرای قانون امنیت ملی در ژوئن 2020، سیاستمداران و گروه‌های مدنی طرفدار دموکراسی در بازارهای عمومی محبوب سال نو غرفه‌هایی راه انداختند و برای جمع‌آوری سرمایه، سوغاتی‌ها و خوشنویسی‌هایی با مضمون طنز سیاسی فروختند. اما ده‌ها تن از اعضای کلیدی گروه‌های دموکراسی‌خواه دستگیر یا به خارج از کشور گریختند و تعداد زیادی از گروه‌های مدنی بر اساس قانون امنیت ملی منحل شدند.

از زمان تصویب قانون امنیت ملی در ژوئن 2020، دولت به طور فزاینده ای از اتهامات مربوط به فتنه دوران استعمار برای سرکوب مخالفان استفاده کرده است. در ماه سپتامبر، پنج گفتار درمانگر هنگ کنگی هر کدام به دلیل انتشار کتاب های کمیک کودکان در مورد گوسفندانی که سعی می کردند از روستای خود در برابر گرگ ها دفاع کنند، به 19 ماه زندان محکوم شدند. دادستان ها گفتند که گوسفندها و گرگ ها که مشابه هنگ کنگری ها و چینی های سرزمین اصلی هستند، برای تحریک نفرت بوده اند.

پروفسور چانگ کیم واه، دانشمند علوم اجتماعی که قبلاً در دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ مستقر است، گفت که هیچ خط مشخصی در مورد اینکه چه چیزی فتنه را تشکیل می دهد وجود ندارد و مقامات خودسرانه قانون را به نام امنیت ملی اعمال کردند. او گفت: «اعم از پخش نظرات در سخنرانی، نشریات، مقالات مطبوعاتی یا کتب درسی مدارس، تا زمانی که کسی با دولت موافق نباشد، مقامات می توانند کسانی را که خاری در ران خود می بینند تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

“این ادامه سرکوب سیاسی آزادی بیان و بیان هنگ کنگ و ارعاب دیگری از جامعه مدنی است… این “ترور سفید” است – به بی اعتمادی به دولت و خصومت در جامعه کمک می کند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

قیمت مسکن در بریتانیا در ژانویه ثابت است. سود BP افزایش یافت – کسب و کار زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی سود BP به رکورد …