هیئت FA پس از اینکه جان یمز را “نژادپرست آگاهانه” تشخیص داد محکوم شد | کراولی تاون

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فعالان مبارزه با نژادپرستی هشدار داده اند که پس از اجتناب جان یمز، سرمربی سابق کرولی، از محرومیت مادام العمر از فوتبال اجتناب کرد، زیرا موارد متعدد رفتار تبعیض آمیز نژادپرستانه «نه آگاهانه» تلقی می شد.

یک کمیسیون نظارتی مستقل در این ماه تصمیم گرفت تا Yems را از بازی تا 1 ژوئن 2024 به دلیل 12 نقض قوانین ضد تبعیض تعلیق کند. اما در توضیح این تحریم، پانل مجاز FA گفت که آنها مجازات کوتاه تری را انتخاب کرده اند، زیرا معتقد نبودند که یمز عمدا نژادپرستانه است. آبان نیوز می‌داند که چنین ملاحظاتی فراتر از شرایطی است که طبق آن کمیسیون قرار بود فعالیت کند.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

روز چهارشنبه، اتحادیه فوتبال انگلیس بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت که با تصمیم هیئت “از اساس مخالف است”. در این بیانیه آمده است: «فدراسیون فوتبال انگلیس 16 اتهام تبعیض علیه جان یمز مطرح کرد. «کمیسیون نظارتی مستقل تصمیم گرفت برای 12 اتهامی که تایید یا پذیرفته شده بود، 18 ماه منع شود. ما درخواست ممنوعیت طولانی تری کرده بودیم. بر اساس شواهد ارائه شده به کمیسیون، ما اساساً با یافته های هیئت مستقل مبنی بر اینکه این یک مورد نژادپرستی آگاهانه نبوده، مخالفیم. در نتیجه، ما در حال بررسی گزینه های قانونی خود هستیم.»

مواردی از رفتار یمز که طی یک دوره سه ساله بین سال‌های 2019 و 2022 رخ داد و توسط کمیسیون به اثبات رسید، شامل نامیدن یک بازیکن آسیایی به عنوان “کری مونچر”، یک بازیکن مسلمان “تروریست”، و بازیکنان سیاه پوست “زولو” بود. جنگجویان» و اشتباه تلفظ کردن نام آرنولد شوارتزنگر به گونه ای که شبیه یک توهین نژادی به نظر برسد.

این هیئت، در توضیح تحریم های خود، گفت که پرونده یمز “بسیار جدی” است و رفتار او مستلزم “تعلیق بسیار طولانی و حتی دائمی” در شرایط دیگر بود. اما مجازات کوچکتری مناسب تلقی شد زیرا آنها “پذیرفته بودند که آقای یمز یک نژادپرست آگاه نیست”.

سازمان ضد نژادپرستی، Kick it Out، روز چهارشنبه این تصمیم را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است: «زبان تبعیض آمیز ذکر شده در گزارش هیئت مستقل اتحادیه فوتبال انگلیس به سادگی تکان دهنده است. “با توجه به جدی بودن جزئیات جزئیات، درک اینکه چگونه هیئت مستقل اتحادیه فوتبال انگلیس به این نتیجه رسیده است که “آقای یمز یک نژادپرست آگاه نیست” بسیار سخت است. ما با این دیدگاه موافق نیستیم.

رفتاری که در این گزارش مشخص شده است باید دقیقاً به دلیل نژادپرستی و اسلام هراسی مورد توجه قرار گیرد. به صراحت، ممنوعیت 15 ماهه با توجه به شدت 11 اتهام اثبات شده، سیلی به قربانیان سوء استفاده تبعیض آمیز که در این گزارش شرح داده شده است و هر کسی که در معرض نژادپرستی یا اسلام هراسی قرار گرفته است، است.

این تصمیم همچنین با اجازه دادن به مجرمان برای مخفی شدن در پشت دفاع «شوخی» در هنگام استفاده عمدی از زبان مضر و تبعیض آمیز، یک سابقه خطرناک ایجاد می کند و ما با اتحادیه فوتبال انگلیس در تماس خواهیم بود تا بفهمیم که هیئت چگونه به نتیجه گیری رسیده است.»

وکیل یمز موکل خود را در کمیسیون به عنوان فردی توصیف کرد که به شیوه ای “صحیح سیاسی” صحبت نمی کرد. اما در دلایل کتبی تصمیم هیئت مدیره، مشخص شده است که یکی از بازیکنانی که مورد اظهارات یمز قرار گرفته بود، در مورد “طنز” او با او صحبت کرد، در حالی که دیگری به شدت تحت تأثیر قرار گرفت که آنها برای جلوگیری از بیماری وانمود کردند که بیمار هستند. آموزش.

سانجی بانداری، رئیس Kick it Out، به آبان نیوز گفت که کمیسیون به طور “خطرناکی” قصد را با انگیزه اشتباه گرفته است. انگیزه ممکن است شخصی و ذهنی باشد. در حقوق، قصد می تواند مستقیم یا غیر مستقیم باشد. ما می‌توانیم در قبال چیزهایی که پیامد طبیعی اعمال ما هستند، مسئول باشیم، حتی اگر مستقیماً قصد آنها را نداشته باشیم.

بنداری گفت: «هیچکس یمز را مجبور به اظهار نظر نکرد. او آنها را آزادانه و آگاهانه ساخت. آنها نظراتی هستند که تأثیر نژادپرستانه دارند. یمز بدون توجه به انگیزه ذهنی خود آگاهانه اظهارات نژادپرستانه ای را مطرح کرد. نتیجه گیری این هیئت که او ناخودآگاه نژادپرست بوده است بر اساس یافته های خود آنها قابل توجیه نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند …