فعالان Extinction Rebellion رنگ سیاه بیرون دفتر Gove می ریزند | شورش انقراض

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فعالان Extinction Rebellion خود را در ورودی دپارتمان همسطح سازی، مسکن و جوامع در لندن به زنجیر بسته اند تا به معدن زغال سنگ جدید در کامبریا که توسط وزیر آن، مایکل گوو، تایید شده، اعتراض کنند.

در حالی که پلیس عجله داشت تا دسترسی به درها را مسدود کند، معترضان بمب های دودزا روشن کردند و رنگ مشکی محلول در آب را که شبیه روغن طراحی شده بود روی زمین ریختند، در حالی که دیگران با لباس های قناری بیرون از ساختمان در خیابان مارشام در وست مینستر روز چهارشنبه در اطراف می رقصیدند.

گوو ماه گذشته به اولین معدن زغال سنگ عمیق جدید بریتانیا به مدت 30 سال چراغ سبز نشان داد، علی رغم اعتراضات محلی، در سراسر بریتانیا و از سراسر جهان. انتظار می رود این پروژه 165 میلیون پوندی 2.8 میلیون تن زغال سنگ کک در سال تولید کند که عمدتاً برای فولادسازی است.

فعالان شورش انقراض در روز چهارشنبه 18 ژانویه 2023 در خارج از دپارتمان Leveling Up، خیابان مارشام، وست مینستر، با هم زنجیر شدند.
روز چهارشنبه، فعالان در کنار گودال‌های رنگ سیاه در خارج از اداره تسطیح، مسکن و جوامع به زنجیر کشیده شدند. عکس: شورش انقراض

سارا هارت، 41 ساله، از فارنبرو، همپشایر، بیرون از درهای اصلی بخش، روی زمین دراز کشیده بود، در حالی که بازوی خود را در یک انتهای لوله ای با پیام: “پایان زغال سنگ” نوشته بود.

هارت گفت: «ما به دلیل تصمیم مایکل گوو مبنی بر مجوز معدن جدید زغال‌سنگ در کامبریا، با زنجیر در دپارتمان تراز کردن قفل شده‌ایم، که در زمانی که باید به همه مجوزهای زغال سنگ، نفت و گاز پایان دهیم، کاملا غیرقابل قبول است. گفت.

من کاملا غیرقابل قبول می دانم که در زمانی مانند این دولت هنوز این تصمیمات را می گیرد، بنابراین ما اینجا هستیم تا بگوییم که ارتباط خود را با سوخت های فسیلی قطع کنیم.»

این اعتراض چند هفته پس از انتشار بیانیه مطبوعاتی Extinction Rebellion انجام می شود که در آن اعلام کرد: “ما ترک کردیم”، که برخی آن را به عنوان اعتراف به شکست تفسیر کردند. فعالان اشاره کرده‌اند که این پیام فقط برای اقداماتی اعمال می‌شود که عموم مردم را مختل می‌کنند، و تنها به‌طور موقت، زیرا تلاش می‌کنند حمایتی فراتر از پایگاه رادیکال خود برای اعتراضات توده‌ای در آوریل ایجاد کنند.

در همین حال، دولت اقدامات خود را برای سرکوب اعتراضات مخرب ادامه می دهد. روز دوشنبه، شماره 10 اعلام کرد که به عنوان اصلاحیه ای در لایحه نظم عمومی، به پلیس اختیارات جدیدی می دهد تا تظاهرات را قبل از شروع هر گونه اختلال، تعطیل کند.

برای اظهار نظر با اداره ارتقاء سطح، مسکن و جوامع تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس تحقیقات جدید، از …