به گفته مقامات ارشد محافظه‌کاران، سوناک در «زمین متزلزل» بر سر امتیاز دادن به شورشیان است | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

محافظه‌کاران ارشد به‌طور خصوصی نگرانی‌های خود را درباره امتیازاتی که ریشی سوناک به شورشیان در زمینه برنامه‌ریزی، محیط‌زیست و امنیت آنلاین داده است، ابراز کرده‌اند و پیشنهاد می‌کنند که ممکن است ضد شورش‌ها سازماندهی شوند.

چندین وزیر سابق گفته اند که نگران استراتژی سوناک هستند و گفته اند که نخست وزیر ممکن است بین دو شاخه حزبش گرفتار شود. نقاط عطف بالقوه شامل لایحه قانونی اتحادیه اروپا، لایحه جرایم اقتصادی و لایحه مالی پس از بودجه بهار است.

یکی هشدار داد که اگر همان امتیازات در مورد مسائل دیگر مانند برگزیت، مالیات یا برنامه ریزی دیده شود، سوناک با خطر ظهور ضد شورش هایی روبرو خواهد شد که می تواند تنش های حزب قدیمی را دوباره شعله ور کند.

یکی از وزیران سابق کابینه گفت: «نمی‌توانیم شرایطی داشته باشیم که نخست‌وزیر آنقدر از حزب خود بترسد که 30 همکار بتوانند او را وادار کنند که نظرش را در مورد هر چیزی تغییر دهد».

یکی دیگر از وزیران سابق که از حامیان سوناک بود، گفت که نخست وزیر در وضعیت متزلزلی قرار داشت زیرا او مأموریت خود را از نمایندگان محافظه کار گرفته بود نه از حزب یا رای دهندگان. آنها گفتند: «از دست دادن یک رأی عملاً یک چیز اعتماد است. تکیه بر آرای حزب کارگر برای پیشبرد هر چیزی شروع به ایجاد انواع سؤالات می کند.»

روز دوشنبه Sunak به خواسته‌های شورشیان محافظه‌کار که اصلاحیه‌ای در لایحه آسیب‌های آنلاین را امضا کرده بودند، تسلیم شد مبنی بر اینکه روسای رسانه‌های اجتماعی ممکن است به دلیل محتوای موجود در پلتفرم‌های خود با اتهامات جنایی و حتی زندان مواجه شوند.

یکی از وزیران سابق درباره این تغییر گفت: «این واقعاً دلهره‌آور است. با این حال، سوناک در معرض خطر شکست احتمالی بود زیرا حزب کارگر از تغییر این لایحه حمایت کرده بود، که قرار است پس از رسیدن به مجلس اعیان ارائه شود.

مایکل گوو، وزیر سطح بالا، سال گذشته دو امتیاز مهم به شورشیان داد – از جمله کاهش مقررات در مورد باد خشکی در شورشی که توسط حزب کارگر نیز حمایت می‌شد.

اما امتیاز دیگر کنار گذاشتن اهداف ساختمانی اجباری پس از تهدید شورش توسط حداقل 50 نماینده محافظه‌کار بود، علی‌رغم اینکه حزب کارگر گفته بود از این اصلاحیه حمایت نمی‌کند. آبان نیوز این هفته فاش کرد که هزاران خانه جدید پس از اینکه یک سری از مقامات محلی پس از این تصمیم، طرح های خانه سازی خود را قطع یا به تعویق انداختند، در معرض خطر هستند.

برخی از نمایندگان باتجربه محافظه کار گفتند که سوناک با عدم رویارویی با گروه، یک ضعف بالقوه کشنده را آشکار کرده است. یکی گفت: «من فکر می‌کنم تعدادی از ما هستند که از عدم راه‌اندازی ضد شورش در مورد آن موضوع پشیمان هستیم.

یکی دیگر از وزیران سابق نیز گفت که شورش‌های آتی از جناح‌های مخالف حزب، به‌ویژه در مورد موضوعات بحث‌انگیز مانند برنامه‌ریزی و مالیات، در کار است.

چهره های کلیدی کابینه لیز تراس همچنین یک گروه فشار به نام گروه رشد محافظه کار تشکیل داده اند، از جمله وزیر پیشین سایمون کلارک، وزیر سابق محیط زیست، رانیل جایواردنا، و کلوئی اسمیت، دبیر سابق DWP.

این گروه به طور رسمی چهارشنبه شب با هدف حفظ فشار بر دولت در زمینه مالیات های پایین و همچنین اصلاحات طرفدار رشد، از جمله مقررات زدایی از برنامه ریزی، مراقبت از کودکان و مقررات تجاری، راه اندازی شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با بحث لیگ برتر و EFL، صعود و سقوط به دسته تغییر می کند | سیاست فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، مندر هفته‌های آینده، کاغذ سفید دولت …