شورش در میان کارکنان WEF بر سر نقش “آقای داووس” | داووس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آینده کلاوس شواب – آقای داووس برای بیش از نیم قرن – پس از انتقاد شدید کارکنان مجمع جهانی اقتصاد از رئیس خود و فقدان استراتژی جانشینی، به نقطه بحث در نشست امسال تبدیل شد.

گروهی از کارکنان فعلی و سابق WEF که با آبان نیوز تماس گرفتند گفتند که شواب 82 ساله برای خودش قانونی است و اطراف خود را با “هیچکس” احاطه کرده است که قادر به اداره سازمانی که او در اوایل دهه 1970 تأسیس کرده بود، نبود.

کلاوس به مدت 52 سال در راس WEF بوده است. وقتی به دنیا آمد [in 1938] 122 از 195 ایالت جهان در حال حاضر حتی وجود نداشتند. او به هیچکس در داخل و خارج از سازمان کاملاً بی پاسخ است.»

ما گروهی از کارمندان فعلی و سابق WEF هستیم. ما می خواهیم نقش خود را در ایجاد بحث در مورد نقش این سازمان در جهان ایفا کنیم.»

این گروه گفت که می خواهد ناشناس بماند. ما تردید داریم که جلو بیاییم زیرا کلاوس ارتباط بسیار خوبی دارد و حتی پس از ترک WEF می تواند زندگی را برای ما بسیار سخت کند.

گمانه‌زنی‌ها در مورد آینده شواب این هفته پس از انتشار مقاله‌ای در نشریه آنلاین Politico شدت گرفت که شرکای استراتژیک WEF – مشاغلی که سالانه 390 میلیون دلار (315 میلیون پوند) سرمایه‌گذاری می‌کنند – از نبود استراتژی جانشینی ناراضی بودند.

گروهی از کارکنان WEF گفتند که انتقادات خود را در پلتفرم رسانه اجتماعی LinkedIn ارسال کرده اند اما به درخواست WEF حذف شده اند، چیزی که سازمان آن را رد می کند.

در این پست ها که با آبان نیوز به اشتراک گذاشته شده است، آمده است: «آینده زیادی برای WEF فراتر از کلاوس وجود ندارد، نه تنها به این دلیل که جانشین مشخصی وجود ندارد، بلکه به این دلیل که هیئت مدیره او چنان لانه افعی است که رهبری ارشد به آن تبدیل خواهد شد. لحظه ای که پیرمرد بیرون می زند، به گلوی همدیگر می افتند.»

یکی از سخنگویان WEF گفت: «هیئت امنا درباره هر انتصاب رهبری سازمانی آینده تصمیم می گیرد. این انجمن دارای ساختار حاکمیتی نهادی قوی است تا از توانایی مستمر آن برای حمایت کامل از ماموریت خود اطمینان حاصل کند.

تونی بلر، نخست وزیر سابق بریتانیا، یکی از چهره های برجسته بین المللی است که با این نقش مرتبط بوده است.

گروهی از کارمندان گذشته و فعلی WEF توانایی سازمان را برای عملکرد بدون در راس شواب زیر سوال بردند.

در بسیاری از سازمان‌ها، نسل بعدی رهبری عالی در سطوح بالاتر مدیریت به طور ضعیفی قابل مشاهده است، اما در WEF، کلاوس خود را با گروهی از افراد بالا احاطه کرده است که به سختی می‌توان فهمید که چگونه می‌توان هر یک از آنها را جدی گرفت. هر کسی که در داخل یا خارج از سازمان پیامد داشته باشد.

کلاوس رهبران خود را با استفاده از همان معیارهایی که پوتین برای انتخاب نمایندگان مجلس دومای دولتی استفاده می‌کند انتخاب می‌کند: وفاداری، فریب، جذابیت جنسی. کیفیت افرادی که در بالا هستند منعکس کننده نوع افرادی است که برای بقیه سازمان کار می کنند.”

رئیس یک شرکت بریتانیایی موافقت کرد که به نظر می رسد هیچ جانشینی برای شواب وجود نداشته باشد. مدیر اجرایی گفت: “تصور من این است که او با چکمه هایش خواهد مرد.”

یکی دیگر از شرکت کنندگان قدیمی داووس از اینکه شواب اجازه داده است تا حدس و گمان ها در مورد آینده اش ظاهر شود ابراز شگفتی کرد. “اگر صادق باشم، آن را کمی بی احترامی می دانم [given everything he has done] اما او باید می دانست که این اتفاق می افتد و برای جلوگیری از آن اقداماتی انجام می داد.

مجمع جهانی اقتصاد یک بنیاد سوئیسی است و سهامدار ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن سرمایه داری دموکراتیک را احیا کرد – و پارادایم اقتصادی را تغییر داد | رابرت رایش

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، چگونه می توان همزمان با افزایش …