مامور سابق می گوید مخالفت اف بی آی با آزادی لئونارد پلتیه به دلیل انتقام جویی | امریکایی های اصیل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته یکی از ماموران ارشد سابق نزدیک به پرونده، که اولین آژانس داخلی است که خواستار عفو برای این فعال حقوق بومی که حداکثر در ایالات متحده بازداشت شده است، مخالفت مکرر FBI با آزادی لئونارد پلتیر ناشی از انتقام جویی و وفاداری های نابجا است. زندان های امنیتی برای تقریبا پنج دهه.

کولین رولی، یک مامور ویژه بازنشسته FBI که سابقه کارش 14 سال به عنوان وکیل قانونی در بخش مینیاپولیس بود، جایی که او با دادستان ها و مامورانی که مستقیماً در پرونده پلتیر دخیل بودند کار می کرد، به جو بایدن نامه ای برای آزادی پلتیه ارائه کرد.

راولی در نامه‌ای که در ماه دسامبر به رئیس‌جمهور ایالات متحده ارسال شد و منحصراً به اشتراک گذاشته شد، گفت: «به‌نظر می‌رسد که قصاص به‌عنوان دلیل اصلی و نه تنها دلیل برای ادامه آنچه از بیرون به نظر می‌رسد تبدیل به یک انتقام‌جویی «خانواده FBI» مبتنی بر احساسات شده است. روزنامه آبان نیوز.

رولی افزود: تمرکز دو سنت من که منجر به پیوستن من به فراخوان عفو ​​شد، بر اساس محکومیت طولانی مدت پلتیر و نیاز شدیدتر به رحمت ساده به دلیل سن بالا و رو به وخامت او است.

«دیگر بس است. اکنون باید به لئونارد پلتیه اجازه داده شود که به خانه برود.”

پلتیر، یکی از اعضای ثبت نام شده قبیله لاک پشت چیپوا و از تبار لاکوتا و داکوتا، به قتل دو مامور اف بی آی در جریان تیراندازی در منطقه حفاظت شده پاین ریج در داکوتای جنوبی در ژوئن 1975 محکوم شد. پلتیر رهبر جنبش سرخپوستان آمریکا بود AIM)، یک جنبش حقوق مدنی بومی که در مینیاپولیس تأسیس شد و توسط FBI نفوذ و سرکوب شد.

رولی به زمینه تاریخی که در آن تیراندازی رخ داد به عنوان «… رفتار ظالمانه وحشتناک و نادرست طولانی مدت با سرخپوستان در ایالات متحده اشاره می کند. [which] نقش کلیدی در قرار دادن ماموران و پلتیه در مکان نامناسب در زمان نامناسب داشت.

محاکمه قتل در سال 1977 – و جلسات بعدی آزادی مشروط – مملو از بی‌نظمی‌ها و نقض‌های دادرسی بود، از جمله شواهدی مبنی بر اینکه اف‌بی‌آی شاهدان را اجبار، مخفی و جعل کرده است.

پلتیر که اکنون 78 سال دارد، 46 سال از 47 سال گذشته را در زندان های با امنیت حداکثری به سر می برد. او همیشه تیراندازی به ماموران را رد کرده است. سال گذشته، کارشناسان سازمان ملل متحد پس از این که به این نتیجه رسیدند که حبس طولانی مدت وی معادل بازداشت خودسرانه است، خواستار آزادی فوری پلتیه شدند.

رولی که در سال 2004 بازنشسته شد، در مصاحبه ای اختصاصی با آبان نیوز درباره مداخله خود گفت که برای سال ها ماموران جدید با نسخه FBI از وقایع “تلقین” شده بودند.

حقایق مبهم هستند، و من نمی‌خواهم بگویم هر یک از این روایت‌ها درست است. من آنجا نبودم اما من می دانم که اگر واقعاً به عدالت اهمیت می دهید، اکنون مسئله واقعی رحمت، حقیقت و آشتی است. تداوم این روند برای تقریباً 50 سال واقعاً سطح انتقام جویانه سازمان را برای لئونارد پلتیه نشان می دهد.

وی گفت: «نسخه اصلی این است که انواع مشکلاتی در سرویس اطلاعاتی وجود دارد که در مجموع به دلایل یکسانی اصلاح نمی‌شوند: انطباق گروهی، غرور، و عدم تمایل به اعتراف به اشتباهات، بنابراین مشکلات سیستمی پوشیده می‌شوند و هرگز برطرف نمی‌شوند.» رولی، افشاگر 11 سپتامبر که به سنا درباره شکست های FBI در حملات تروریستی شهادت داد.

نیک استس، استادیار مطالعات سرخپوستان آمریکایی در دانشگاه مینه‌سوتا، گفت که حمایت رولی از بخشش پلتیر “تاریخی” بود.

او در تلاش است تا افسانه‌ای را که عمیقاً در فرهنگ FBI گنجانده شده است از بین ببرد … که از طریق نیروهای جوان تلقین‌کننده مانند رولی درباره گناه غیرقابل انکار پلتیر و بی‌تقصیر بودن احتمالی اف‌بی‌آی در دوران حکومت وحشت در منطقه حفاظت‌شده سرخپوستان پاین ریج به دست آمده است.» استس، داوطلب کمیته دفاع بین المللی لئونارد پلتیر گفت.

راولی در پاسخ به نامه مدیر فعلی آژانس اطلاعاتی در مخالفت شدید با آزادی پلتیه از طرف “کل خانواده FBI” – که اخیرا توسط انجمن ماموران ویژه سابق FBI به صورت آنلاین منتشر شد، به بایدن نامه نوشت.

کریستوفر رای پلتیر را به عنوان یک قاتل پشیمان توصیف کرد که به طرز وحشیانه ای دو نفر از ما را به قتل رساند – ماموران ویژه جک آر کولر و رونالد ویلیامز. بر اساس نامه رای به وکیل عفو وزارت دادگستری مورخ مارس 2022، تخفیف در حکم پلتیر “شکستن عزیزان قربانیان و توهین به حاکمیت قانون” خواهد بود.

اف‌بی‌آی با موفقیت‌آمیز با هر درخواست عفو و بخشش مخالفت کرده است.

اما مدت زمان اجرای اکثر احکام قتل بین 11 تا 18 سال است، در حالی که مارک پاتنام، اولین مامور اف‌بی‌آی که به دلیل خفه کردن خبرچین زن خود به قتل محکوم شد، پس از گذراندن تنها 10 سال از محکومیت 16 ساله خود آزاد شد. پلتیر به دو حبس ابد متوالی محکوم شد و یک افسر آزادی مشروط که پس از اذعان به اینکه شواهد کافی برای اثبات این محکومیت وجود ندارد، توصیه به آزادی وی کرد، تنزل رتبه شد.

رولی، که در دهه 1990 به نگارش مقاله ای از رئیس بخش مینیاپولیس در مخالفت با آزادی پلتیه کمک کرد، گفت: «ماهیت متفاوت پلتیر که نزدیک به نیم قرن پشت میله های زندان نگهداری می شد، قابل توجه است. “حقایق همه چیز هستند، نه وفاداری به خانواده FBI، نه آنها در مقابل ما، نه افراد خوب در برابر افراد بد.”

طرفداران پلتیه امیدوارند که مداخله رولی به حساب بیاید.

کوین شارپ، وکیل پلتیر که 18 ماه پیش آخرین درخواست عفو را ارائه کرد، گفت: «راولی با اقتدار صحبت می‌کند و می‌گوید که هیچ چیز او را در زندان توجیه نمی‌کند، فقط انتقام‌جویی، بنابراین نادیده گرفتن او به معنای چشم پوشی از آنچه اتفاق می‌افتد است. رولی قضیه را می داند. او اف‌بی‌آی را می‌شناسد و بر برخی از کسانی که مستقیماً درگیر بودند نظارت می‌کرد. او کشور هند را می شناسد، بنابراین زمینه را درک می کند که واقعاً مهم است.

به گفته شارپ که در ماه دسامبر از آن بازدید کرد، پلتیر در حال حاضر در زندانی با حداکثر امنیت در کلمن، فلوریدا نگهداری می‌شود، جایی که سلامت او پس از ابتلا به کووید-19 به شدت بدتر شده است. توصیه‌های متعدد این مرکز برای کاهش طبقه‌بندی پلتیه، به‌گونه‌ای که او بتواند به زندانی کمتر محدودتر نزدیک به خانواده‌اش منتقل شود، رد شده است.

«این یک پیرمرد کوچک با واکر است. شارپ، یک قاضی فدرال سابق که از سوی اوباما منصوب شد و در اعتراض به حداقل مجازات اجباری از سمت خود کناره‌گیری کرد، افزود: فقط اف‌بی‌آی نیست که انتقام جو است. او در سال 2018 پس از دریافت موفقیت آمیز عفو یک مرد سیاهپوست جوان سیاهپوست از سوی دونالد ترامپ که مجبور به زندانی کردنش شده بود، پرونده پلتیه را آغاز کرد.

به گفته شارپ، بخشش پلتیه تا آخرین روز روی کار آمدن ترامپ همچنان مطرح بود، اما در فهرست نهایی عفوهای رئیس جمهور که بیشتر از همکاران سابق و جنایتکاران یقه سفید بودند، قرار نگرفت.

وی افزود: این در مورد یک تیراندازی 10 دقیقه ای نیست. این در مورد صدها سال از آنچه قبل و دهه های بعد از آن گذشته است. به همین دلیل لئونارد پلتیر محکوم شد و به همین دلیل است که او هنوز در زندان است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …