“ذهنی ویران شده”: رافائل نادال قهرمان مجروح از مسابقات آزاد استرالیا تعظیم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رافا نادال، مدافع عنوان قهرمانی، روز چهارشنبه پس از تشدید مشکل لگن در جریان شکست 6-4، 6-4، 7-5 مقابل مک‌دونالد، از دور دوم مسابقات اوپن استرالیا خارج شد – آخرین حضور اسپانیایی در تاریخ آسیب دیده در ملبورن پارک

حذف نادال قرعه مردان را متزلزل می‌کند و در رقابت عناوین گرند اسلم پیچیدگی ایجاد می‌کند، نواک جوکوویچ قهرمان 9 بار می‌تواند در صورت کسب مقام دهم در استرالیا با 22 قهرمانی مهم اسپانیایی برابری کند.

نادال هنگام دویدن برای بک هند در ست دوم در راد لیور آرنا، لگن چپ خود را تغییر داد و پس از بازرسی از مربی در هنگام عقب افتادن 6-4، 5-3، برای تایم اوت پزشکی به خارج از زمین رفت.

او با چهره ای عبوس برگشت تا بازی را انجام دهد، اما حرکت او به وضوح تحت تاثیر قرار گرفت، به خصوص در سمت عقب او، و راه را برای مک دونالد برای پایان دادن به تلاش اسپانیایی برای سومین عنوان اوپن استرالیا هموار کرد.

نادال گفت که لگن او را برای چند روز اذیت کرده بود اما به اندازه بازی چهارشنبه نبود.

او به خبرنگاران گفت: «من نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد، اگر این عضله است، اگر (مفصل) است.

“من سابقه مشکلات لگن دارم. در گذشته مجبور شدم درمان هایی را انجام دهم، کمی به آن رسیدگی کنم. (این) این مقدار مشکل نبود. اکنون احساس می کنم نمی توانم حرکت کنم.”

در مسابقات آزاد استرالیا 2018، نادال به دلیل آسیب دیدگی لگن مجبور شد در ست پنجم از مرحله یک چهارم نهایی خود مقابل مارین چیلیچ کناره گیری کند.

قبل از شکست نادال در روز چهارشنبه، مک‌دونالد سخت‌گیر بازی فوق‌العاده‌ای داشت تا ست اول را بگیرد، پا به پای بازیکن 36 ساله مایورکا قرار گرفت و اکثر معاوضه‌های پایه را برد.

اگر شیاطینی از تنها دیدار قبلی آنها وجود داشت، ست های مستقیم توسط نادال در اوپن فرانسه 2020، مک دونالد آنها را در زمین سخت راد لیور آرنا پاک کرد.

مک‌دونالد می‌گوید: «او قهرمانی باورنکردنی است، او هرگز بدون در نظر گرفتن شرایط تسلیم نمی‌شود، بنابراین حتی بستن بازی مقابل یک بازیکن برتر مثل آن همیشه سخت است.

من سعی می‌کردم روی کاری که انجام می‌دادم متمرکز بمانم و او با کاری که انجام می‌داد مرا از این وضعیت خارج کرد.»

فیستی اسپانیایی برگشت، اما کافی نبود

نادال پس از تایم اوت به دادگاه بازگشت و تشویق های زیادی را به همراه داشت و هنگامی که سرویس را انجام داد تشویق های بیشتری به دست آورد.

با این حال، حالت عبوس او داستان را بازگو کرد، و او از بازیابی یک دراپ شات در بازی بعدی امتناع کرد و سرش را برای همراهانش تکان داد.

مک دونالد ست دوم را زمانی گرفت که نادال یک فورهند به تور زد و بازیکن اسپانیایی راکت خود را با ضربه محکم به صندلی خود در هنگام تغییر انتها کوبید.

نادال با تکیه بر سرویس‌ها و تکیه بر لمس، آمریکایی را به عمق ست سوم کشاند اما در نهایت با ضربه زدن به جلو مک‌دونالد و زدن یک شوت پاس توسط او، 6-5 شکسته شد.

نادال در آخرین سکوی ناامیدانه دروازه را هجوم آورد، اما «معجزه ملبورن» تکرار نشد، زمانی که در فینال کلاسیک سال گذشته از دو ست عقب افتاد و دانیل مدودف را شکست داد.

اگرچه فینال 2022 در زمره بهترین لحظات نادال قرار می گیرد، چپ دست بیش از سهم خود در اولین گرند اسلم سال درد دل داشته است.

در سال 2010، او مجبور شد از مرحله یک چهارم نهایی خود در برابر اندی موری کناره گیری کند، در حالی که 6-3 7-6 3-0 از بریتانیا عقب بود به دلیل آسیب دیدگی زانو که او را یک ماه از میادین دور کرد.

مصدومیت کمر او را در فینال سال 2014 مقابل استن واورینکا که در چهار ست شکست خورد مانع شد.

نادال گفت که “همیشه” برای بازنشستگی در برابر مک دونالد صدمه دیده است اما می‌خواهد بازی را به عنوان مدافع عنوان قهرمانی ببیند.

در حالی که می‌گفت در زندگی‌اش چیزی برای شکایت نداشت، اما آخرین مصدومیت همچنان در حال روده بود.

او گفت: “گاهی اوقات از این همه چیز از نظر آسیب دیدگی بسیار خسته می شوید.”

فقط نمی توانم بگویم در حال حاضر از نظر روحی تخریب نشده ام، زیرا دروغ می گویم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارگران خط تلفن 2.5 میلیون دلاری ائتلاف را برای کارفرمایان کنار می گذارند | رفاه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت کارگر خط تلفن بحث …