چگونه “اقدامات فوق العاده” می تواند فاجعه محدودیت بدهی را به تعویق بیندازد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جاشوا فراست، دستیار وزیر خزانه داری در امور بازارهای مالی، در سخنرانی در ماه دسامبر توضیح داد: «بن بست محدودیت بدهی نیز مکرراً اجرای سیاست مدیریت نقدینگی وزارت خزانه داری را مختل کرده است – با تأثیرات ضربه ای بر بازارهای پول».

آقای فراست افزود که وزارت خزانه داری معمولاً دارایی نقدی روزانه 600 تا 700 میلیارد دلار است، اما در طول بن بست محدودیت بدهی در سال 2021، روزهایی وجود داشت که به طرز دردناکی به صفر نزدیک شد. چنین شرایطی می تواند وزارت خزانه داری را مجبور به انجام اقدامات مخاطره آمیز مانند صدور صورت حساب های مدیریت نقدی در همان روز یا انجام بازخریدها کند.

آقای فراست که در نشست سالانه فروشندگان اولیه بانک فدرال رزرو نیویورک صحبت می کرد، گفت: «مواردی وجود داشت که ما پول نقد کافی برای انجام تعهدات روز بعد خود نداشتیم. در طول آن بن بست، وزیر یلن هشت نامه جداگانه به کنگره در مورد اهمیت اقدام برای رسیدگی به محدودیت بدهی نوشت.

جدول زمانی استفاده از این اقدامات نامشخص است.

کریستوفر کمبل، که از سال 2017 تا 2018 به عنوان دستیار وزیر خزانه داری برای مؤسسات مالی خدمت می کرد، گفت که از آنجایی که متغیرهای زیادی در بازی وجود دارد، اغلب دشوار است که تخمین دقیقی از دوره مهلت بین زمانی که سقف بدهی نقض می شود و زمانی که میزان بدهی نقض می شود. ایالات متحده به طور بالقوه به تعهدات خود عمل نمی کند.

آقای کمپبل گفت: «این به دریافت‌ها بستگی دارد، به وضعیت اقتصاد و نحوه عملکرد شرکت‌ها بستگی دارد. برخی از بازی‌های پوسته‌ای و بازی‌های حسابداری وجود دارند که وارد آن می‌شوند.

مرکز سیاست دو حزبی در گزارشی در سال 2021 گفت که زمان رسیدن به سقف بدهی در مدت زمانی که ممکن است اقدامات فوق العاده ادامه داشته باشد، نقش دارد. هزینه‌های کلان دولت در فوریه می‌تواند به این معنا باشد که X-date، زمانی که پول نقد دولت تمام می‌شود، زودتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد می‌آید، در حالی که دریافت‌های مالیاتی قوی آوریل می‌تواند زمان بیشتری را برای اقدامات فوق‌العاده برای روشن نگه داشتن چراغ‌ها بخرد.

خانم یلن در نامه خود به کنگره به طرز شومی گفت که “خزانه داری در حال حاضر نمی تواند تخمینی از مدت زمانی که اقدامات فوق العاده ما را قادر می سازد تا به پرداخت تعهدات دولت ادامه دهیم.” او سپس حدس زد که بعید است که پول نقد و اقدامات فوق العاده قبل از اوایل ژوئن تمام شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارز دیجیتال بریت کوین ممکن است تا پایان دهه استفاده شود | بانک انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، طبق برنامه هایی که توسط بانک …