امدادگران امید خود را برای یافتن بازماندگان در آپارتمان های دنیپرو که توسط موشک روسی مورد اصابت قرار گرفته است، رها می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیروهای امداد در اوکراین جستجو برای یافتن بازماندگان احتمالی حمله موشکی روسیه به یک ساختمان مسکونی در این کشور را لغو کردند. دنیپرو.

از زمان اعتصاب روز شنبه، آنها با زحمت مشغول جمع آوری آوارهای ساختمان مسکونی بودند.

تعداد قربانیان به 45 نفر رسید و 19 نفر همچنان مفقود هستند. در مرکز نجات، مایکولو برای نوه 11 ماهه گم شده خود و پدر پسر عزادار بود. کاترینا دختر میکولو در زیر آوار مجروح شده و به بیمارستان منتقل شد.

میکولو گفت: “برای دیدن آپارتمانی که دیگر آنجا نیست، جایی که فرزندانم بودند، نوه من، که در یک لحظه از بین رفت. لعنت به پوتین و تمام اطرافیانش.»

یک زن که از حمله موشکی جان سالم به در برده بود به محل بازگشته بود و با استفاده از مشعل سعی می کرد گربه خانگی خود را پیدا کند. نادیا یاروشنکو، 38 ساله، گفت که امیدوار بود حیوان خانگی اش بلیاش هنوز در آپارتمان طبقه دوم باشد، اما او نتوانست به خانه اش برسد زیرا راه پله ویران شده بود.

او گفت: «یک چشمش زرد و دیگری آبی است. او به نوعی یک گربه میهن پرست است. و نزد امدادگران نرفت. دیروز آمدیم، اینجا منطقه ممنوعه بود، ما را راه ندادند.»

ارتش اوکراین گفته است که این آپارتمان ها توسط یک موشک روسی X-22 مورد اصابت قرار گرفته است.

کرملین هدف قرار دادن این ساختمان را رد کرده است.

با این حال، در یک نمایش نادر از همبستگی با قربانیان جنگ، یک یادبود موقت در مرکز مسکو ظاهر شد. گل‌ها و اسباب‌بازی‌ها در پای بنای یادبود نویسنده برجسته اوکراینی لسیا اوکراینکا به همراه عکسی از ساختمان ویران شده و تابلویی با مضمون «دنیپرو. 14.01.2023» گذاشته شد.

بر اساس عکس ها و ویدئویی که در شبکه های اجتماعی روسیه منتشر شده است، مردم از روز دوشنبه شروع به ادای احترام کردند.

وزرای دارایی و اقتصاد اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در بروکسل برای بررسی تأثیرات اقتصادی و مالی جنگ روسیه بر اوکراین دیدار کردند.

نمایندگان پارلمان اروپا همچنین قرار است در مورد ایجاد یک دادگاه ویژه برای محاکمه روسیه به دلیل جنایات جنگی با رأی گیری که قرار است روز پنجشنبه برگزار شود، بحث کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …