گاراژ دوچرخه زیر آب سردرد ذخیره سازی ایستگاه آمستردام را حل می کند | هلند

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در زیر آب های شفاف و قایق های تفریحی در ایستگاه مرکزی آمستردام یک شاهکار مهندسی قابل توجه وجود دارد: یک گاراژ زیر آب برای 7000 دوچرخه.

این گاراژ که در 26 ژانویه افتتاح می شود، نتیجه یک پروژه 4 ساله 60 میلیون یورویی (53 میلیون پوندی) برای پاکسازی انبوه دوچرخه های زنگ زده به جا مانده از مسافران عجول و نصب ردیف هایی از پارکینگ های تمیز و ایمن در زیر زمین است که دوچرخه ها می توانند در آن قرار گیرند. به مدت 24 ساعت رایگان و سپس با هزینه 1.35 یورو در هر 24 ساعت.

یک پیاده‌روی متحرک شما را به سمت بالا به ایستگاه قطار می‌برد، جایی که هر روز بیش از 200000 سفر شروع و پایان می‌یابد. در کنار بندر IJ، پارک جدید دیگری با قیمت 25 میلیون یورو برای 4000 دوچرخه دیگر وجود دارد که روی ستون‌هایی در زمین جدید در IJ، درست چند اینچ بالاتر از خط متروی شمال-جنوب ساخته شده است.

پله‌های برقی به سمت پارک دوچرخه، اسکله بازسازی‌شده خارج از ایستگاه مرکزی آمستردام
پله برقی به پارک دوچرخه و اسکله بازسازی شده خارج از ایستگاه مرکزی آمستردام. عکس: سنای بوزتاس

ساخت گاراژ دوچرخه زیر آب، مستند در یک ویدیوی استاپ موشن تاثیرگذار، در سال 2019 آغاز شد و شامل تخلیه دریاچه ای از آب توسط ایستگاه اواخر قرن نوزدهم بود – که خود در سه جزیره ساخته شده توسط انسان ساخته شده بود.

بزرگترین سوله دوچرخه 🚲🚲🚲 شهرمان اواخر دی ماه درهای خود را باز می کند. برای ساخت پارکینگ، آب باید از Open Havenfront خارج شود. 4️⃣ سال کار را در 6️⃣0️⃣ ثانیه تماشا کنید. pic.twitter.com/J1GJM6PYmZ

— شهرداری آمستردام (@AmsterdamNL) 13 ژانویه 2023

چراغ‌های قرمز و سبز برای نشان دادن وجود فضا وجود دارد و از ماه آوریل یک سیستم پویا به مسافران نشان می‌دهد که کدام پارک دوچرخه دارای اتاق است و چه تعداد فضا آزاد است.

پیتر ویسر، مدیر پروژه دوچرخه شهرداری آمستردام، گفت: «ایستگاه مرکزی یکی از شلوغ ترین مکان های آمستردام است. بسیاری از دوچرخه سواران از این فضای عمومی گرانبها برای دوچرخه سواری و پارک استفاده می کنند. شهرداری برای بازگرداندن فضای عمومی به عابران پیاده، گردشگران و افراد دارای معلولیت، پارکینگ زیرزمینی دوچرخه (در این مورد، زیر آب) را تسهیل کرد.

ایستگاه مرکزی آمستردام
ایستگاه مرکزی آمستردام عکس: سنای بوزتاس

تعداد دوچرخه‌ها در این کشور کوچک از تعداد جمعیت بیشتر است – طبق آمار سازمان‌های موتوری BOVAG و RAI، حدود 23.4 میلیون دوچرخه در مقایسه با جمعیت 17.8 میلیون نفری. دوچرخه سواری بهترین شکل حمل و نقل در شهرهایی مانند آمستردام است. بر اساس آخرین آمار پایتخت، 835000 آمستردامر بین آنها به طور متوسط ​​665000 سفر با دوچرخه در روز انجام می دهند و 36 درصد از سفرها با دوچرخه انجام می شود (در مقایسه با 24 درصد با ماشین).

برای راه‌آهن، این پروژه در مورد آسان‌تر و جذاب‌تر کردن رفت‌وآمد است. Jeroen Wienen، سخنگوی ProRail، سازمان دولتی هلند که مسئول نگهداری و گسترش زیرساخت های شبکه راه آهن ملی است، گفت: “خیلی خوب است که مردم می توانند با دوچرخه خود بپرند، به ایستگاه برسند و به طور یکپارچه به سفر خود بروند.”

هلند یک کشور دوچرخه‌سواری واقعی است، بسیاری از مردم با دوچرخه به ایستگاه می‌آیند، و ما و شهرداری مطمئناً نمی‌خواهیم همه آن دوچرخه‌ها در اطراف قرار بگیرند. شما می خواهید به مردم مکان مناسبی ارائه دهید که بتوانند دوچرخه های خود را ایمن بگذارند، بنابراین خیابان ها برای محله زیبا و تمیز باشند.

مکان نامرتب پارکینگ دوچرخه در سطح سطحی در سال 2019
پارکینگ دوچرخه در سطح سطحی نامرتب که در سال 2019 در اینجا دیده شد، با پروژه پارکینگ زیرزمینی جایگزین شده است. عکس: Jochen Tack/Alamy

کارشناسان دوچرخه‌سواری – و آمستردامرزی‌ها خوشحالند که اسکله شهر دیگر محل ساختمان نیست – با اشتیاق از این پروژه استقبال کردند. مارکو ته بروملستروت، خودخواندهاستاد دوچرخه سواریو مدیر مؤسسه دوچرخه‌سواری شهری در دانشگاه آمستردام، گفت که کلید موفقیت آن در پیوند دادن اشکال تحرک است.

او گفت: “این یک پروژه دوست داشتنی است، زیرا یک پروژه دوچرخه سواری نیست.” این عامل موفقیت واقعی (و اغلب نامرئی) را در سیاست جابجایی و فضایی هلند قابل مشاهده می کند: ترکیب دوچرخه-قطار. قبلاً یک قفسه دوچرخه چند طبقه موقت وجود داشت که بلافاصله از روی آن سرازیر شد. این یکی از اشیای پر عکس آمستردام شد و شهرداری از آن خجالت کشید [it]”

لوکاس اسنایژه، مدیر تحقیق و حمایت در بنیاد حمایت از دوچرخه‌سواری BYCS، گفت که برای کشورهای دیگر درس‌هایی برای تشویق دوچرخه‌سواری «آخرین مایل» بیشتر با ارائه تسهیلات مناسب در ایستگاه‌های قطار وجود دارد. او گفت: «اولویت‌بندی دوچرخه‌سواری وسیله‌ای باورنکردنی برای فراگیرتر کردن شهرها است و همچنین باعث ارتقای جامعه، اعتماد و رفاه می‌شود.

اما te Brömmelstroet اشاره کرد که حتی این سرمایه‌گذاری 85 میلیون یورویی در زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری در مقایسه با پروژه‌های 9 میلیون خودروی هلندی بسیار ناچیز است. والتر پلوس ون آمستل، استاد لجستیک شهری در دانشگاه علوم کاربردی آمستردام، گفت که سالم ترین، ایمن ترین و پر جنب و جوش ترین شهرها عابران پیاده را تشویق می کنند. او گفت: «فکر می‌کنم این یک پروژه عالی است، اما توصیه من به شهرها این است: فراموش نکنید افرادی هم هستند که دوست دارند پیاده روی کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارینا ویگمن خوشحال است که به بث مید مجروح فرصت بهبودی می دهد | تیم فوتبال زنان انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارینا ویگمن، سرمربی تیم ملی انگلیس، …