اسقف های کلیسای انگلیس از ازدواج همجنس گرایان حمایت نمی کنند | آنگلیکانیسم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق گزارش ها، اسقف های کلیسای انگلستان از حمایت از تغییری که به کشیش ها اجازه می دهد با زوج های همجنس ازدواج کنند، خودداری کرده اند.

به گزارش بی‌بی‌سی، اسقف‌ها روز سه‌شنبه برای نهایی کردن توصیه‌ها پس از پنج سال مشورت و بحث در مورد موضع کلیسا در مورد تمایلات جنسی ملاقات کردند.

پخش کننده گفت که با چندین اسقف حاضر در جلسه صحبت کرده است که گفته اند تعالیم کلیسا مبنی بر اینکه ازدواج مقدس فقط بین یک مرد و یک زن وجود دارد تغییر نخواهد کرد و در ماه آینده در مجمع عمومی کلیسا به رأی گذاشته نخواهد شد.

ازدواج همجنس گرایان از سال 2013 در انگلستان و ولز قانونی شده است، اما کلیسا با تغییر قانون آموزش خود را تغییر نداد.

وب‌سایت کلیسای انگلستان بیان می‌کند که در حالی که خادمین نمی‌توانند ازدواج‌های همجنس‌گرایان را انجام دهند یا برکت دهند، «کلیسای محلی شما هنوز در کنار شماست» و از مردم برای دعا کردن در آنجا استقبال می‌شود «یا از ما بخواهید برای شما دعا کنیم».

تصمیم مبنی بر عدم حمایت از این تغییر پیش از مجمع عمومی، کلیسا را ​​در تضاد با کلیسای اسکاتلند قرار می دهد، کلیسایی که در ماه مه در مجمع عمومی خود رای داد تا وزرای محله و شماس ها در صورت تمایل با زوج های همجنس ازدواج کنند.

در ماه آگوست، جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری، اذعان کرد که «اختلافات عمیق» در کلیسا وجود دارد، زیرا او به دلیل تأیید مجدد اعلامیه انگلیکن در سال 1998 در رد ازدواج همجنس‌گرایان با انتقاد مواجه شد.

سندی توکسویگ، کمدین و مجری تلویزیونی که همجنسگرا است، گفت که به دنبال «اشتباه وحشتناک» رهبران مذهبی در تأیید مجدد قطعنامه ای که گفته بود ازدواج «بین یک مرد و یک زن» است، زندگی افراد دگرباش جنسی+ در خطر است. و اینکه روابط همجنس‌گرایان “با کتاب مقدس ناسازگار است”.

ولبی در پاسخ گفت که جامعه انگلیکن، که کلیسای انگلستان بخشی از آن است، “گروه پیچیده ای از کلیساها” با “تفاوت های عمیق در بسیاری از زمینه ها” است.

اما او در کنفرانس لمبث، جلسه اسقف های آنگلیکن که در تابستان امسال برگزار شد، گفت که نمی تواند و نمی تواند کلیساها را به دلیل انجام ازدواج همجنس گرایان مجازات کند.

در ماه نوامبر، اسقف آکسفورد ارشدترین روحانی شد که خواستار تغییر شد، زیرا گفت که کلیسا باید ازدواج همجنس گرایان را هم برای جماعت و هم برای روحانیانش مجاز کند.

کشیش استیون کرافت گفت که می‌خواهد «درد و ناراحتی حاد افراد LGBTQ+ در زندگی کلیسا» را تصدیق کند.

در مقاله ای طولانی، اسقف گفت که متاسفم که کلیسای انگلیس در «دستیابی به تصمیمات و تمرین بهتر در مورد این موضوعات» «اینقدر کند» عمل کرده است و به دلیل «آهسته تغییر کردن» نظرات خود عذرخواهی کرد.

اما اسقف همچنین گفت که روحانیون باید این گزینه را داشته باشند که از هیچ ترتیبات جدیدی استفاده نکنند و گفت که باید به رسمیت شناخته شود که این یک “موقعیت مشروع و شرافتمندانه” برای کسانی است که می خواهند “نگرش سنتی به ازدواج و تمایلات جنسی انسانی” را حفظ کنند. “.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اعتراضات در جزایر سلیمان به دلیل برکناری سیاستمدار منتقد کلیدی چین با رأی عدم اعتماد | جزایر سلیمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیر یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های …