رافائل نادال با شکست مقابل مک‌دونالد از مسابقات آزاد استرالیا کنار رفت | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رافائل نادال امسال در میانه یکی از ضعیف‌ترین دوره‌های حرفه‌ای خود به مسابقات آزاد استرالیا بازگشت، و با رقابت با زمان برای یافتن اعتماد به نفس و احساس در برابر گروهی از رقبا مصمم به استفاده از یک فرصت نادر در برابر یک قهرمان آسیب‌پذیر بود. .

علیرغم تمام تلاش‌های او برای رویارویی با این چالش، همانطور که اغلب در طول دوران حرفه‌ای‌اش انجام می‌دهد، تورنمنت نادال در بعدازظهر چهارشنبه به پایان تلخی رسید زیرا او قبل از تسلیم شدن به بدنش به شدت با فرم خود مبارزه کرد. پس از مصدومیت در حین عقب افتادن در ست دوم، مدافع عنوان قهرمانی و نفر اول در دور دوم با نتایج 6-4، 6-4، 7-5 مغلوب مک‌دونالد بی‌نظیر آمریکایی شد.

نادال پس از شکست مقابل فرانسیس تیافو در دور چهارم اوپن آمریکا در شش بازی از هفت مسابقه قبلی خود به ملبورن آمده بود و این شکست جدید سومین باخت این بازیکن 36 ساله از چهار مسابقه در سال 2023 است. چهارمین باخت نادال به یک بازیکن آمریکایی در چهار ماه گذشته پس از باخت به تامی پل و تیلور فریتز در تورنمنت های اخیر.

نادال در طول پیروزی نامناسب خود در دور اول در چهار ست مقابل جک دریپر، از بهترین حالت خود فاصله داشت و بازی او همچنان با اشتباهات غیرقابل اجباری همراه بود، حتی زمانی که دریپر از گرفتگی عضلات رنج می برد. اما نادال امیدوار بود که صرف پیروزی یک گام رو به جلو کافی باشد.

در عوض، او حتی صاف تر از قبل به راد لیور آرنا بازگشت. در حالی که نادال با یک سرویس وخیم و پرخطا بازی را شروع کرد و در همان اوایل با مشکل مواجه شد، مک‌دونالد به خوبی سرویس را وارد مسابقه کرد، با حرکت خود فشار را کم کرد و دائماً به دنبال حمله با ضربه‌های نرم و زود هنگام توپ بود، مک‌دونالد بیشتر توپ را به نمایش گذاشت. توجه او به حمله به فورهند نادال بود و او به طور مداوم آنچه را که معمولاً یکی از ترسناک ترین ضربه های بازی است شکست.

در اواخر ست اول، به نظر می رسید که نادال ریتم بیشتری پیدا کرده بود و در سرویس مک دونالد در امتیاز 4-5 با یک برنده پرشور فورهند از روی خط، یک بریک پوینت ایجاد کرد. اما در همان نقطه بعدی، او بازگشت خود را از سرویس اول نرم رد کرد. مک‌دونالد با آرامش به خود آمد و در را محکم بست.

در مقابل دریپر، نادال به سختی تلاش کرد تا از طریق زمین ضربه بزند و به طور مداوم دفاع قوی مک دونالد را از خط پایه سوراخ کند. این آمریکایی که با ضربه قبلی و مسطح‌تر خود شادی بیشتری پیدا کرد، سرویس را شکست و ست دوم را باز کرد.

در حالی که نادال با یک ست و یک بریک در 3-4 عقب افتاد، او در یک فورهند دفاعی حرکت کرد و با چنگ زدن به ناحیه شکم خود را بالا کشید. از آن نقطه به بعد، نادال دیگر نمی‌توانست توپ‌ها را تعقیب کند و شاهد بود که سرویس‌های متعددی از کنار او عبور می‌کردند. پس از اینکه مک‌دونالد سرویس را نگه داشت تا 5-3 پیش بیفتد، نادال در حالی که تماشاگران راد لیور آرنا ساکت شدند، تایم اوت پزشکی خارج از زمین گرفت.

نادال حتی در حالی که به دورنمای شکست خیره شده بود – همسرش مری در میان جمعیت اشک می‌ریخت – قدرت ذهنی خود را در حالی که تلاش می‌کرد تا پایان بازی ادامه دهد، نشان داد. واضح بود که یک نادال که دچار مشکل شده بود تقریباً شانس برنده شدن سه ست متوالی را داشت، اما او سرویس خود را در ست سوم حفظ کرد تا اینکه بالاخره مک‌دونالد سرویس را شکست و مسابقه را تمام کرد و به روز بد نادال پایان داد و در عین حال بزرگترین برد دوران حرفه‌ای خود را به دست آورد. .

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استارت‌آپ استرالیایی Recharge برنده مناقصه شرکت باتری‌ساز بریتانیایی از بین رفته Britishvolt | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک شرکت استرالیایی نوظهور که هنوز …