“بسیار نادر”: مشاهده کروکودیل گزارش شده در جنوب شرقی کوئینزلند جرقه تحقیقات | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارشناسان حیات وحش در حال بررسی گزارشی از مشاهده یک کروکودیل سه متری در نزدیکی یک مکان توریستی محبوب در جزیره ای در سواحل بریزبن هستند.

محیط بانان پارک های کوئینزلند و خدمات حیات وحش در حال نصب علائم هشدار دهنده تمساح و جست و جوی منطقه با پهپادها پس از مشاهده در میورا اسپرینگز در جزیره استرادبروک شمالی، همچنین به عنوان مینجریبا، هستند.

به گزارش کویر میل، مارک جونز، مالک سنتی و مالک Straddie Adventures، از مشاهده کروکودیل هنگام میزبانی یک تور کایاک با 9 نفر در صبح روز چهارشنبه خبر داد.

محیط بانان QPWS در حال بررسی گزارش های مربوط به یک تمساح در Minjeribah (جزیره Stradbroke) هستند. مشاهده تمساح در Minjeribah بسیار غیر معمول است. Minjeribah به عنوان زیستگاه معمولی کروکودیل در نظر گرفته نمی شود.
برای اطلاعات بیشتر به: https://t.co/1AYDKcvc8k مراجعه کنید pic.twitter.com/LOdqJC8DN7

– محیط زیست کوئینزلند (@QldEnvironment) 18 ژانویه 2023

جونز به روزنامه گفت که شوکه شده است و تا به حال تمساح را در جزیره ندیده و نشنیده است.

او گفت: «آنجا در کایاک نشسته بودم و در آنجا صحبت می‌کردم… فکر می‌کردم که برای شروع یک چوب است.

«به زیر رفت… سپس دوباره به سمت بالا آمد، حدود 10 تا 15 متر دورتر. داشتم می چرخیدم.»

رنجرهای شرکت بومی Quandamooka Yoolooburrabee این گزارش را دریافت کردند اما اداره محیط زیست ایالت تاکید کرد که مشاهده هنوز تایید نشده است.

سخنگوی بخش از بازدیدکنندگان و ساکنان خواست به دلایل ایمنی از چشمه های میورا دوری کنند و به محیط بانان اجازه دهند تا تحقیقات خود را کامل کنند.

آنها گفتند: “تحقیق مشخص خواهد کرد که آیا یک تمساح در Minjeribah وجود دارد.”

“هر تمساح تایید شده که در Minjeribah حضور دارد، صرف نظر از اندازه، [will be] هدف حذف از طبیعت است.”

این وزارتخانه گفت که مشاهده “بسیار غیرمعمول” بوده و مینجریبا به عنوان “زیستگاه معمولی کروکودیل” در نظر گرفته نمی شود.

دکتر داریل مک فی، دانشمند دریایی دانشگاه باند، گفت که اگر این حیوان پیدا شود، “بسیار نادر” و “رویداد یک در 100 سال” خواهد بود.

من فکر می کنم فردی که آن را گزارش کرده بسیار معتبر است. او یک مالک سنتی محلی است، اما همچنین کسی است که زمان زیادی را روی آب سپری کرده است، بنابراین من مطمئناً به چیزی که او دیده است اعتبار می دهم.

این امکان پذیر است، اما به وضوح بسیار نادر است که یک کروکودیل در این جنوب دور باشد.

مک فی، نویسنده کتاب «تاریخ زیست محیطی و بوم شناسی خلیج مورتون»، گفت که یک تمساح در سال 1905 در رودخانه لوگان به ضرب گلوله کشته شد، اما شایعه شده بود که یک حیوان خانگی آزاد شده است.

او گفت که این یکی می‌توانست آزاد شده باشد، اگرچه بعید است، یا می‌توانست از جنوب شناخته‌شده‌ترین محدوده کروکودیل‌ها در خلیج هروی منحرف شده باشد.

او افزود که کروکودیل ها می توانند فواصل زیادی را در دریا حرکت دهند، به ویژه پس از وقوع سیل.

او همچنین تعجب کرد که یک کروکودیل قبل از اینکه دیده شود چه مدت می تواند در Minjeribah بوده باشد و یک حیوان بزرگ سه متری می تواند در این منطقه از چه چیزی تغذیه کند.

مک فی گفت: “بنابراین مطمئناً هر سگی در منطقه ممکن است در معرض خطر باشد.”

او گفت: “این چیزی است که ما باید بیشتر در مورد آن فکر کنیم، با فرض اینکه کروکودیل تایید شده باشد.”

شناخته شده نیست که کروکودیل ها در چنین اقلیم های جنوبی رفت و آمد می کنند، با “کشور کروک” که از رودخانه بوین در جنوب گلادستون شروع می شود و به سمت شمال، تا ساحل شرقی و در شمال کوئینزلند گسترش می یابد.

پروفسور کریگ فرانکلین از دانشگاه کوئینزلند می گوید کروکودیل ها می توانند 60 کیلومتر در روز حرکت کنند.

آنها از سیستم رودخانه ای به سیستم رودخانه ای دیگر حرکت می کنند. فرانکلین سال گذشته به آبان نیوز استرالیا گفت: آنها می توانند بیش از شش ساعت زیر آب بنشینند و پنهان بمانند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …