“دور به زمین”: خدمات بهداشت ملی بریتانیا چگونه به حمایت از زندگی ختم شد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

وضعیت سرویس بهداشت ملی بریتانیا که زمانی مورد تحسین قرار می گرفت، وخیم است.

این هفته شاهد دور جدیدی از اعتصابات پرستاران در انگلیس و اقدامات صنعتی بیشتر توسط خدمه آمبولانس در انگلیس و ولز است. بیماران هنگام تماس با اورژانس با تاخیر 12 ساعته مواجه می شوند و اگر در نهایت به بیمارستان برسند، در راهروهایی با تخت هایی با کمبود مزمن مواجه می شوند، در حالی که رکورد 6.8 میلیون نفر تنها در انگلیس و ولز در لیست انتظار بیمارستان هستند. .

اما همیشه اینطور نبود.

NHS موقعیت ارزشمند خود را از دست داد بهترین سیستم سلامت در میان 11 کشور ثروتمند تنها چند سال پیش، به دلیل تأخیر و مشکلات در دسترسی به مراقبت، که توسط صندوق مشترک المنافع مستقر در ایالات متحده رتبه بندی شده بود، به رتبه چهارم سقوط کرد.

بنابراین چگونه این اتفاق افتاد، و تشخیص برای بازگرداندن NHS به سلامتی بد چیست؟

“ما به افراد بیشتری نیاز داریم”

عوامل متعددی به زانو در آوردن NHS کمک کرده است.

کمبود نیروی انسانی در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی سیستم مراقبت های بهداشتی است که تعداد پرسنل و حفظ آن جزو نگرانی های اصلی است.

از سپتامبر 2022، تقریباً وجود داشت 134000 جای خالی در NHS، حدود 10٪ از کل نیروی کار آن را تشکیل می دهد. با 1.2 میلیون کارگر، یکی از بزرگترین کارفرمایان در اروپا است.

گفت: “بخشی از مشکل به ترک کارمندان مربوط می شود و یکی از عناصر آن به پرداخت حقوق مربوط می شود.” مارک دایان، رئیس امور عمومی در Nuffield Trust، یک اتاق فکر مستقل سلامت. “این زمینه فشار زیادی بر خدمات است.”

صدهزار پرستار و هزاران راننده آمبولانس دیگر در ماه دسامبر دست به اعتصابات تاریخی زدند و به دلیل حقوق و نگرانی در مورد ایمنی بیمار، در بحبوحه بحران، دست از کار کشیدند.

در اسکاتلند، جایی که دولت مستقل نیکولا استورجن NHS را اداره می‌کند، اعتصاب پرستاران این هفته پس از توافق برای بحث در مورد پیشنهاد جدید دستمزد متوقف شد.

دلایل کمبود کارگران متنوع و اغلب با یکدیگر همپوشانی دارند.

“این [crisis] به خاطر کووید نیست این به خاطر جنگ در اوکراین نیست. دکتر جان پونتیس، مشاور بازنشسته متخصص اطفال و رئیس مشترک NHS ما را عمومی نگه دارید کمپین، به یورونیوز گفت.

او گفت: “این به دلیل شکست برنامه ریزی دولت است.” اگر پرسنل کافی نداشته باشید نمی توانید یک سرویس کارآمد را اجرا کنید، آنها اولین چیزی هستند که به آن نیاز دارید.

کمبود نیروی انسانی نیز باعث ایجاد یک چرخه معیوب آبشاری شد. بدون پرسنل کافی، دیگران دسته دسته این حرفه را ترک کرده اند و به دلیل بار کاری بیش از حد به نقطه شکست رسیده اند.

بیشتر از 40000 پرستار NHS را ترک کردند در سال منتهی به 2022 – معادل یک در نه.

دکتر پونتیس گفت: «دولت می‌گوید که افراد بیشتری را استخدام می‌کند… اما پس از چند ماه آن‌ها را ترک می‌کنند زیرا بسیار استرس‌زا است».

او همچنین به این نکته اشاره کرد که چگونه برگزیت کمبود کارکنان را تشدید کرده است، هرچند افزود که NHS حتی قبل از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مشکلات بزرگی داشت.

داده‌های منتشر شده توسط شورای پرستاری و مامایی (NMC) در ماه می نشان داد که تعداد پرستاران در بریتانیا 58000 کمتر از تعداد پرستاران قبل از برگزیت است.

تحلیل آنها می‌گوید: «پرستاری در حوالی زمان رفراندوم، با پایان یافتن استخدام انبوه و شروع آزمون زبان جدید، شاهد سقوط بسیار چشمگیرتری در مهاجرت اتحادیه اروپا و EFTA بود».

“همه چیز در مورد کاهش هزینه های عمومی است”

در قلب این پول است.

دایان با اشاره به اینکه سرمایه گذاری ناکافی مزمن برای کارکنان و همچنین ساختمان ها و تجهیزات جدید، ظرفیت بیمارستان ها برای درمان بیماران را به شدت کاهش داده است، گفت: «در درازمدت، بودجه مطابق با تقاضای خدمات نیست. .

او به یورونیوز گفت: «تخت‌های بیمارستان بسیار پر است. این امر پذیرش افراد و فرستادن آنها به خانه را در شرایط خوبی دشوار می کند.

اندکی پس از آنکه محافظه کاران در سال 2010 حکومت را به دست گرفتند، سیاست ریاضت اقتصادی را دنبال کردند و در تلاشی بحث برانگیز برای کاهش بدهی عمومی، هزینه ها را کاهش دادند.

دکتر پونتیس می‌گوید NHS با افزایش بودجه 1 تا 1.5 درصد برای چندین سال هدف قرار گرفت.

او توضیح داد که در حالی که این به “سیاستمداران اجازه داد تا بگویند پول بیشتری به NHS داده اند”، در واقع به معنای کاهش واقعی بودجه بود، زیرا تورم افزایش یافت و جمعیت بزرگتر شد.

حتی اگر یک پوند اضافی به NHS بدهید، باز هم می‌توانید بگویید که بیش از همیشه به آن پول داده‌اید.»

داده‌های بنیاد سلامت نشان می‌دهد که بریتانیا در دهه گذشته حدود 20 درصد کمتر از کشورهای مشابه اروپایی برای سلامت هر سال هزینه کرده است.

پرستاران بار سنگین این محدودیت دستمزد را متحمل شده اند. دستمزد آنها برای چندین سال متوقف شده است و قدرت خرید آنها را کاهش می دهد حتی با افزایش هزینه های زندگی – وضعیتی که تنها با تورم فزاینده سال گذشته و افزایش قبوض انرژی بدتر شد.

برای اکثر پرستاران در سراسر بریتانیا، حقوق واقعی از سال 2010 تا 20 درصد کاهش یافته است. کالج سلطنتی پرستاری.

“یک سیستم دو لایه در حال ظهور است”

از آنجایی که لیست های انتظار برای عمل در هرج و مرج طولانی تر می شود، تعداد فزاینده ای از بیماران به پرداخت هزینه خدمات NHS از جیب خود متوسل می شوند که تأثیر عمیقی بر ماهیت مراقبت های بهداشتی در بریتانیا دارد.

بر اساس ارقام منتشر شده توسط این سازمان بین سال‌های 2019 تا 2022، افرادی که برای درمان خود پرداخت می‌کنند، بیش از 33 درصد افزایش یافته است. شبکه اطلاعات مراقبت های بهداشتی خصوصی در دسامبر منتشر شد.

آب مروارید رایج ترین روشی است که هزینه پرداخت می شود، اما تعویض مفصل ران و زانو – که معمولا برای افراد مسن نیاز است – نیز افزایش زیادی داشته است.

دایان با اشاره به پیامدهایی که برای اعضای فقیر جامعه داشت، گفت: «شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد این افزایش به دلیل زمان انتظار طولانی در NHS است.

او به یورونیوز گفت: «در حالی که افراد با شرایط بهتر ممکن است زمانی که نمی توانند مراقبت به موقع دریافت کنند، سرمایه خود را تامین کنند، اما افراد کم برخوردار به مراقبت های بهداشتی دسترسی ندارند یا به موقع آن را دریافت نمی کنند.

“مراقبت به افرادی اختصاص می‌یابد که هزینه‌های آن را پرداخت می‌کنند تا افرادی که بیشتر به آن نیاز دارند، که کاملاً برخلاف آنچه NHS قرار است در آنجا باشد.”

برخی دیگر این استدلال‌ها را حتی بیشتر از این پیش می‌برند و ادعا می‌کنند که بحران فعلی نشان‌دهنده انگیزه اساسی دولت محافظه‌کار برای خصوصی‌سازی این سرویس است و آن را به مدل پرداختی تغییر می‌دهد.

دکتر پونتیس می گوید: «این یک الگوی کلاسیک با خدمات عمومی است. «اگر می خواهید از شر آنها خلاص شوید، پول آنها را کم می کنید. سپس مردم خواهند گفت، این وحشتناک است، ما باید کاری متفاوت انجام دهیم.

“این چیزی است که در حال حاضر در بریتانیا اتفاق می افتد.”

جرمی هانت، وزیر سابق بهداشت، که اکنون به عنوان وزیر خزانه‌داری صاحب کیف است، کتابی را نوشت که خواستار جایگزینی NHS با سیستم بازار بیمه شد.

دولت قبلاً ادعا کرده بود که هرگز NHS را خصوصی نخواهد کرد، و در یک نظرسنجی Ipsos Mori در سال 2017، 9 نفر از ده نفر موافق بودند که NHS باید دارای بودجه مالیاتی باشد، در محل استفاده رایگان باشد و مراقبت جامع برای همه شهروندان ارائه دهد.

پونتیس گفت: «مردم در این کشور، تا همین اواخر، از این امنیت عظیم برخوردار بودند، که اگر بیمار باشند، بدون توجه به پولی که در بانک داشته باشند، درمان خوبی خواهند داشت.

“ما در واقع آن را بدیهی گرفته ایم — این بخشی از مشکل است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …