بن والاس و وزرای دفاع اتحادیه اروپا به آلمان برای ارسال تانک به اوکراین فشار خواهند آورد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، به همتایان خود از لهستان و کشورهای بالتیک در استونی خواهد پیوست تا آخرین تلاش را برای اعمال فشار بر آلمان برای صدور مجوز ارسال تانک های لئوپارد 2 به اوکراین در این هفته انجام دهد.

نشست موسوم به “ائتلاف پلنگ” متشکل از کشورهایی که مایل یا مشتاق ارسال تانک های غربی به کیف هستند، یک روز قبل از گردهمایی گروهی متشکل از 50 وزیر دفاع در رامشتاین آلمان برگزار می شود تا درباره محموله های تسلیحاتی آینده به اوکراین گفتگو کنند.

منابع دفاعی گفتند که هدف از نشست روز پنجشنبه «تشویق آلمانی‌ها» بود، اگر تا آن زمان تصمیمی از سوی برلین اتخاذ نشده باشد، اگرچه اولاف شولز، صدراعظم آلمان، قرار است بعدازظهر چهارشنبه در نشست داووس سخنرانی کند.

آندری دودا، رئیس‌جمهور لهستان که روز سه‌شنبه در مجمع جهانی اقتصاد داووس سخنرانی می‌کرد، گفت: تصمیم مثبت برلین برای اجازه صادرات مجدد تانک‌های Leopard 2 ساخت آلمان «بسیار، بسیار، بسیار، بسیار مورد نیاز» است. گروهی از کشورهای ناتو می خواستند برای کمک به تشکیل یک تیپ زرهی که می تواند به اوکراین داده شود، گرد هم آیند.

وی افزود: «ولودیمیر زلنسکی چند بار از من درخواست حمایت نظامی کرد. او به من گفت: “آندری، ما به آن تانک های مدرن نیاز داریم زیرا این تنها راه برای متوقف کردن تهاجم روسیه است.”

اوایل این هفته، بریتانیا اعلام کرد که یک اسکادران متشکل از 14 تانک چلنجر 2 خود را به کیف اهدا خواهد کرد، اما این تعداد بسیار کمتر از 100 تانک حداقلی است که کارشناسان گفته‌اند برای اجازه دادن به نیروهای اوکراینی برای دستیابی به موفقیت در برابر روسیه لازم است.

با این حال، بیش از 2300 تانک لئوپارد 2 در 13 کشور از جمله آلمان در سرتاسر اروپا موجود یا در انبار موجود است و اگر گروهی از کشورها برخی از تانک های خود را اهدا کنند، می تواند نیروی قابل توجهی در میدان نبرد ایجاد کند.

مجوز برلین برای صادرات مجدد این تانک ها لازم است، زیرا این تانک ها در اصل در آلمان ساخته شده بودند و این کشور به ویژه در مورد انجام هرگونه حرکتی که از سوی مسکو به عنوان تشدید تنش قابل توجه تفسیر شود، محتاطانه عمل کرده است. سیاستمداران همچنین به تاریخ جنگ جهانی دوم این کشور توجه دارند.

فنلاند اعلام کرده است که مایل است تانک‌های لئوپارد 2 را در کنار لهستان اهدا کند و سنا مارین، نخست‌وزیر این کشور، به مجمع جهانی اقتصاد گفت که لازم است تا زمانی که لازم است از اوکراین در مبارزه با روسیه حمایت شود.

من فکر می کنم تنها پیامی که باید ارسال کنیم این است که تا زمانی که لازم باشد از اوکراین حمایت خواهیم کرد. مارین گفت: یک سال، دو سال، پنج سال، 10 سال، 15 سال.

روز دوشنبه، والاس گروهی از کشورهایی را که مایل به اهدای تانک های ساخت آلمان هستند، به عنوان اعضای “ائتلاف پلنگ” توصیف کرد. او از “همکاران آلمانی من” خواست تا با صادرات مجدد موافقت کنند.

مسکو غرب را به راه اندازی جنگ نیابتی علیه خود متهم کرد، زیرا اعلام کرد که قصد دارد تعداد ارتش عادی خود را به 1.5 میلیون نفر افزایش دهد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که دلیل این تصمیم “از جنگی نشأت می گیرد که کشورهای غرب جمعی به راه انداخته اند”.

روسیه در 24 فوریه 2022 تهاجم خود را به اوکراین آغاز کرد و در حال حاضر پس از 11 ماه درگیری حدود یک ششم از خاک اوکراین را در شرق و جنوب اشغال کرده است. پس از اینکه اوکراین از حمله اولیه بهار گذشته جان سالم به در برد، غرب به تدریج کمک های نظامی خود به کیف را افزایش داده است.

شولز روز سه شنبه پس از استعفای کریستین لامبرشت، وزیر دفاع جدید را منصوب کرد. بوریس پیستوریوس، وزیر کشور کهنه کار ایالت شمالی نیدرزاکسن در دهه گذشته، درست قبل از نشست روز جمعه رامشتاین این سمت را بر عهده می گیرد.

پیستوریوس یکی از اعضای حزب سوسیال دموکرات شولتز است، اما انتصاب او غافلگیرکننده بود، به ویژه به این دلیل که او در آلمان شهرت پایینی دارد و در سطح بین المللی کمتر شناخته شده است. او به عنوان یک سیاست گذار تیز زبان و بدون مزخرف شهرت دارد.

وزیر جدید قرار است روز پنجشنبه با همتای آمریکایی خود، لوید آستین، دیدار کند. پیستوریوس مدت کوتاهی پس از انتصابش گفت: «من اهمیت این کار را می دانم. “برای من مهم است که سربازان را از نزدیک درگیر کنم و آنها را با خود ببرم.”

رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، معاون صدراعظم و یکی از رهبران حزب سبز در ائتلاف حکومتی، گفت اولین تصمیم حیاتی وزیر دفاع جدید در مورد موضوع تانک برای اوکراین خواهد بود.

هابک در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد قبل از اعلام این خبر گفت: زمانی که آن شخص، وزیر دفاع اعلام شود، این اولین سوالی است که آنها باید به طور مشخص درباره آن تصمیم بگیرند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …