پنتاگون تسلیحات ذخیره شده آمریکایی در اسرائیل را به اوکراین می فرستد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – مقامات آمریکایی و اسرائیلی می گویند که پنتاگون در حال بهره برداری از انبار بزرگ اما کمتر شناخته شده مهمات آمریکایی در اسرائیل است تا به نیاز شدید اوکراین به گلوله های توپخانه در جنگ با روسیه کمک کند.

این انبار تسلیحات و مهمات را در اختیار پنتاگون قرار می دهد تا در درگیری های خاورمیانه از آن استفاده کند. ایالات متحده همچنین به اسرائیل اجازه داده است که در مواقع اضطراری به این تجهیزات دسترسی داشته باشد.

درگیری اوکراین به یک جنگ فرسایشی تحت هدایت توپخانه تبدیل شده است و هر طرف هر روز هزاران گلوله شلیک می کند. مهمات اوکراین برای تسلیحات دوران شوروی کم شده است و تا حد زیادی به شلیک توپخانه و گلوله های اهدایی ایالات متحده و سایر متحدان غربی روی آورده است.

تحلیلگران نظامی می گویند که توپخانه ستون فقرات قدرت آتش نبرد زمینی را برای اوکراین و روسیه تشکیل می دهد و نتیجه جنگ ممکن است به این بستگی داشته باشد که کدام طرف ابتدا مهماتش تمام شود. در شرایطی که ذخایر تسلیحاتی در ایالات متحده فشرده شده است و سازندگان تسلیحات آمریکایی هنوز قادر به هماهنگی با سرعت عملیات میدان نبرد اوکراین نیستند، پنتاگون برای پر کردن این شکاف به دو منبع جایگزین گلوله روی آورده است: یکی در کره جنوبی و دیگری در اسرائیل. استفاده از آن در جنگ اوکراین قبلا گزارش نشده بود.

ارسال صدها هزار گلوله توپ از این دو انبار برای کمک به تداوم تلاش‌های جنگی اوکراین، داستانی درباره محدودیت‌های پایگاه صنعتی آمریکا و حساسیت‌های دیپلماتیک دو متحد حیاتی ایالات متحده است که علناً متعهد شده‌اند که کمک‌های نظامی مرگبار به اوکراین ارسال نکنند. .

اسرائیل به‌دلیل ترس از آسیب رساندن به روابط با مسکو، پیوسته از ارسال تسلیحات به اوکراین امتناع می‌کند و در ابتدا ابراز نگرانی کرده بود که در صورتی که پنتاگون مهمات خود را از این انبار جمع کند، در تسلیح اوکراین همدست ظاهر شود. مقامات اسرائیلی و آمریکایی گفتند که حدود نیمی از 300000 گلوله به مقصد اوکراین قبلاً به اروپا ارسال شده است و در نهایت از طریق لهستان ارسال خواهد شد.

در حالی که مقامات ارشد دفاعی و نظامی از ده‌ها کشور، از جمله کشورهای ناتو، آماده می‌شوند تا روز جمعه در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان دیدار کنند تا درباره ارسال تانک‌ها و سایر تسلیحات بیشتر به اوکراین گفتگو کنند، مقامات آمریکایی در پشت صحنه تلاش می‌کنند تا گلوله‌های کافی را جمع کنند. کیف را به اندازه کافی در سال جاری از جمله از طریق یک حمله بهاری پیش بینی شده تامین نگه دارید.

مارک اف. کانسیان، استراتژیست تسلیحاتی سابق کاخ سفید، در یک مطالعه جدید برای مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی در واشنگتن گفت: «با توجه به اینکه خط مقدم اکنون عمدتاً ثابت است، توپخانه به مهمترین بازوی جنگی تبدیل شده است. یک مشاور ارشد

تحلیل دیگری که ماه گذشته توسط مؤسسه تحقیقات سیاست خارجی منتشر شد، بیان کرد که اگر اوکراین به دریافت مداوم مهمات، به‌ویژه برای توپخانه و همچنین قطعات یدکی ادامه دهد، شانس خوبی برای بازپس‌گیری سرزمین‌های بیشتری خواهد داشت که روسیه تصرف کرده بود.

راب لی و مایکل کوفمن، تحلیلگران برجسته نظامی نوشتند: «مسئله این است که آیا این مزایا برای نیروهای اوکراینی برای بازپس گیری قلمرو از نیروهای مستقر روسی کافی است یا خیر».

تسلیح ارتش اوکراین با مهمات توپخانه کافی بخشی از یک تلاش بزرگتر تحت رهبری آمریکا برای افزایش قدرت رزمی کلی آن با ارائه سلاح های دوربرد دقیق تر، تانک های غربی و خودروهای زرهی جنگی و آموزش تسلیحات ترکیبی است.

ایالات متحده تاکنون بیش از یک میلیون گلوله 155 میلی متری را به اوکراین ارسال کرده یا متعهد شده است که به اوکراین ارسال کند. یک مقام ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت: بخش قابل توجهی از آن – هرچند کمتر از نیمی – از ذخایر موجود در اسرائیل و کره جنوبی به دست آمده است.

سایر کشورهای غربی از جمله آلمان، کانادا، استونی و ایتالیا گلوله های 155 میلی متری را به اوکراین ارسال کرده اند.

مقامات آمریکایی و غربی می گویند ارتش اوکراین از حدود 90000 گلوله در ماه استفاده می کند که تقریباً دو برابر میزان تولید آنها توسط ایالات متحده و کشورهای اروپایی است. بقیه باید از منابع دیگر، از جمله ذخایر موجود یا فروش تجاری باشد.

آقای کوفمن در مصاحبه ای گفت که بدون تعدیل در نحوه نبرد ارتش اوکراین، حملات آتی اوکراین ممکن است به مهمات توپخانه بیشتری نیاز داشته باشد تا در برابر دفاع مستقر روسیه پیشرفت کند.

آقای کوفمن، که مدیر مطالعات روسیه در CNA، یک موسسه تحقیقاتی در آرلینگتون، ویرجینیا است، گفت: “ایالات متحده در حال جبران تفاوت از ذخایر خود است، اما بدون شک این یک راه حل پایدار است.” در معرض خطر در جای دیگر.”

مقامات پنتاگون می گویند که باید اطمینان حاصل کنند که حتی با مسلح کردن اوکراین، ذخایر آمریکا به سطوح خطرناکی پایین نیاید. به گفته دو مقام ارشد اسرائیلی، ایالات متحده به اسرائیل قول داده است که آنچه را که از انبارهای موجود در خاک خود می گیرد پر خواهد کرد و در مواقع اضطراری شدید، فورا مهمات ارسال خواهد کرد.

بریگ گفت: ما مطمئن هستیم که تا زمانی که طول بکشد به حمایت از اوکراین ادامه خواهیم داد. ژنرال پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون، هفته گذشته به خبرنگاران گفت. و ما مطمئن هستیم که می‌توانیم به حفظ سطح آمادگی که برای دفاع از کشورمان حیاتی است، ادامه دهیم.»

ژنرال رایدر روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای به نیویورک تایمز گفت که پنتاگون با استناد به دلایل امنیتی عملیاتی «در مورد مکان یا واحدهای ارائه‌دهنده تجهیزات یا مواد صحبت نخواهد کرد».


آنچه ما قبل از استفاده از منابع ناشناس در نظر می گیریم. آیا منابع از اطلاعات اطلاع دارند؟ انگیزه آنها برای گفتن به ما چیست؟ آیا آنها در گذشته قابل اعتماد بوده اند؟ آیا می توانیم اطلاعات را تایید کنیم؟ حتی با برآورده شدن این سوالات، تایمز از منابع ناشناس به عنوان آخرین راه حل استفاده می کند. گزارشگر و حداقل یک سردبیر هویت منبع را می دانند.

و آن ذخایر ذخیره جنگی نقشی اساسی ایفا می کنند.

هنگامی که سال گذشته پنتاگون برای اولین بار ایده خروج مهمات از انبار را مطرح کرد، مقامات اسرائیلی نسبت به واکنش مسکو ابراز نگرانی کردند.

اسرائیل تقریباً فروش تسلیحات به اوکراین را تحریم کرده است، از ترس اینکه روسیه ممکن است با استفاده از نیروهای خود در سوریه برای محدود کردن حملات هوایی اسرائیل به نیروهای ایران و حزب‌الله در آنجا انتقام بگیرد.

روابط اسرائیل با روسیه از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه گذشته مورد بررسی دقیق قرار گرفته است و مقامات اوکراینی از دولت اسرائیل به دلیل ارائه حمایت محدود به کشورشان و تسلیم شدن در برابر فشار روسیه انتقاد کرده اند.

مقامات اسرائیلی و آمریکایی گفتند با طولانی شدن جنگ، پنتاگون و اسرائیلی ها برای جابه جایی حدود 300000 گلوله 155 میلی متری به توافق رسیدند.

به گفته یک مقام اسرائیلی که در جریان این موضوع قرار گرفت، تمایل آمریکا به جابجایی مهمات رسماً در یک مکالمه تلفنی رمزگذاری شده بین وزیر دفاع آمریکا، لوید جی آستین سوم، و بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل در آن زمان ارائه شد. جزئیات گفتگو

آقای گانتز موضوع را به کابینه اسرائیل آورد. مقامات خواستند نظر دستگاه دفاعی را بشنوند که نمایندگان آنها پذیرش طرح را برای پرهیز از تنش با ایالات متحده توصیه کردند، تا حدی به این دلیل که مهمات متعلق به آمریکا بود. یایر لاپید، نخست وزیر وقت، در پایان بحث با این درخواست موافقت کرد.

مقامات اسرائیلی گفتند که اسرائیل سیاست خود مبنی بر عدم ارائه تسلیحات مرگبار به اوکراین را تغییر نداده است و در عوض به تصمیم آمریکا برای استفاده از مهمات خود آنگونه که صلاح می‌داند می‌پذیرد.

سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل در بیانیه ای با اشاره به وزارت دفاع گفت: «بر اساس درخواست آمریکا، تجهیزات خاصی از انبارهای آن به وزارت دفاع آمریکا منتقل شد» در اسرائیل.

انباشت سخت افزار و مهمات نظامی آمریکا در اسرائیل ریشه در جنگ اعراب و اسرائیل در سال 1973 دارد که در آن ایالات متحده تسلیحات را برای تامین مجدد نیروهای اسرائیلی حمل می کرد.

پس از جنگ، ایالات متحده انبارهایی در اسرائیل ایجاد کرد تا در صورت گرفتار شدن مجدد در یک بحران، بتواند به آنها تکیه کند. به گفته دو مقام سابق ایالات متحده و یک افسر ارشد سابق ارتش اسرائیل با آگاهی مستقیم از توافق، یک یادداشت راهبردی که در دهه 1980 توسط دو کشور امضا شد، راه را برای “از پیش تعیین موقعیت” دارایی های پنتاگون در اسرائیل هموار کرد.

این مقامات که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که تانک ها و نفربرهای زرهی آمریکایی ابتدا با این درک که در صورت نیاز توسط نیروهای آمریکایی در منطقه مورد استفاده قرار خواهند گرفت، به صحرای جنوبی اسرائیل منتقل شدند.

به گفته یک بازرس سابق تسلیحات ایالات متحده، در دهه 2000، این برنامه گسترش یافت و شامل مهمات برای ارتش، نیروی دریایی و نیروی هوایی ایالات متحده شد – همه در مکان های جداگانه ای ذخیره می شدند که فقط برای پرسنل نظامی آمریکایی قابل دسترسی است.

در آن زمان، این انبار که رسماً WRSA-I یا انبارهای ذخیره جنگ برای متحدین-اسرائیل نامیده می شد، تحت نظارت فرماندهی اروپای ایالات متحده بود. اما اکنون توسط فرماندهی مرکزی ایالات متحده مدیریت می شود، پس از ترسیم مجدد منطقه مسئولیت آن در سپتامبر 2021.

بر اساس گزارش سرویس تحقیقات کنگره که در فوریه 2022 منتشر شد، اسرائیل اجازه داشت مهمات آمریکایی را در طول جنگ با حزب الله در تابستان 2006 و بار دیگر در جریان عملیات علیه حماس در نوار غزه در سال 2014 از انبار خارج کند.

پنتاگون همچنین سال گذشته با کره جنوبی در مورد انتقال مهمات موجود در انبارهای آمریکا به اوکراین تماس گرفت.

یک مقام ارشد آمریکایی گفت که کره جنوبی بیشتر از اسرائیلی ها مایل به همکاری با ایالات متحده برای استفاده از سهام بودند. این مقام گفت، اما آنها همچنین با ارسال مستقیم گلوله های توپخانه به اوکراین مخالفت کردند، هرچند به دلایل مختلف. دولت کره جنوبی نمی خواست گلوله های توپخانه ای با علامت ROK (جمهوری کره) در اوکراین نشان داده شود که قوانین صادرات تسلیحات کره جنوبی را نقض می کند.

مصالحه حاصل شد. گلوله های توپخانه ای از انبارهای کره ای برای تکمیل ذخایر آمریکا به جاهای دیگر ارسال می شود.

ایالات متحده همچنین با خرید 100000 گلوله توپ جدید از کره جنوبی موافقت کرده است، معامله ای که قبلاً توسط وال استریت ژورنال گزارش شده بود.

مقامات ایالات متحده می گویند که دسترسی به ذخایر خارج از کشور تا زمانی که سازندگان مهمات آمریکایی نتوانند تولید خود را افزایش دهند، بر سر اوکراینی ها کمک می کند.

عوامل دیگر ممکن است فشار را برای پوسته های بیشتر کاهش دهند. مقامات پنتاگون گفتند که آتش توپخانه روسیه در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته است که احتمالاً منعکس کننده سهمیه بندی گلوله ها به دلیل تدارکات کم است. مقامات آمریکایی گفتند که مقامات کاخ سفید در ماه نوامبر گفتند که کره شمالی گلوله های توپخانه ای را به روسیه ارسال می کند که نشانه دیگری از کمبود احتمالی مهمات است.

در نهایت، ایالات متحده به اوکراین کمک می کند تا از مهمات به طور موثرتر استفاده کند. اوکراینی ها به قدری گلوله های توپخانه شلیک کرده اند که حدود یک سوم هویتزرهای 155 میلی متری ارائه شده توسط ایالات متحده و سایر کشورهای غربی برای تعمیر از کار افتاده است.

در طول تابستان، در جریان درگیری شدید بین اوکراین و روسیه در منطقه شرقی دونباس، مقامات پنتاگون تصاویر ماهواره‌ای را جمع‌آوری کردند که ویرانی‌های ایجاد شده در زمین‌های کشاورزی بین خطوط سنگر دو نیرو را نشان می‌داد. مزارع به مناظر ماه تبدیل شده بودند، حفره ها و هزاران پوسته دهانه پر شده بودند.

از آن زمان، مقامات آمریکایی به اوکراینی‌ها تکیه کرده‌اند تا از توپخانه خود عاقلانه‌تر استفاده کنند. و ورود توپخانه موشکی دقیق، مانند توپخانه موشکی HIMARS، به اوکراین این امکان را داده است که با مهارت بیشتری حمله کند.

اریک اشمیت، آدام انتوس، جان اسمای و توماس گیبونز-نف از واشنگتن گزارش شد. رونن برگمن از تل آویو گزارش شده است. جولیان ای. بارنز در واشنگتن، چوئه سانگ هون در سئول و لارا جیکز در رم به ارائه گزارش پرداخت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارز دیجیتال بریت کوین ممکن است تا پایان دهه استفاده شود | بانک انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، طبق برنامه هایی که توسط بانک …