سقوط بریتیش ولت رویای آینده برق بریتانیا را کجا رها می کند؟ | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استارت آپ باتری Britishvolt به یک فرصت بزرگ چشم دوخت. با قریب الوقوع ممنوعیت فروش خودروهای موتور احتراق داخلی در بریتانیا پس از سال 2035، تقاضای زیادی برای باتری تضمین شد. مشکل در واقع ساخت باتری ها بود.

تلاش های این شرکت اکنون به جایی نرسیده است. روز سه‌شنبه پس از شکست مذاکرات تامین مالی، این بانک به مدیریت منحل شد و یک سری از حامیان ناامید از شرکت‌های FTSE 100 گلنکور و Ashtead گرفته تا سرمایه‌گذار املاک Tritax متعلق به گروه سرمایه‌گذاری abrdn که متعهد به تامین مالی یک “گیگافکتوری” باتری در نورث‌آمبرلند شده بود، باقی ماند. .

برخی از سرمایه گذاران متعصب هستند. بریتیش ولت – بدون مشتری و بدون محصول آماده – همیشه “چیزی مانند یک بلیط بخت آزمایی” بود، یکی که قبل از فاش کردن آبان نیوز یک کمبود بودجه که بریتیش ولت را مجبور کرد تابستان گذشته پروژه را در “حمایت زندگی” قرار دهد، به آن ملحق شد. سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر میلیون‌ها پوند از دست داده‌اند، اما به اندازه‌ای نبودند که تأثیر مادی بر ترازنامه‌هایشان بگذارند.

این دولت بریتانیا است که اکنون باید به چند سوال بزرگ در مورد آینده صنعت خودروی بریتانیا پاسخ دهد. در ژانویه 2022 بوریس جانسون از “پیشگام باتری EV” استقبال کرد برای برنامه ریزی برای ایجاد «هزاران شغل». کمتر از یک سال بعد، جانسون از داونینگ استریت خارج شد، بریتیش ولت ورشکست شد و آینده صنعت خودروی بریتانیا در معرض تهدید جدی قرار گرفت.

صنعت بریتانیا به طرز دردناکی به تولید خودروهایی با موتورهای بنزینی یا دیزلی متکی است، اما هنوز هم می‌تواند ابزار جدیدی را برای سن باتری ایجاد کند. یکی از نمونه های درخشان Envision AESC متعلق به چین است. این شرکت در حال کار بر روی یک “گیگا فاکتوری” در ساندرلند با 38 گیگاوات ساعت (گیگاوات ساعت) تولید سالانه برای تامین نیاز خودروساز ژاپنی نیسان همسایه است. مدیران Envision تخمین می زنند که 100 گیگاوات ساعت برای جذب یک زنجیره تامین کامل و مشاغل پردرآمد آن به بریتانیا کافی است.

شکست بریتیش ولت می تواند به گروه تاتا، مالک هندی جگوار لندرور، دست قوی تری در مذاکرات بر سر محل ساخت کارخانه باتری خود بدهد. مدیر مالی تاتا موتورز، PB Balaji، هفته گذشته گفت که این شرکت باتری‌هایی را در اروپا تولید خواهد کرد که این وعده‌ای مبهم برای مقامات بریتانیایی است که از کارخانه‌های گیگ بیشتر ناامید هستند. دیگران با علاقه سایت Britishvolt را در نظر خواهند گرفت: شرکت اسلواکی InoBat، به ریاست اندی پالمر، رئیس سابق استون مارتین، در حال تصمیم گیری بین سایت هایی در بریتانیا و سرزمین اصلی اروپا است – و می بیند که چه پشتیبانی دولتی ارائه می شود.

هنوز فرصتی برای صنعت بریتانیا وجود دارد که بخشی از انقلاب خودروهای الکتریکی باشد، اما هر شکست در ساخت یک کارخانه بزرگ بریتانیایی آن را بیشتر در معرض دید قرار می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارآگاه به بازپرس می گوید که پرونده حمله به جیک دیویسون باید به CPS ارسال می شد اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک کارآگاه اعتراف کرد که …