اوکراین و روسیه همچنان بر سر شهر باخموت در شرق این کشور درگیری شدید دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در اوکراین، نبرد در اطراف شهر خط مقدم شرقی باخموت همچنان شدید است و هر دو طرف مصمم به حفظ مواضع خود هستند.

برای پیشروی، اوکراین شدیداً به تانک هایی نیاز دارد که بریتانیا به تازگی اعلام کرده است که می فرستد.

لهستان آماده ارسال یک اسکادران از تانک های Leopard 2 ساخت آلمان است، اما این امر به تایید برلین نیاز دارد. در مجمع جهانی اقتصاد، رئیس جمهور لهستان ابراز امیدواری کرد که به زودی برگزار شود.

آندری دودا گفت: «فشار صحنه سیاسی و سیاسی آلمان و افکار عمومی آلمان قوی‌تر و قوی‌تر و قوی‌تر می‌شود. بنابراین من امیدوارم که نتیجه همه اینها، و عناصر همه آن، به این تصمیم بسیار، بسیار، بسیار بسیار ضروری منجر شود.»

آژانس اتمی سازمان ملل متحد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، سرانجام استقرار کارشناسان در سایت‌های هسته‌ای را برای اطمینان از عملکرد ایمن آنها آغاز کرد. ایده این است که گروهی از کارشناسان را در هر مکان برای حمایت از کارشناسان اوکراینی پشت سر بگذاریم.

اوکراین در مجموع چهار نیروگاه هسته ای با 16 راکتور دارد. یکی از آنها در Zaporizhzhia، بزرگترین در اروپا، توسط نیروهای روسیه در ماه های اول جنگ تصرف شد و تحت کنترل آنها باقی مانده است.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ما دست در دست میزبانان اوکراینی خود برای تسهیل برخی پشتیبانی‌های فنی، تحویل تجهیزات، کار خواهیم کرد تا مطمئن شویم که همه این تسهیلات می‌توانند به طور عادی و بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه دهند.

اوکراین همچنین به حمایت اقتصادی نیاز دارد و این همان چیزی است که وزرای دارایی اتحادیه اروپا درباره آن بحث کرده اند.

آنها به دنبال یافتن راه هایی برای تضمین حمایت مالی طولانی مدت و پایدار برای کشور ویران شده از جنگ هستند.

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …