مهندس ارشد شهادت می دهد ویدیوی تسلا که خودران را تبلیغ می کند | تسلا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق شهادت یک مهندس ارشد، ویدئویی در سال 2016 که تسلا از آن برای ترویج فناوری خودران خود استفاده کرد، برای نشان دادن قابلیت هایی مانند توقف در چراغ قرمز و شتاب گرفتن در چراغ سبز که سیستم فاقد آن بود، نمایش داده شد.

این ویدئو که در وب‌سایت تسلا بایگانی می‌شود، در اکتبر ۲۰۱۶ منتشر شد و توسط ایلان ماسک در توییتر به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه «تسلا خودش رانندگی می‌کند» تبلیغ شد.

اما آشوک الوسوامی، مدیر نرم‌افزار Autopilot در تسلا، در رونوشت گزارشی که در ماه ژوئیه به‌عنوان مدرکی در پرونده قضایی علیه تسلا برای تصادف مرگبار یک مهندس سابق اپل در سال 2018 گرفته شد، گفت: اما مدل X خودش را با فناوری‌هایی که تسلا به کار گرفته بود هدایت نمی‌کرد. .

شهادت گزارش نشده قبلی توسط الوسوامی نشان دهنده اولین باری است که یک کارمند تسلا نحوه تولید این ویدئو را تایید کرده و جزئیات آن را توضیح می دهد.

این ویدئو حاوی شعاری است که می‌گوید: «فردی که روی صندلی راننده نشسته است فقط به دلایل قانونی آنجاست. او هیچ کاری نمی کند. ماشین خودش در حال رانندگی است.»

الوسوامی گفت که تیم خلبان خودکار تسلا بنا به درخواست ماسک، به مهندسی و ضبط “نمایش قابلیت های سیستم” پرداخت.

الوسوامی، ماسک و تسلا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ ندادند. با این حال، این شرکت به رانندگان هشدار داده است که هنگام استفاده از Autopilot باید دست خود را روی فرمان نگه دارند و کنترل وسایل نقلیه خود را حفظ کنند.

این شرکت در وب‌سایت خود می‌گوید فناوری تسلا برای کمک به فرمان، ترمز، سرعت و تغییر خطوط طراحی شده است، اما ویژگی‌های آن «خودروی خودرو را مستقل نمی‌کند».

او گفت که برای ایجاد این ویدئو، تسلا از نقشه برداری سه بعدی در مسیری از پیش تعیین شده از خانه ای در منلو پارک، کالیفرنیا، تا مقر آن زمان تسلا در پالو آلتو استفاده کرد.

او گفت که رانندگان برای کنترل آزمایشی مداخله کردند. او گفت، زمانی که تلاش می‌کرد نشان دهد که مدل X می‌تواند بدون راننده خود را پارک کند، یک خودروی آزمایشی به نرده‌ای در پارکینگ تسلا برخورد کرد.

بر اساس رونوشت شهادت خود که توسط رویترز مشاهده شد، الوسوامی گفت: “هدف این ویدئو این بود که به طور دقیق آنچه را که در سال 2016 برای مشتریان در دسترس بود، به تصویر بکشد. بلکه به تصویر کشیدن آنچه امکان ساخت در سیستم وجود داشت بود.”

زمانی که تسلا این ویدیو را منتشر کرد، ماسک در توییتی نوشت: «تسلا خودش (بدون کمک انسانی) از خیابان‌های شهری به بزرگراه‌ها به خیابان‌ها می‌رود، سپس یک جای پارک پیدا می‌کند.

تسلا در مورد سیستم های کمک راننده خود با شکایت های قانونی و نظارت قانونی مواجه است.

رویترز گزارش داده است که وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات جنایی را در مورد ادعاهای تسلا مبنی بر اینکه خودروهای برقی این شرکت می توانند خود را در سال 2021 رانندگی کنند، پس از تعدادی تصادف که برخی از آنها مرگبار شامل Autopilot بود، آغاز کرد.

نیویورک تایمز در سال 2021 گزارش داد که مهندسان تسلا ویدیوی سال 2016 را برای تبلیغ خودکار خلبان بدون فاش کردن اینکه مسیر از قبل نقشه‌برداری شده است یا یک خودرو در تلاش برای تکمیل تصویربرداری تصادف کرده است، به نقل از منابع ناشناس ایجاد کرده‌اند.

وقتی از الوسوامی پرسیده شد که آیا ویدیوی سال 2016 عملکرد سیستم اتوپایلوت تسلا را که در یک خودروی تولیدی در آن زمان موجود بود نشان می‌دهد، گفت: “اینطور نیست.”

الوسوامی در شکایتی علیه تسلا به دلیل تصادف در مانتین ویو کالیفرنیا در سال 2018 که منجر به کشته شدن والتر هوانگ، مهندس اپل شد، خلع شد.

اندرو مک‌دویت، وکیلی که وکالت همسر هوانگ را برعهده دارد و در ماه ژوئیه از الوسوامی بازجویی کرد، به رویترز گفت: «بدیهی است که نمایش آن ویدیو بدون هیچ گونه سلب مسئولیت یا ستاره گمراه‌کننده است».

هیئت ملی ایمنی حمل و نقل در سال 2020 به این نتیجه رسید که سقوط مرگبار هوانگ احتمالاً ناشی از حواس‌پرتی او و محدودیت‌های خلبان خودکار بوده است. این گزارش گفت که “نظارت ناکارآمد تسلا بر تعامل راننده” در تصادف نقش داشته است.

الوسوامی گفت رانندگان می‌توانند «سیستم» را فریب دهند و باعث می‌شود سیستم تسلا این باور را داشته باشد که بر اساس بازخورد از فرمان توجه می‌کنند در حالی که این‌طور نبوده است. اما او گفت که در صورت توجه رانندگان هیچ مشکل ایمنی در Autopilot نمی بیند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشاهیر و دانشمندان عزاداری شیر کوهی P-22 را در یادبود فروخته شده | لس آنجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در یک شنبه آفتابی در …