بلوک وست مینستر در لایحه تشخیص جنسیت اسکاتلند ممکن است هدیه ای به SNP باشد | اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آرابل، یکی از گروهی از جوانان ترنس اسکاتلندی که سال گذشته در حالی که پارلمان هالیرود لایحه اصلاح به رسمیت شناختن جنسیت را بررسی می کرد، تجربیات خود را با MSP ها در میان گذاشت، گفت: «راستش نمی توانم بگویم که عصبانی یا خسته هستم، احتمالاً ترکیبی است.

ناامیدی و خستگی این گروه صبح روز چهارشنبه پس از اعلام وزیر اسکاتلندی، آلیستر جک، مبنی بر اینکه او این لایحه را مسدود خواهد کرد، محسوس بود – که سیستم تغییر جنسیت افراد ترنس را ساده می کند و سن درخواست را به 16 سال کاهش می دهد.

سید 18 ساله گفت: «من حتی نمی توانم عصبانی باشم، این فقط احمقانه است. “دولت بریتانیا در حال ارائه یک مورد بزرگ برای استقلال است: آنها عدم احترام کامل نسبت به افراد ترنس و اسکاتلند را نشان می دهند.”

MSP هایی که در پایان سال گذشته در پارلمان اسکاتلند چندین روز بحث پرتنش و اغلب احساسی را پشت سر گذاشتند، از جمله جلسات بی سابقه ساعات اولیه و اعتراضات در داخل اتاق، در بعدازظهر چهارشنبه رویدادها را در وست مینستر تماشا کردند. جک رسما قانونی را مسدود کرد که اسکاتلند را به اولین بخش از بریتانیا تبدیل می کرد که یک سیستم شناسایی خود را برای کسانی که می خواهند تغییر جنسیت دهند، معرفی می کرد.

یکی از MSP که به شدت درگیر میانجیگری ظریف و محترمانه بین حزبی برای اصلاحیه هایی بود که مشخصه روزهای پایانی لایحه بود، گفت: «انگار به همان جایی که شروع کردیم برگشته بودیم. در طول سال گذشته

عبارتی که سیاستمداران SNP پس از اعلام جک در رسانه های اجتماعی به کار بردند، گویای این بود: “هر چه در مورد لایحه خود فکر کنید، این نفی دموکراسی است” – عبارتی که برای اولین بار توسط نیکولا استورجن پس از حکم دادگاه عالی اکتبر گذشته مبنی بر عدم امکان قانونی هولیرود ابداع شد. برای دومین رفراندوم استقلال بدون تایید وست مینستر.

منتقدان این لایحه می گویند که این یک موضوع قانونی است و نه دموکراتیک، و دولت بریتانیا پس از نادیده گرفتن مداخلات قبلی توسط دولت اسکاتلند، چاره ای جز توسل به بند 35 قانون اسکاتلند نداشت. گروه های منتقد جنسیتی از جمله برای زنان اسکاتلند اشاره می کنند که نگرانی ها در مورد قانون برابری بارها مطرح شده است، از جمله توسط ناظر برابری بریتانیا.

استفاده از دستور بخش 35 اغلب به عنوان “گزینه هسته ای” توصیف شده است، اگرچه معماران تفویض اختیار در زمان تهیه پیش نویس قانون که یک الحاق ضروری بود، واضح بودند.

اما همانطور که کنت آرمسترانگ، استاد حقوق اروپا در دانشگاه کمبریج، اشاره می‌کند، چالش‌های قبلی دولت بریتانیا برای هالی‌رود – مانند چارچوب‌های پس از برگزیت، ادغام حقوق سازمان ملل متحد یا همه‌پرسی – همه از طریق دادگاه انجام می‌شد و به روزهای طولانی نیاز داشت. جلسات استماع و شواهد وی افزود: «برای داشتن یک وزیر از ولیعهد، این لایحه احساس بسیار متفاوتی دارد و تصمیم‌گیری پارلمانی را در مقابل قوه مجریه به شیوه‌ای نسبتاً دراماتیک مطرح می‌کند.»

مطمئناً این حرکت جک یک حواس پرتی مفید برای رهبری SNP است از درهم‌آمیزی پیرامون برنامه‌های برگزاری انتخابات بعدی به‌عنوان یک رفراندوم عملی – پس از آن که جلسه کمیته اجرایی ملی حزب در آخر هفته گذشته به نظر می‌رسید که از این پیشنهاد عقب نشینی کند، انتقادات شدیدی وجود داشت.

هنگامی که استورجن برای اولین بار این اصلاح را پیش از انتخابات هولیرود در سال 2016 پیشنهاد کرد، این یک گام افزایشی در مسیر آنچه او به عنوان مسیر مترقی قانون برابری می‌دانست، تلقی می‌شد. او نمی‌توانست پیش‌بینی کند که جنگ فرهنگی شتاب‌دهنده‌ای را که باعث تحریف و درهم آمیختن مسائل می‌شود، داشته باشد – تعدادی از MSP‌ها با غم‌انگیز از تاریخ جایگزین صحبت می‌کنند که در آن لایحه بلافاصله پس از سال 2016 با حداقل مخالفت یا پیامد به تصویب رسید.

پس از حکم دادگاه عالی در ماه نوامبر مبنی بر اینکه همه پرسی استقلال اسکاتلند بدون توافق وست مینستر نمی تواند برگزار شود، نظرسنجی ها حاکی از افزایش حمایت از استقلال در اسکاتلند است. اما کارشناس نظرسنجی سر جان کورتیس به نظرسنجی های YouGov و Panelbase برای تایمز و ساندی تایمز در ماه دسامبر اشاره می کند که نشان می دهد دولت اسکاتلند نتوانسته است افکار عمومی را در مورد جزییات اصلاحات به رسمیت شناختن جنسیت متقاعد کند و معتقد است که این احتمالاً هر گونه فوری را لغو می کند. دست انداز در حمایت از استقلال.

حتی در میان محافظه‌کاران اسکاتلندی، در درازمدت، نگرانی‌هایی درباره استراتژی دولت بریتانیا وجود دارد. جیمی گرین که برای حمایت از این لایحه از حزب خود جدا شد، در آخر هفته به نخست وزیر ریشی سوناک نامه نوشت و به او هشدار داد که مسدود کردن این لایحه “هدیه ای به طرفداران استقلال” خواهد بود.

در همین حال، پس از اینکه کیر استارمر، رهبر بریتانیا به خبرنگاران گفت، معتقد است که نوجوانان 16 ساله برای تصمیم گیری در مورد تغییر جنسیت سن کافی ندارند، حزب کارگر اسکاتلند خود را در تنگنای آشنا می بیند، زیرا اکثریت همکاران هالیرود برای چند هفته رای داده بودند. قبل

در خصوصی، کسانی در SNP و کارگر هستند که هنوز نگران هستند که این لایحه مسائل وثیقه‌ای را مطرح می‌کند و هالی‌رود هنوز درک کاملی از تعامل خود با قانون برابری ندارد، اگرچه تعداد کمی موافق هستند که دستور بخش 35 راهی برای تسهیل است. این، ابراز ناامیدی از اینکه فرصتی برای شفافیت حقوقی احتمالاً با موضع گیری های سیاسی بیشتر از بین خواهد رفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اندی فارل تضمین می کند که جانی سکستون آماده و آماده برای سفر به پاریس است | شش ملت 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اندی فارل هرگونه نگرانی در مورد …